Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Spalone hamulce, objawy.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa romeo 156 sportwagon 2.0jts
    Postów
    46

    Domyślnie Spalone hamulce, objawy.

    Witam. Jakie mogą być objawy spalonych hamulców?
    Mialem następujący problem z hamulcami. Samochód hamował, ale pedał był jak by serwo nie działało, więc zamówiłem używane, od 1.6ts, na oko to samo, wszystko pasowało p&p. Hamulce odpowietrzone , jazda próbna, pierw na podwórku, wszystko działa to na drogę. Pierwsze hamowanie w kontrolowanych warunkach i samochód zwalnia nie hamuje, po chwili zapala się kontrolka od systemu "vdc" jak się nie mylę, po prostu od kontroli trakcji, ABS działa, na luźnej nawierzchni jak hamowałem to było czuć że działa, na mokrej drodze też było czuć że system czuwa. Czytając różnych mądrości w internecie natrafiłem na posty ze zaciski mogą być zatarte, rozebrałem, i faktycznie były zatarte, wszystko rozebrałem, przeczysciłem , wszystko chodziło luźno , części wyeksploatowane wymieniłem i próba. I było tylko troszkę lepiej, pedał twardy jak kamień, czuć że serwo lekko dociąga ten pedał, słychać też charakterystyczny dźwięk dla pracy serwa, wcześniej go nie było. I jedyne co mi zostało wymienić to pompa hamulcowa, ale naszło mnie czy właśnie spalone tarcze mogą być problemem? Ponieważ zauważyłem że są miejscami fioletowe, i sobie przypomniałem że miałem raz taka sytuację że mogły się spalić, i od tamtego czasu serwo z czasem jakby słabiej chodziło, raz było ok , raz nie , i pewnego razu na stałe przestało działać ale samochód hamował. Co może być przyczyną? Z góry dziękuję za pomoc [emoji16]

    Ps. Przy wymianie serwa od razu spuściłem cały płyn hamulcowy z układu i zalałem płynem dot-4.

    Myślę że w miarę zrozumiale opisałem problem [emoji16]

    Alfa Romeo 156 2.0jts [emoji57]

    Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Raz miałem mocno fioletowe tarcze od spalenia, to hamowania prawie nie było. Spadł współczynnik tarcia i dużo mniejszy moment hamujący na kołach był. Ale czy mogły ode doprowadzić do usterki serwa? Szczerze wątpię.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa romeo 156 sportwagon 2.0jts
    Postów
    46

    Domyślnie

    Podjąłem decyzję że wymienię tarczę klocki, zobaczę co i jak i będę myślały co dalej

    Wysłane z mojego SM-G390F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. jtd spalone czemu tak ich sporo?
    Utworzone przez szkodnik w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 18:12
  2. Zlamana swieca spalone przewody
    Utworzone przez juro8191 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-12-2014, 11:11
  3. 156 - sprzęgło nagle spalone?
    Utworzone przez pytlar w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 24-01-2013, 14:58
  4. [166] Spalone wszystkie świece żarowe
    Utworzone przez zulek1986 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-10-2010, 18:13
  5. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-08-2010, 15:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory