Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Mega pilne pytanie do znawców mechaniki

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie Mega pilne pytanie do znawców mechaniki

    Mam do wyrwania w Niemczech, już na teraz wsiadam w auto jadę
    Mocno udrzoną w słupek (bok) alfę 166
    Co mnie interesuje SILNIK 3.0 V6 BI Turbo o mocy 470 KM.
    Cena 2500 euro po znajomości.
    Nie znam na tą chwilę dokładniejszych parametrów silnika.
    Pytania
    Czy przy takiej kolizjii wnętrze silnika mogło ucierpieć?
    Czy podejdzie do 156?Mam prawie całe auto.
    Moja mechanika pojazdowa na poziomie średnim,mój mechanik poziom zawansowany + zna pracowników w firmie Tuningowej...........
    OGARNĄ TEMAT?
    Ostatnio edytowane przez kabanow ; 24-11-2018 o 19:24

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał kabanow Zobacz post
    alfę 166
    Co mnie interesuje SILNIK 3.0 V6 BI Turbo o mocy 470 KM.
    Nie było takich silników. Albo jesteś nabijany w butelkę albo to jakiś potworny projekt. A jak to z nimi bywa - nikt nic nie wie.
    Cytat Napisał kabanow Zobacz post
    Cena 2500 euro po znajomości.
    Cena raczej świadczy że jednak jesteś nabijany w butelkę z tą mocą
    Cytat Napisał kabanow Zobacz post
    Nie znam na tą chwilę dokładniejszych parametrów silnika.
    I jak właściciel nie udostępni Ci planów, projektu, wykresów to już nigdy nic nie poznasz
    Cytat Napisał kabanow Zobacz post
    Czy przy takiej kolizjii wnętrze silnika mogło ucierpieć?
    Jak mamy odpowiedzieć na to pytanie jak nikt nie widział tego auta? Jak otworzysz drzwi z drugiej strony i zajrzysz to się dowiesz.
    Cytat Napisał kabanow Zobacz post
    Czy podejdzie do 156?Mam prawie całe auto.
    Jak wiesz silnik busso wchodził do bez problemu do 147/156/166. Przecież fabrycznie były do nich montowane. Ale fabryczny. Co to jest za mutant i czy wejdzie to nikt Ci nie powie.
    Cytat Napisał kabanow Zobacz post
    Moja mechanika pojazdowa na poziomie średnim,mój mechanik poziom zawansowany + zna pracowników w firmie Tuningowej...........
    OGARNĄ TEMAT?
    To rozmawiaj ze swoim mechanikiem. A najlepiej to z nim pojedź. Ale jeżeli się nie pomyliłeś danymi silnika to jest mega rzeźba i totalnie nikt Ci nie weźmie odpowiedzialności za to coś. Ryzyk fizyk.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Jeśli ktoś uturbił busso na dwóch turbinach to jest to jak najbardziej możliwe. Projekt musi być bardzo customowy, samo orurowanie do dwóch turbin plus pewnie jakieś IC, wydech, elektronika sterująca to już niezły galimatias pod maską. O ile sam silnik busso bez problemu podchodzi do 156 to jednak trzeba pamiętać, że w 166 o jest o wiele więcej miejsca na to wszystko pod maską. Na 100% turbiny, wydech, ururowanie zrobione pod 166 nie zmieści się w 156. Wszystko trzeba będzie rzeźbić na nowo i nie wiadomo co się uda wykorzystać. Jakby swap miał iść do innej 166 to ok, ale do 156 to można to traktować jako dawcę niektórych części a nie swapa p&p.

    Wysłane z mojego moto g(6) przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Zamość
    Auto
    Alfa Romeo 159 sportwagon 2,4 JTDm
    Postów
    99

    Domyślnie

    OOOł nieźle tylko w 166 z tego co wiem busso nie było tylko 156 gta ale mogę się mylić do tego widziałem gdzieś dobre projeky na silniku busso i 370 KM wyciskali z tego ale z tego co na zagranicznych bordach czytałem to wałki po zmianie żeby te 370 wykrzesać i tak powodują generowanie wysokiego egt, no chyba że wtrysk wody ale za 2.5 eu to ten silnik musi byc na fotelu kierowcy bo sam komputec custo kosztuje coś koło 1-1.5 kEU a jeszce ktoś to musi ogarnąc chyba że niedokonczony projrkt ciągali na sznurku i hamulce się zastały i przed znakiem niezdorzyły załapać :-D

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Wszystkie 2,5; 3,0 i 3,2 V6 z Alf GTV, 147, 156, 166 etc. to Busso... Nie tylko w GTA. Oczywiście 3,2 ze 159 już nie, Busso były bodajże do 2004 roku.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Myślałam że trafiłem 6 w totka z tą Alfą .Dziś rano jak już miałem kase i nagraną lawetę, dzwonię żeby potwierdzić.
    Alfa była z Hiszpani......zakuta V-ka na dwóch Garretach,w schowku znajomy znalazł jakieś papiery z wykresami na hamowni i dokumenty modyfikacji z firmy tuningowej.
    I jak to w życiu bywa...a ja coś szczęścia nie mam .....Sprzedający nie wiedział z czym ma do czynienia i cena wzrosła x2 i na miejscu znalazła się osoba która wy....ła mnie w d...pę
    Nadwozie było nie do uratowania Ale sam projekt, elektronika, komp ,wydech,organizacja projektu.....to chciałem mieć nawet jak by nie podpasowało do mojej 156.
    Życie....
    Ostatnio edytowane przez kabanow ; 25-11-2018 o 17:29

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Taki projekt jest warty nawet 10x tyle. Dlatego wcale się nie dziwię, że ktoś szybciej i więcej dał
    ALe to nie zmienia postaci rzeczy że Ty nie wiedziałbyś co z tym zrobić a Twój mechanik jak bystry by nie był to byłoby dla niego dziewicze zadanie. A z dużą dozą prawdopodobieństwa mógłby nawet temu nie podołać. Gdyby to było takie proste to takich aut byłoby pełno.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Taki projekt jest warty nawet 10x tyle. Dlatego wcale się nie dziwię, że ktoś szybciej i więcej dał
    ALe to nie zmienia postaci rzeczy że Ty nie wiedziałbyś co z tym zrobić a Twój mechanik jak bystry by nie był to byłoby dla niego dziewicze zadanie. A z dużą dozą prawdopodobieństwa mógłby nawet temu nie podołać. Gdyby to było takie proste to takich aut byłoby pełno.
    Wiem!Masz mega rację i za to Tobie i innym dziękuję.Nie mam takiej wiedzy jak Ty i inni forumowicze dlatego poprosiłem o pomoc.
    Okazja była zareagowałem i nie wyszło.
    Mówię,gdybym nawet miał tą Alfe to mega było by zgłębić ten projekt.V-ka busso na dwóch turbinach to jest kosmos......

    Aaa i bardzo dziękuję za odpowiedź Koledze viader.....widzę że pełen profesjonalizm w wiedzy i mechanice naszych Włoskich ulubienic
    Ostatnio edytowane przez kabanow ; 25-11-2018 o 18:01

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Aaale jestem zły.........że nie udało się.Byłoby coś ciekawego o czym poczęśći marzyłem.

Podobne wątki

  1. Małe problemy- pytanie do znawców :)
    Utworzone przez Myotis w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-12-2018, 18:33
  2. Przestawiony rozrząd?? /mega pilne/
    Utworzone przez barti101 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-12-2013, 20:04
  3. [164] szybkie pytanie dla znawców :-)
    Utworzone przez Yacek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 19:36
  4. foto zagadka dla znawców chyba pilne
    Utworzone przez pastooh w dziale 156
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 15-01-2011, 12:08

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory