Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Kontrolka awarii silnika + niegasnący silnik

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD oraz 159 1.9 JTD
    Postów
    39

    Domyślnie Kontrolka awarii silnika + niegasnący silnik

    Hej,

    Wczoraj wieczorem zapaliła mi się czerwona kontrolka awarii silnika. Chciałem dziś podłączyć pod komputer, ale niestety bezskutecznie. Być może kabel jest uszkodzony (łączy tylko z Airbag, ale nie kasuje błędów - komunikat o zbyt dużych opóźnieniach).

    Tak więc pozostaje na tę chwilę objaw:
    Po wyłączeniu stacyjki silnik pracuje jeszcze ładne 10 sekund i dopiero gaśnie tak jakby z braku paliwa. Na pewno nie jest to normalne, trwa to nierealnie długo. Czy macie jakieś przypuszczenia?

    Auto jest dość stare i zastanawiam się co to jest, i dalej nad sensem dalszej naprawy.

    Model auta to zabytkowe 156 2.4 JTD 1999.

    Dzięki za wskazówki!

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghosti Zobacz post
    Po wyłączeniu stacyjki silnik pracuje jeszcze ładne 10 sekund i dopiero gaśnie tak jakby z braku paliwa.
    Klapa gasząca przy tzw. przepustnicy - nie wiem jak to zlokalizowane jest w Twoim CF2, ale masz fotki na EPER i eLearn krąży po sieci za free, więc poszukaj. SIlnik z zapłonem samoczynnym gaśnie poprzed odcięcie zasilania paliwa oraz zasłonięcie/zamknięcie dolotu powietrza - u Ciebie prawdopodobnie klapka się nie zamyka.

    L.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Klapa gasząca przy tzw. przepustnicy - nie wiem jak to zlokalizowane jest w Twoim CF2, ale masz fotki na EPER i eLearn krąży po sieci za free, więc poszukaj. SIlnik z zapłonem samoczynnym gaśnie poprzed odcięcie zasilania paliwa oraz zasłonięcie/zamknięcie dolotu powietrza - u Ciebie prawdopodobnie klapka się nie zamyka.

    L.
    cf 2 nie posiada klapy gaszącej z tego co mi wiadomo.byc moze sie mylę,niech mnie ktos poprawi...a za opoznione gaszenie po przekreceniu kluczyka odpowiada brudny regulator paliwa na pompie cr,brudne sitko pompy w baku lub filtr paliwa.Mialem tą samą przypadlosć z tym,ze trwala ona okolo 3-4 sekund. W moim przypadku pomoglo dosc intensywne przegazowanie auta na postoju(3500-4000 obr/min). zmienilem rowniez sitko i profilaktycznie filtr paliwa.Problem ustąpil

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2017
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD oraz 159 1.9 JTD
    Postów
    39

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    cf 2 nie posiada klapy gaszącej z tego co mi wiadomo.byc moze sie mylę,niech mnie ktos poprawi...a za opoznione gaszenie po przekreceniu kluczyka odpowiada brudny regulator paliwa na pompie cr,brudne sitko pompy w baku lub filtr paliwa.Mialem tą samą przypadlosć z tym,ze trwala ona okolo 3-4 sekund. W moim przypadku pomoglo dosc intensywne przegazowanie auta na postoju(3500-4000 obr/min). zmienilem rowniez sitko i profilaktycznie filtr paliwa.Problem ustąpil

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
    Też mi się wydaje, że tam nie ma klapy gaszącej. Jutro z rana spróbuję z tym przegazowaniem autka. Co do sitka pompy w baku - jak się dobrać do niego?

    Dzięki Wam za pomoc!

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał ghosti Zobacz post
    Też mi się wydaje, że tam nie ma klapy gaszącej. Jutro z rana spróbuję z tym przegazowaniem autka. Co do sitka pompy w baku - jak się dobrać do niego?

    Dzięki Wam za pomoc!
    Są tematy na forum jak zdemontowac pompe paliwową.Od strony bagaznika pod jego wykladziną odkrecasz metalowy dekiel i juz masz dostep do pompy. doslownie 5 min pracy i pompe masz na zewnatrz.sitko jest nasadzone na silnik pompy(trzeba wyjac silnik z kosza pompy-tez nic trudnego). Co do przegazowywania to nie ma gwarancji naprawy usterki.Chodzi o to,ze przegazowujac mocno samochod(musisz rozgrzac motor przed tym) na regulatorze mozesz w ten sposob usunac jakis paproch ,ktory blokuje przeplyw paliwa.Najlepiej jednak odkrecic regulator i recznie go wyczyscic.Ja niestety nie dalem rady wyczyscic recznie,bo mam zjechany leb srubu(torxa). Wszystko na razie dziala dobrze ale gdy bedzie troche cieplej i pare chwil wolnych na pewno profilaktycznie raz jeszcze do niego zajrzę wymieniajac od razu zjechaną srubę.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Kontrolka awarii świateł
    Utworzone przez aro_1977 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 29-05-2014, 14:33
  2. Kontrolka awarii systemu kontroli silnika eobd
    Utworzone przez filipl w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-06-2012, 07:26
  3. silnik boxer 1,7 IE po awarii
    Utworzone przez Jesion w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-01-2009, 10:19
  4. [166 2,5 V6] Świeci się kontrolka awarii silnika i brak mocy
    Utworzone przez damprzy w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-12-2008, 10:12
  5. [166] {166 2,5 v6}Kontrolka awarii silnika i brak mocy...
    Utworzone przez damprzy w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-11-2008, 22:37

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory