Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: [156] swap czy remont?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa romeo 156 sportwagon 2.0jts
    Postów
    46

    Unhappy [156] swap czy remont?

    Witam! Mam problem z najlepszym na świecie silnikiem jakim jest JTS 2.0. Długi czas walczyłem z nierówna pracą silnika na wolnych obrotach, zaczynając od wymiany świec, następnie wtrysków, sprawdzeniu przepływki i sond kończąc na kompresji, czyli od tego czego powinienem zacząć. Do rzeczy! 1 cylinder - kompresja 9bar, 2cylinder - kompresja 10bar, kolejne dwa cylindry licząc od rozrządu , kompresja 14bar. I problem mam taki, że kocham te auto ale nie wiem co robić. Silnik dawał wrażenie żwawego więc ostatnie co podejrzewałem to własnie ubytki w kompresji, więc jaką frajdę musi dawać sprawny JTS?

    Obliczyłem sobie remont silnika z pełnym serwisem głowicy (szlif, porting) , pełnym serwisem skrzyni korbowej (szlif, nowe tłoki, pierścienie), zestaw uszczelek i paroma pierdołami, to remont wyszedł by w granicach 3.5tyś za same części, bo zabieg przeprowadziłbym sam.
    Więc przeszło mi kupienie dawcy na swapa , przedliftowej 156 z 2.5 busso, lecz czy trafie na zdrową jednostkę w tych pieniądzach? To chyba jak los na loterii.I czy silnik z przed do po lifta podejdzie? Chodzi mi o kwestie elektroniki, zegary to wiadomo że trzeba będzie szukać, ale czy reszta podejdzie od przed lifta?

    Również patrzyłem silniki o oznaczeniu 2.0jts, to ceny są różne, od 750zł po 2.5tyś, zł.

    Dodam że samochód jeździ.

    Co robić? Może macie jakiś inne pomysły?
    Dziękuję za pomoc Panowie i Panie !

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    W swapa 2.5 się nie baw, bo różnica 2.0 jts a busso nie jest tego warta

    Po prostu remontuj.

    W JTS nierówna praca silnika, to częsty problem i w 4 silnikach udało mi się już z tym wygrać... Na wolnych obrotach wyciągnij odmę idącą zza przepływomierz do kolektora i zatkaj ją palcem (ten czarny kruciec), albo ściśnij mocno węża, jak się uspokoi to masz winowajcę... Nawet gdzieś pokazałem na forum o tym filmik

    W moim tak samo na wolnych obroty na obrotomierzu nie skakały, ale trzepało całym autem, co chwile lekko pyrkało z wydechu, finalnie wyciągłem z odmy grzybka, rozciągłem w rekach sprezynke, aby mocniej dobijała i problem jak ręką odjął.
    ... a ludzie pól silnika wymieniają i bez poprawy

    I najważniejsze, mam dwa JTS'y. Nie tankuj na shellu. Najlepiej Statoil (circle), albo BP.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa romeo 156 sportwagon 2.0jts
    Postów
    46

    Domyślnie

    Dzięki, dzisiaj zobaczę czy to jest winowajca. Ale nawet jeśli by nie równa praca ustala, to z tego co moja wiedza sięga w temacie mechaniki samochodowej , to kompresja nie zwiększy mi się tam gdzie są jej ubytki. :/

    Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    Nie tankuj na shellu. Najlepiej Statoil (circle), albo BP.
    a skąd paliwa mają te stacje ?








  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Shell - Orlen, Circle - Lotos, o ile dobrze pamiętam Baza, to pół biedy, a ich dodatki, które dają to inna sprawa. Lata u mnie panuje mit, aby nie tankować na shellu, bo rozjedzie wtryski, to się słyszało, że komus w dieslu padło, nawet w benzynowej pandzie, później jak nikt na shellu nie tankował, a mam obok, mówię pierdziele, mity... Pół roku tankowania na shellu i samochód zaczął mi rwać przy ok. 2000obr, później doszło do tego, że ledwo co chciał startować, przerywało, wypadał zapłon, samochód wydawało się na śmietnik, czyściłem świece, przekładałem cewki, po prostu zgon...

    Doturlałem się ledwo na Circle, zatankowałem pół baku, odpaliłem, potrzepało 15sec, wyjechałem z ronda i do teraz spokój

    Ale nie wiem Bociek, czy opłaca się z Tobą wchodzić w dyskusję, bo ostatnio po Twoich postach widzę, że robisz się jak drugi Wujek...
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 10-09-2018 o 20:47

  6. #6
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ja leje gdzie popadnie w sumie ( no może poza jakimiś budami w polu z jednym dystrybutorem ) i nigdy nic się nie działo - ot tyle :-)








  7. #7
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Różnica między stacjami będzie zawsze. Ale nie ze względu na markę, tylko ze względu na stan konkretnej stacji (jakość zbiorników, i częstość tankowania - tam gdzie mają duże obroty i paliwo regularnie schodzi, będzie świeże, więc lepszej jakości).
    Ja raz zatankowałem paliwo premium na stacji gdzie chyba nikt tego nie brał, i czuć było różnicę. Samochód gorzej przyspieszał.

Podobne wątki

  1. Swap silnika bądz remont alfa romeo 147 1,6 ts 105 kucy
    Utworzone przez ramzesomcki w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 10-08-2016, 19:07
  2. [75] SWAP silnika czy remont silnika?
    Utworzone przez Alfista92 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 21:02
  3. 147 swap czy remont kapitalny ts
    Utworzone przez grzesiek10 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-08-2013, 11:37
  4. Remont ?
    Utworzone przez Krzaku w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-11-2011, 22:49
  5. remont silnika w 1,4 boxer pelen wtrysk remont silnika
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-04-2007, 07:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory