Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: problem z mocą do 2.200 k obrotów i błąd p1238

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Smardzów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16V
    Postów
    14

    Unhappy problem z mocą do 2.200 k obrotów i błąd p1238

    witam, od razu piszę że wiem że temat z tym problemem był już wałkowany ale objawy były trochę inne niż moje.
    mianowicę opiszę pokrótce to co robiłem w aucie w ostatnich 2 miesiącach.
    zaczęło się od wymiany głowicy na regenerowana bo pierwsza miała pęknięcie i pod uszczełką brała plyn chodniczy.
    regenerowałem dwa wtryskiwacze dwa były ok.po tych remontach odebrałem auto od mechanika który stwierdził że gdzieś blokuje sworzeń na przednim wachaczu i przez to mi ciężko chodzi kierownica, i oczywiście chodziła bardzo ciężko plus przy skręcaniu skrzypiała i przy pełnym skręcie w trakcie jazdy też nie wracałą do wyjściowej pozycji po jej puszczeniu tylko pozostawała w tym skrajnym położeniu lub troszkę się odbijała, po diagnozie u innego mechanika okazało się że to magłownica i pojechałem autem do wrocławia na jej regeneracje, po regeneracji jest dużo lepiej ale i tak już nie to samo co kiedyś.
    następnie po odebraniu auta pośmigałem nim dwa dni i poszła turbina, wciągnęłą olej silnikowy na wirnik i się rozsypała w srodku.
    wymieniłem ja na zregenerowaną tej samej firmy i tym samym numerze.
    po tym zabiegu pośmigałem jeden dzień i było wyszystko ok a na drugi dzień rano wchodzę do auto i niestety auto straciło moc w niższych obrotach. nie ma szybkiego startu tylko muli po każdej zmianie biegu i tak na biegach 1,2,3.4. auto zacina cisnąć odpowiednio tak od 1800, 1900, 2100, 2300 obrotów. początkowo nie wywalało zadnego błędu więc nie podłanczałem się do kompa. zrobiłem jeden test wyczytany na forum żeby jechać na 4 biegu od 1000 obrotów i rozpędzać auto do 4000 obrotów i w tedy właśnie wskoczył mi błąd i zapalił się check z będem p1238.
    wykasowałem go i robiłem test już z logami i okazało się że błąd wskakuje ale check się nie zapalał.
    dodam ze zdjąłem ostatnio egr rozkręciłem i ten bolec od elektromagnesu smiga delikatnie nic nie chaczy i tak samo ten grzybek w srodku też chodzi delikatnie, już kiedyś czyściłem egr bo był osmolony jak i ten właśnie grzybek był tak zapieczony że musiałem sporo siły użyć żeby go poruszyć ale po wyczyszczeniu smiga chyba do dziś skoro wczoraj sprawdziłem i chodził prawidłowo według mnie.
    przepływkę też rozłąnczałem żeby sprawdzić czy coś to zmieni ale tylko trochę odczuwalna zmiana na lepsze była.
    dodam że mimo błędu nie ma za mną zadnej chmury dymu jak u coniektórych z tym błędem.
    zaraz postaram się dodać zdjęcia logów z testu.
    proszę pomóżcie mi bo w dwa miechy wydałem na belle 3700zł i dalej coś jej dolega ...

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Smardzów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16V
    Postów
    14

    Domyślnie

    logi zrobione na 4 biegu zapis był uruchamiany w trakcie jazdy od ok 1000 obrotów do ok 4000 obrotów.

    mam jeszcze jedno pytanie....
    jak powinny być podłączone te króćce od overbootsa tzn ten gruprzy powinien być podłączony do gruszki turbo czy a cieńszy do tej aluminiowej rurki chyba z kolektora, czy może na odwrót.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czwartek drugi test.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	100.1 KB
ID:	247946   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czwartek 3 test bez przepływki.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	96.7 KB
ID:	247947   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czwartek test 4 po sprawdzeniu egr.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	100.5 KB
ID:	247948   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	czwartek pierwszy test.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	105.2 KB
ID:	247945  
    Ostatnio edytowane przez adifuria ; 13-07-2018 o 20:16

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Smardzów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16V
    Postów
    14

    Domyślnie

    mało zainteresowania tematem....
    no ale dobra byłem u pracownika firmy zajmującej się turbosprężarkami i zdiagnozował mi że nie ma podciśnienia i przy starcie silnika jak i póżniej nie ciągnie mi cięgna turbiny.... więć mam takie oto pytanie odnośnie tej diagnozy, skoro znika mi gdzieś podciśnienie to wiecie może ile jest tych zaworków sterujących podciśnieniem bo ten spec mówił że z 4 będą po drodze do vacpompy i któryś z nich może być walnięty lub gdzieś się wężyk poluzowal lub przedziurawil…. ponoć na vacpompe mówił żeby nie stawiać że walnięta bo są ponoć mocne. a ja mam jeszcze jedno spostrzeżenie może komuś z was obcykanych w tym temacie pomoze znaleźć miejsce awarii bo prócz tego ze nie reaguje mi cięgno turbiny to również to cięgno od klapy gasącej tez nie reaguje przy wyłączaniu i trzęsie mi całym silnikiem. a skoro przekaźnik od cięgnaturbiny znajduje się z przodu auta ten overboost to od klapy gaszącej musi być gdzieś szybciej od vacupomy w stronę turbiny i gdzieś tam musi być awaria? dobrze myślę??

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Smardzów
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 16V
    Postów
    14

    Domyślnie

    witam, niestety kilka dni tematu na forum nikt nie spróbował czego doradzić, rozumiem ze może przez to że podobne już były i mogę sobie poczytać.... ale nikt nawet nie chciał zrobić opisu moich logów...
    za to ja się pochwale że sam doszedłem do rozwiązania mojego problemu...
    miałem przetopiony przewód ten plastikowy od podciśnienia i przez to nie miałem mocy bo turbina miała nieruchomą zmienna geometrie co by mi zaraz zabrudziło nagarem cała turbinę a tak dzisiaj ją przedmuchałem na drodze i za mną czyściutko gdzie zaraz po wstawieniu nowego przewodu za mną nbyło czarno jak w nocy... no i znowu zaczął działać mechanizm zamykania klapy gaszącej i auto nawet nie drgnie przy gaszeniu jak i hamulec idealnie chodzi....
    pozdrawiam wszystkich i powodzenia w usuwaniu swoich problemów
    ps jak by ktoś potrzebował pomocy to piszcie do mnie też indywidualnie bo tocę przeszedłem z tym moim autem i mogę doradzić

Podobne wątki

  1. Nowy Egr i dalej błąd P1238
    Utworzone przez PinioSul w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-10-2015, 01:13
  2. [156] Błąd P1238 - 1.9 jtd 16V
    Utworzone przez Marcino20 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-07-2015, 14:30
  3. Błąd P1238 - logi do sprawdzenia
    Utworzone przez Qki w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-01-2014, 23:23
  4. Błąd P1238
    Utworzone przez dziorki w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-10-2013, 08:50
  5. 156 1.9JTD 105KM problem z mocą od 2800 obrotów
    Utworzone przez Sanki1000 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 09:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory