Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 26 z 26

Temat: Alfa 156 1.9jtd sportwagon

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał jankozak Zobacz post
    to jest dzisiejszy odczyt dawki paliwa przy probie palenia
    Janek, to jaki masz problem? Auto nie pali, a kręci?

    Pokaż ciśnienie paliwa podczas kręcenia rozrusznikiem(próby zapalenia samochodu).

    Jakieś 2 miesiące temu mój brat miał problem z zapaleniem AR156 1.9JTD16V i po sprawdzeniu bezpieczników, regulatora ciśnienia paliwa, przekaźników, filtra paliwa, przewodów, itd. Okazało się, że kabel dochodzący do regulatora ciśnienia paliwa był naderwany, więc podczas zapalania silnika mierzone ciśnienie paliwa było minimalne (kilka Bar) a powinno być ponad 100Bar (pompą wysokiego ciśnienia CR kręci rozrząd podczas rozruchu). Był tez u niego co chwilę rejestrowany błąd: P0090 który raz dao się skasować - innym razem cały czas był "WYSOKI" i nie dało się skasować.

    Na prawdę nie masz żadnych błędów w komputerze silnika, które by nas na coś naprowadziły?

    L.
    Ostatnio edytowane przez Ludvigus ; 15-11-2018 o 13:36

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1>9jtd
    Postów
    18

    Domyślnie

    Bledow niemam.Jest tylko jeden blad EGR.Jak odpinam czujniki na pompie i listwie pokazuje blad po podpieciu czujnikow kasuje bledy i jest dobrze nie lapie wiecej tych bledow.Cisnienie paliwa takie jak w ostatnim poscie godzine temu mierzone przy probie palenia

  3. #23
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    1,8 bara ciśnienie paliwa? W kranie w kuchni masz około 5.
    Ja bym dalej obstawiał czujnik ciśnienia na listwie albo regulator ciśnienia na pompie, a konkretnie połączenia elektryczne.

  4. #24
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1>9jtd
    Postów
    18

    Domyślnie

    Interesuje mnie dlaczego jak odlacze czujnik polozenia walu korbowego nie lapie zadnego bledu.Wymienilem go na nowy zamiennik i dalej to samo.Pompa CR wymieniona razem z regulatorem.Zostala jeszcze listwa

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1>9jtd
    Postów
    18

    Domyślnie

    Cytat Napisał AdamKarlino Zobacz post
    1,8 bara ciśnienie paliwa? W kranie w kuchni masz około 5.
    Ja bym dalej obstawiał czujnik ciśnienia na listwie albo regulator ciśnienia na pompie, a konkretnie połączenia elektryczne.
    1.8 bara cisnienia paliwa to silnik na postoju nie palony. A ten odczyt jest przy probie odpalenia rozrusznikiem http://www.forum.alfaholicy.org/zala...n-beztytuu.pdf
    Ostatnio edytowane przez jankozak ; 16-11-2018 o 17:51

  6. #26
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1>9jtd
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dziekuje za podpowiedzi.Mam problem rozwiazany po trzech tygodniach rozwiazywania problemu.Dziekuje hydraulikowi kuchennemu panu z Karlina za wskazanie cisnienia w kuchni.Nic nie wnosicie w poroblem ludkow na forum szkoda.Ale takie czasy.Borykalem sie przez trzy miesiace z problemem.Nikt mi nie pomagal.No chyba ze w cisnieniu w kranie przez AdamKarlino a tam nawet ropy niema.Pisalem o problemach nikt nic tyko gluypoty.Pozdrawiami prosze ludkow o powazne podpowiedzi dla potrzebujacych.Z powazaniem jankozak

    - - - Updated - - -

    Jak ktos przeczyta od poczatku watek zrozumie o co mi chodzilo o wtryski i pomiary

    - - - Updated - - -

    Chce zeby osoby nie znajace temati nie zbieraly glosu bo szkode robia
    Ostatnio edytowane przez jankozak ; 18-11-2018 o 09:27

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory