Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Alfa 156 1.9 140 km

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 Lift 1.9 jtd
    Postów
    3

    Domyślnie Alfa 156 1.9 140 km

    Drodzy państwo, wczoraj w Krakowie spaliła mi si ę doszczetnie alfa 156. Poszedł dosyć gwałtownie duży dym czarny i g esty z obu stron, nastepnie padły hamulce ( co w zasadzie nie dziwi ) silnik jeszcze chwilę pracował, pożaru 2 gaśnicami nie udało się ugasić tym bardziej, że otwarcie maski było juz mocno utrudnione. Cop mogło być przyczyną ? Zauważyłem jedynie przed trasą kilka większych plam pod przodem od strony pasażera jakby ropa i 3 mniejsze olej. Pojeździłem kilka km i w nowym miejscu postoju plam nie było. Nastepnie 400 kilometrów przejechane, postój 3 godziny kolejne 60 km i pożar. cvo mogło być przyczyną ?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AndrzejGP23
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Dębica
    Auto
    AR 156 1.8 TS FL SW
    Postów
    456

    Domyślnie

    Przykra sprawa. Ale jak miałeś wyciek paliwa to pewnie główny powód. Spadło kilka kropel na rozgrzany wydech i nastąpił zapłon. Ale to jedna z możliwych przyczyn.

    Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jozofek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    wałbrzych
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 jtd 156FL 2.4 JTDm 175 KM było obecnie 159 2.4JTDm Qtronic Ti
    Postów
    549

    Domyślnie

    Bardzo dziwne diesel ? Może od turbiny

    Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    12 2016
    Auto
    AR 156 SW 2.4JTD CF2 136KM 2000r
    Postów
    408

    Domyślnie

    tam raczej nie ma sie co zapalic, albo paliwo, albo problem "elektryczny"

    PS
    widzialem zdjecia na FB - moje kondolencje...

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 Lift 1.9 jtd
    Postów
    3

    Domyślnie

    Będzie druga za 2-3 miesiące bo mi się spodobała. Problem jest taki, że chwilę przed zasłabłem lekko i widziałem podwójnie i skupiłem się na tym aby w kogoś nie wjechać, jak zobaczyłem dym to adrenalina poszła i wzrok wrócił ale było już za późno na akcję ratunkową. W zasadzie zastanawiam sie czy sam doopy nie dałem bo przed wyjazdem do klemy [plusowej doczepiłem nową bo stara sie rozpadała i owinąłem starą grubym drutem miedzianym do którego doczepiłem nową klemę. Od dołu o aku sie opierało, od góry było w starym otworze w tej puszcze plastykowej no i rura plastykowa od góry. Przed montażem obczaiłem wszystko i nie było powodów aby zwarcie przxewidzieć, ale cholera już wie, choć plamy z od strony pasażera były widoczne i to świerzxe. Wygłuszenie raczej by się kopćiło i było łatwe do ugaszenia, ale sam już nie wiem. Fakt jest taki, że ropą lekko mi smierdziało od samego zakupu auta, ale podeżewałem któryś wqtryskiwacz. No cóż alfa rip, ale bedzie pewnie druga lub 159.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Złoty
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Jaworzynka
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD Q4 SW DISTINCTIVE
    Postów
    520

    Domyślnie

    Mi o mały włos też się nie zjarała. Na szczęście moja gaśnica starczyła.
    Powodem był pęknięty wężyk powrotu paliwa z wtrysków i zlało się na kolektor wydechowy.

    https://youtu.be/29XVV5aii00

    Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka


  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 Lift 1.9 jtd
    Postów
    3

    Domyślnie

    No to już wiem co mi sie stało, ja niestety nie zatrzymałem się odrazu. błąd !!!!

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory