Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Brak mocy 156-pomocy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie Brak mocy 156-pomocy

    Witam

    Zakupilem Alfe 156 2.4 JTD 2002r. i juz po pierwszej przejazdzce niedziwie sie Wam chlopaki, ze jestescie zakochani w tych samochodach. Niestety dlugo sie niepocieszylem. Naj sam pierw dodam, ze gdy po zakupie wracalem nia 80km do domu to absolutnie nic sie nie dzialo. A teraz do sedna... Auto raz ma pierdo***iecie extra natomiast zatrzymam sie np na czerwonym swietle i znow chce kontynuowac jazde daje jedynke i gaz a auto sie toczy ledwo gdy obroty dojda do 2tys nagle zrywa sie jak szalona nastepnie wrzucam dwojke i to samo daje gaz a auto nic dopiero przy wyzszych obrotach cos tam sie ruszy do przodu, ale absolutnie nie jest to moc 150km. I tak jest na kazdym biegu. Sa czasem momenty, ze jedzie i ma moc, ale czesciej jedzie ledwo ledwo. Rusza na jedynce talk ledwo ze ostatnio zapalilo sie zielone i mnie auta strabily doslownie tak jakby ktos mnie pchal. W dodatku dzis i 2 dni temu zgaslo mi auto na swiatlach tylko, ze dzis niemoglem go uruchomic jakas chwile. Wymienilem narazie filtry powietrza i paliwa. Boje sie, ze to cos z turbo lub wtryskami a moze erg lub sonda? kompletnie sie nieznam dlatego prosze o pomoc. Aha brat podpial do kompa dzis i niema niby zadnych bledow. Turbo chyba dziala bo na postoju dodalem gazu to slysze turbo. aha no i jak daje jedynke to moge dac gaz do dechy a wskaznik na obrotomierzu ledwo idzie w gore
    Ostatnio edytowane przez Zabrze1990 ; 18-10-2018 o 17:48

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie

    hmmm tyle odwiedzin i zadnej odpowiedzi? jest tu jakis majster?

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Tak się składa, że mam podobny egzemplarz, więc się wypowiem, choć z tego co przeczytałem, wytypować można wiele rzeczy do sprawdzenia.
    Głównym problemem jest jak rozumiem brak mocy w niskim zakresie obrotów, zanim dojdzie do porządnego doładowania i wkręcenia się na obroty. Nigdy podobnego problemu nie miałem z żadnej z AR w dieslu, więc nie wiem czy pomogę.
    Moja rada to odkręcenie rury gumowej wchodzącej u góry obok akumulatora do silnika (precyzyjniej do przepustnicy z klapą gaszącą), odkręcenie przepustnicy i sprawdzenie czy bardzo dużo nagaru jest w kolektorze dolotowym.
    Druga sprawa to sprawdzenie EGR (czy działa, czy zabrudzony) albo zaślepienie EGR (całkowita zaślepka). Jak to zrobić znajdziesz na forum.
    Trzecia sprawa: może zanim zacznie się kolejne szukanie przyczyn braku mocy może warto byłoby by zarejestrować pod FES/MES najważniejsze parametry pracy silnika podczas przyspieszania i wrzucić je tutaj, może ktoś coś zauważy.

    Powodzenia,
    L.

    - - - Updated - - -

    Tak się składa, że mam podobny egzemplarz, więc się wypowiem, choć z tego co przeczytałem, wytypować można wiele rzeczy do sprawdzenia.
    Głównym problemem jest jak rozumiem brak mocy w niskim zakresie obrotów, zanim dojdzie do porządnego doładowania i wkręcenia się na obroty. Nigdy podobnego problemu nie miałem z żadnej z AR w dieslu, więc nie wiem czy pomogę.
    Moja rada to odkręcenie rury gumowej wchodzącej u góry obok akumulatora do silnika (precyzyjniej do przepustnicy z klapą gaszącą), odkręcenie przepustnicy i sprawdzenie czy bardzo dużo nagaru jest w kolektorze dolotowym.
    Druga sprawa to sprawdzenie EGR (czy działa, czy zabrudzony) albo zaślepienie EGR (całkowita zaślepka). Jak to zrobić znajdziesz na forum.
    Trzecia sprawa: może zanim zacznie się kolejne szukanie przyczyn braku mocy może warto byłoby by zarejestrować pod FES/MES najważniejsze parametry pracy silnika podczas przyspieszania i wrzucić je tutaj, może ktoś coś zauważy.

    Powodzenia,
    L.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2014
    Postów
    883

    Domyślnie

    miałem w 156 19.jtd z 2005 roku taki objaw: jedynka ok, trójka ok, czwórka ok, ale przy wrzucaniu dwójki trzeba bylo bardzo mocno depnąć w gaz, bo przy normalnym naciskaniu jakby... tracił moc, zatykał się na sekunde, dwie, po czym było znów ok.
    Trwało to dobry miesiąc, po czym objaw zniknął.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Dzięki chłopaki. A co powiecie o tym JTD serio taki niezniszczalny silnik? Dopiero kupiłem alfunie więc niewiem

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    W-w
    Auto
    Była: 145 1,9JTD '99, Jest: 156 1,9JTD '03/04 115KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    Raczej trudnozniszczalny . Ja musiałem wymienić bo poprzedni właściciel zajechał (przedmuchy na skrzyni korbowej takie że ja cię kręcę, oleju brał 1L na 1kkm jak jakiś TSI).
    1sze 2 rzeczy do sprawdzenia przy jtd
    1 - mało mocy na dole - EGR
    2 - mało mocy na górze - przepływka
    Zainwestuj w kabel Viakena, dużo pomoże w analizie tego co się dzieje z autem - pewnie masz nawet zarejestrowane błędy EGR ale to się nigdzie indziej nie pokazuje

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    W-w
    Auto
    Była: 145 1,9JTD '99, Jest: 156 1,9JTD '03/04 115KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    Dubel, przeglądaka mi się z forum chyba nie lubi

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Ten ja mam tak że do 2tys.niema w ogóle mocy potem dostaje kopa i powyżej 3tys znów odcina moc.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    W-w
    Auto
    Była: 145 1,9JTD '99, Jest: 156 1,9JTD '03/04 115KM
    Postów
    284

    Domyślnie

    Czyli EGR do czyszczenia / wycięcia (programowo i fizycznie) oraz przepływomierz do wymiany / wyczyszczenia.
    Odepnij przepływkę - jesli moc >3kRPM wróci to masz winowajcę.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie

    A idzie EGR i przepływomierz samemu wyczyścić i wyciągnąć hehe sorki, ale niezbyt się znam

Podobne wątki

  1. Brak Mocy. Pomocy!!!
    Utworzone przez Mesiu12 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-06-2018, 07:09
  2. [159] Pomocy brak mocy w Alfie 159 2.4
    Utworzone przez Paul29 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-08-2014, 07:02
  3. Brak mocy 2.4 jtd pomocy !
    Utworzone przez jojosx1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-04-2013, 14:25
  4. Pomocy!! Brak mocy!!
    Utworzone przez thomson w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-09-2011, 19:57
  5. Brak mocy-2 błędy...pomocy
    Utworzone przez robertrg w dziale 166
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 16-03-2011, 09:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory