Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: paliwo na nakrętce od pompy paliwa

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 2002 r B+G
    Postów
    14

    Domyślnie paliwo na nakrętce od pompy paliwa

    Dzień Dobry

    mam Alfę 156, ts 2.0 z 2002, b+g

    czuć u mnie w środku samochodu benzynę, bez różnicy czy jadę na benzynie czy gazie, jak jadę z otwartymi oknami. Przy zamkniętych nie czuć, przy klimie również nie. Po postoju samochodu (po nocy, jak rano jadę do pracy) zaraz po wejściu do samochodu przed odpaleniem też jest charakterystyczny zapach. Ostatnio wymieniłem plecionkę złącze elastyczne i filtry powietrza/paliwowy (ostatni miesiąc).

    Dzisiaj zdjąłem tylną kanapę i dobrałem się do miejsca w którym jest pompa. Jak zdjąłem czarną osłonkę, która jest tak na środku siedziska tylnego i częściowo pod tylną kanapą i zachodzi na bagaznik, to mam dojście do tego jak na obrazku:

    https://omoto.pl/static/image?d=7&co...03131128_1.jpg

    cała góra w paliwie, osuszyłem starym ręcznikiem i ze środka tej części gdzie jest okrągły lej z podziałem na 4 kwarty ściągnąłem strzywką. Odpaliłem auto i obserwowałem, to właśnie stamtąd wycieka i zalewa reszte. Po prawej stronie od tego leja na obrazku widać dziurkę, to w niej też sporo paliwa się zebrało. Czyli źródło pochodzenia zapachu benzyny w kabinie już zlokalizowałem, teraz pytanie czy tak powinno być z tą pompą czy to do wymiany?

    Adrian

    PS nie jestem mechanikiem, z większych samodzielnych wyczynów to mam na koncie sukces z wymianą filtra kabinowego i montaż osłony plastiku pod silnikiem.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Miałem to samo kolego w poprzedniej Alfie. W czterech ćwiartkach u góry pojawiało się paliwo. Najtańszym rozwiązaniem jest wymiana obudowy pompy lub droższa wersja: wymiana całej pompy.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 2002 r B+G
    Postów
    14

    Domyślnie

    Póki co jeżdżę ze zdemontowaną kanapą i zakleiłem szarą taśmą dekiel od pompy, dopóki nie otworzę okna/drzwi to jest znośnie. Tak czy inaczej wczoraj już nie miałem czasu na składanie siedzeń, a dzisiaj rano musiałem robić trasę. Ze względu na to, że wcześniej miałem problem (który losowo sam od czasu do czasu powraca i znika) z odpalaniem auta po postoju od strzała, pewnie czeka mnie zakup nowej pompy. Może ktoś polecić zaufany sklep z szybkim czasem wysyłki? Zrobiłem rozeznanie po allegro i olx, są bardzo duże różnice w cenie.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Rudi
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 ts
    Postów
    6

    Domyślnie

    Mialem to samo. Widac to jakis slaby punkt obudowy filtra paliwa. Na potrzeby wyjazdu umylem dokladnie i odtluscilem i zalalem te cztery komory klejem dwuskladnikowym (plynny plastik) pod sama gore i co..odziwo zadzialalo po urlopie dla swietego spokoju kupilem cala pompe spalona na szrocie i wymienilem sam dekiel. Koszt pompy - 30zl

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Cytat Napisał vilk87 Zobacz post
    Pewnie czeka mnie zakup nowej pompy.
    Nie nowej, tylko używanej a nawet spalonej! (nowa kosztuje krocie)

    Przełożysz tylko obudowy i pozamiatane

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Lubelskie
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS 2002 r B+G
    Postów
    14

    Domyślnie

    Faktycznie teraz na spokojnie popatrzyłem i nowe to koszt od 500 w górę. Z drugiej strony gdybym miał niesprawną pompę, to dzisiaj bym nie zrobił trasy 200km. Rozejrzę się za używaną albo... dobrym klejem ; )

Podobne wątki

  1. Jak dostać się do pompy paliwa?
    Utworzone przez pafka w dziale GT
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-05-2015, 19:50
  2. kąt pompy paliwa
    Utworzone przez dami1987 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 17:38
  3. Rozłączanie pompy paliwa
    Utworzone przez Kuba157 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 12:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory