Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Temat: brak iskry i wtrysku paliwa alfa romeo 156 1.8 ts

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli kontrolka immo gaśnie to znaczy, że ECU "widzi" kluczyk.
    Teraz pytanie, czy słyszysz pracę pompy paliwa po przekręceniu kluczyka w stacyjce?
    Pompa powinna pracować ok. 10 sek i jeśli nie nastąpi uruchomienie silnika, to powinna się wyłączyć.
    Skąd wiesz, że jednocześnie nie ma iskry i nie działa wtrysk? W jaki sposób to sprawdziłeś?
    Jeśli tak się dzieje to praktycznie powód może być tylko jeden - ECU nie widzi sygnału z czujnika wału lub sygnał jest nieodpowiedni.
    Jak sprawdziłeś czujnik wału? Czy sprawdzałeś ciągłość przewodów od czujnika do ECU?
    Wydaje mi się też, że były różne wersje kół dla wałka rozrządu. Koła te mogą się różnić wieńcami impulsowymi w różnych silnikach, więc warto sprawdzić, czy nowy silnik ma takie same koło jak stary. Nie twierdzę, że to jest powodem Twoich problemów, bo wtedy powinien być błąd czujnika Halla, np. P0340, ale to może powodować jakieś zakłamania sygnałów, więc do prób uruchomienia silnika spróbuj odłączyć czujnik Halla, który nie jest potrzebny do odpalenia silnika.
    Jest też pytanie, czy wały korbowe, a konkretnie wieńce impulsowe wałów korbowych były zawsze takie same we wszystkich silnikach. Jeśli były jakieś zmiany i nowy silnik ma inny wieniec niż stary, a cała elektronika jest od starego no to nie odpali.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 23-10-2018 o 20:51

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał SG0240 Zobacz post
    Jeśli kontrolka immo gaśnie to znaczy, że ECU "widzi" kluczyk.
    Teraz pytanie, czy słyszysz pracę pompy paliwa po przekręceniu kluczyka w stacyjce?
    Pompa powinna pracować ok. 10 sek i jeśli nie nastąpi uruchomienie silnika, to powinna się wyłączyć.
    Skąd wiesz, że jednocześnie nie ma iskry i nie działa wtrysk? W jaki sposób to sprawdziłeś?
    Jeśli tak się dzieje to praktycznie powód może być tylko jeden - ECU nie widzi sygnału z czujnika wału lub sygnał jest nieodpowiedni.
    Jak sprawdziłeś czujnik wału? Czy sprawdzałeś ciągłość przewodów od czujnika do ECU?
    Wydaje mi się też, że były różne wersje kół dla wałka rozrządu. Koła te mogą się różnić wieńcami impulsowymi w różnych silnikach, więc warto sprawdzić, czy nowy silnik ma takie same koło jak stary. Nie twierdzę, że to jest powodem Twoich problemów, bo wtedy powinien być błąd czujnika Halla, np. P0340, ale to może powodować jakieś zakłamania sygnałów, więc do prób uruchomienia silnika spróbuj odłączyć czujnik Halla, który nie jest potrzebny do odpalenia silnika.
    Jest też pytanie, czy wały korbowe, a konkretnie wieńce impulsowe wałów korbowych były zawsze takie same we wszystkich silnikach. Jeśli były jakieś zmiany i nowy silnik ma inny wieniec niż stary, a cała elektronika jest od starego no to nie odpali.
    wieńce takie same jak od 1.8 , iskry i wtrysk wywaliłem na wierzch i kręciłem i ani jednego ani drugiego, z czujnikiem halla jeszcze nie próbowałem a czujnik wału sprawdzałem przez komputer i błędu nie było :/ teraz pojawił się kolejny problem bo kilke chwil wcześniej przepustnicas normalnie się otwierała i zamykała teraz tylko poodnosi się maksymalnie około 2mm i nie reaguje na pedał gazu

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Czujnik wału nie zawsze wykazuje błąd na komputerze.
    Sprawdź wszystkie połączenia elektryczne, szczególnie kable masowe do zespołu napędowego.
    Jako przykład, co się może dziać, gdy nie ma dobrze podłączonej masy, poczytaj ostatnie posty z tego tematu.
    http://www.forum.alfaholicy.org/147/...wymianie_.html

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Czytam, że sprawdzałeś bezpieczniki, ale sprawdź je jeszcze raz. Czasami wydają się całe i są, ale mają przerwę pomiędzy nóżką a częścią topikową.

    Sprawdź jeszcze przekaźnik pod maską.
    Ostatnio edytowane przez ArturR_1975 ; 03-11-2018 o 09:46

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar ryaners
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.6
    Postów
    21

    Domyślnie

    miałem podobnie i w moim przypadku powodem był brak masy

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    10

    Domyślnie

    [QUOTE=SG0240;2122097]Czujnik wału nie zawsze wykazuje błąd na komputerze.
    Sprawdź wszystkie połączenia elektryczne, szczególnie kable masowe do zespołu napędowego.
    Jako przykład, co się może dziać, gdy nie ma dobrze podłączonej masy, poczytaj ostatnie posty z tego tematu.


    zgadza sie walnięty był czujnik połorzenia wału , kupiłem nowy założyłem no i powoli kręciłem zaczęło się coś dziać tak jakby chciał odpalić iskra i wtrysk chodzi tyle że odpali pochodzi 2 sekundy i gaśnie za każdym razem świeca jakby się zalewała , może być to że komputer od 1.8 ts inaczej dawkuje paliwo jak ten od 2.0 ? już więcej pomysłów nie mam :/

  7. #17
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    1,8 i 2,0 maja te same ECU
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #18
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    10

    Domyślnie

    a wie ktoś może gdzie znajdę komputer ? w 147 jest po stronie pasażera za schowkiem po prawej stronie, myślałem że w 156 jest tak samo , jedank jak rozkręciłem schowek nic tam nie było :/

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Na przepustnicy od góry,idą do niego dwa dość szerokie czarne złącza.
    Ostatnio edytowane przez kabanow ; 17-11-2018 o 06:03

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2018
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    10

    Domyślnie

    pytam o komputer pokładowy a nie o ECU

Podobne wątki

  1. Brak iskry oraz paliwa
    Utworzone przez vMagikk w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-11-2017, 14:57
  2. [146] alfa roemo 1.6 boxer brak iskry
    Utworzone przez Damian1994 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 06-02-2014, 01:11
  3. [GTV] Nie odpala, brak iskry, pompa nie daje paliwa
    Utworzone przez Mircev w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-04-2012, 20:06
  4. ALFA 146 1.7 16V POMOCY BRAK ISKRY
    Utworzone przez korn152 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-04-2009, 16:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory