Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Klimatyzacja zrobiona - nie działa

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie Klimatyzacja zrobiona - nie działa

    Witam. Zabrałem się za klimę w mojej 156 1.9 16v. Nie chodziła rok, postawiłem były dziurawe przewody. Wszystko zrobili, testowana była sporo. Zapłaciłem 600zł i w drogę. Pojeździłem 3 dni i nagle dupa. Wsiadam klikam i nic cisza. Pod kompem wyrzuca B1950 B1951 B1810. Ten ostatni to był nawet jak działała. Robiłem testy w MES i sprzęgiełko klika, wentylatory działają. Mogę dodać, że po odebraniu nie zawsze reagowała na wciśnięcie przycisku a teraz wgl. Bezpiecznik nr 9 sprawdzony. Co myślicie? Czynnik uciekł? Wczoraj wracałem to jeszcze działała a dzisiaj po nocy nic..

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie ma co myśleć. Podstawa to kontrola czynnika i pracy "na krótko".

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Nie ma co myśleć. Podstawa to kontrola czynnika i pracy "na krótko".
    Czynnik jest, sprawdzałem.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To po co pytasz czy może czynnik uciekł? Z Twojej wypowiedzi wynika, że nabiłeś, 3 dni pochłodziło i już ponownie kontroli czynnika nie przeprowadzałeś. Jeżeli jednak sprawdziłeś i czynnik nadal jest po tej usterce to trzeba było od razu sprawdzić na krótko czy układ chłodzi (podanie napięcia bezpośrednio na sprężarkę). Jeżeli układ jest poprawnie napełniony i pracuje przy podłączeniu na krótko to szukasz problemu w elektryce. Wentylatory, presostat, czujniki temeperatury klimatronik. Najczęściej uszkodzeniu ulega układ chłodzenia i presostat. Ty wspomniałeś, że miałeś problem z przyciskiem. Możliwe że tam jest problem. Znajdź schematy elektryczne i sprawdź obwody.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    To po co pytasz czy może czynnik uciekł? Z Twojej wypowiedzi wynika, że nabiłeś, 3 dni pochłodziło i już ponownie kontroli czynnika nie przeprowadzałeś. Jeżeli jednak sprawdziłeś i czynnik nadal jest po tej usterce to trzeba było od razu sprawdzić na krótko czy układ chłodzi (podanie napięcia bezpośrednio na sprężarkę). Jeżeli układ jest poprawnie napełniony i pracuje przy podłączeniu na krótko to szukasz problemu w elektryce. Wentylatory, presostat, czujniki temeperatury klimatronik. Najczęściej uszkodzeniu ulega układ chłodzenia i presostat. Ty wspomniałeś, że miałeś problem z przyciskiem. Możliwe że tam jest problem. Znajdź schematy elektryczne i sprawdź obwody.

    Jest ostro namieszane coś. Dzisiaj poklikałem na panelu ze 100 razy i odpaliło się wszystko tzn. najpierw sprężarka potem wiatraki. Zgasiłem auto i już koniec zabawy, nie mogłem znów uruchomić. Przekaźnik podmieniony i działa. Robiąc test sprężarki laptopem słychać sprzęgiełko a normalnie nie chce się włączyć. Panel od klimy podmieniłem 3 razy i dalej nic. Dalej wyrzuca błąd w module klimy B1950/B1951. Bezpieczniki pod kierownicą sprawdzone, wszystkie ok. Czynnik jest bo naciskałem na zaworek od klimy i ładnie ciśnienie trzyma. Ręce odpadają. Jadę jutro do nich i niech robią..

    - - - Updated - - -

    Po kliknięciu na klimatroniku nie słychać sprzęgła to co mamy mówić od wiatrakach.. Może jakiś czujnik uwalony? Ale to czemu błędu nie wyrzuca?

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Co te błędy oznaczają?
    Kolego, klimatyzacja to nie dętka od traktora. Nie naciska się na zaworki. Kto Ci takich głupot nagadał? Nie rób tak więcej...... po którymś sprawdzeniu (może tym) już może Ci przestać działać.
    Skoro wiatraki sprawdziłeś, panele zmieniałeś to ja bym sprawdził presostat. On może być temu winny. Może jest niesprawny i raz ciśnienie załącza obwód a innym razem nie. Nie znam się na 156 ale powinieneś gdzieś znaleźć schemat presostatu.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar kriso221
    Dołączył
    06 2018
    Auto
    Alfa 156 2.0.JTS 16v PB 155km
    Postów
    183

    Domyślnie

    Ja akurat zaczalbym od presostatu bo to on decyduje o wlaczeniu klimy.a nie przycisk na panelu.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał kriso221 Zobacz post
    Ja akurat zaczalbym od presostatu bo to on decyduje o wlaczeniu klimy.a nie przycisk na panelu.
    Głupie stwierdzenie. Presostat to tylko zabezpieczenie a nie decydujący czynnik.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar PewienPan
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Suwałki
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 175 20v
    Postów
    381

    Domyślnie

    Może i się nie naciska, dobije sobie te pare gram. Ale udało się uruchomić na chwile . Może winny jakiś czujnik od Panelu?
    Jutro jadę na maszynę, może po prostu jest za mało czynnika albo na pograniczu

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jak to? Przecież pisałeś że sprawdzałeś w kołach też tak sprawdzasz ciśnienie? Tak naciskasz na zaworek i jak robi psssyt to jest git?

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja nie działa
    Utworzone przez Amarok w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-07-2017, 08:31
  2. klimatyzacja nie działa
    Utworzone przez Maciek84 w dziale 156
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 20-02-2015, 21:29
  3. Nie działa klimatyzacja
    Utworzone przez jashooligans w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2013, 17:20
  4. [155] Klimatyzacja, jak to działa?
    Utworzone przez bikermarek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-08-2011, 08:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory