Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

Domyślnie Kontrolka awarii silnika + niegasnący silnik

Hej,

Wczoraj wieczorem zapaliła mi się czerwona kontrolka awarii silnika. Chciałem dziś podłączyć pod komputer, ale niestety bezskutecznie. Być może kabel jest uszkodzony (łączy tylko z Airbag, ale nie kasuje błędów - komunikat o zbyt dużych opóźnieniach).

Tak więc pozostaje na tę chwilę objaw:
    Po wyłączeniu stacyjki silnik pracuje jeszcze ładne 10 sekund i dopiero gaśnie tak jakby z braku paliwa. Na pewno nie jest to normalne, trwa to nierealnie długo. Czy macie jakieś przypuszczenia?

Auto jest dość stare i zastanawiam się co to jest, i dalej nad sensem dalszej naprawy.

Model auta to zabytkowe 156 2.4 JTD 1999.

Dzięki za wskazówki!

Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Mieszka w
    RZEszów i okolice
    Auto
    Alfa Romeo 156 berlina (FL 2002 2.4 JTD 10V 110kW)

Domyślnie

Cytat Napisał ghosti Zobacz post
    Po wyłączeniu stacyjki silnik pracuje jeszcze ładne 10 sekund i dopiero gaśnie tak jakby z braku paliwa.
    Klapa gasząca przy tzw. przepustnicy - nie wiem jak to zlokalizowane jest w Twoim CF2, ale masz fotki na EPER i eLearn krąży po sieci za free, więc poszukaj. SIlnik z zapłonem samoczynnym gaśnie poprzed odcięcie zasilania paliwa oraz zasłonięcie/zamknięcie dolotu powietrza - u Ciebie prawdopodobnie klapka się nie zamyka.

L.

Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Siódma Alfa... 166 Blue Ontario 2,4JTD 2001r.

Domyślnie

Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Klapa gasząca przy tzw. przepustnicy - nie wiem jak to zlokalizowane jest w Twoim CF2, ale masz fotki na EPER i eLearn krąży po sieci za free, więc poszukaj. SIlnik z zapłonem samoczynnym gaśnie poprzed odcięcie zasilania paliwa oraz zasłonięcie/zamknięcie dolotu powietrza - u Ciebie prawdopodobnie klapka się nie zamyka.

L.
    cf 2 nie posiada klapy gaszącej z tego co mi wiadomo.byc moze sie mylę,niech mnie ktos poprawi...a za opoznione gaszenie po przekreceniu kluczyka odpowiada brudny regulator paliwa na pompie cr,brudne sitko pompy w baku lub filtr paliwa.Mialem tą samą przypadlosć z tym,ze trwala ona okolo 3-4 sekund. W moim przypadku pomoglo dosc intensywne przegazowanie auta na postoju(3500-4000 obr/min). zmienilem rowniez sitko i profilaktycznie filtr paliwa.Problem ustąpil

Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD

Domyślnie

Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    cf 2 nie posiada klapy gaszącej z tego co mi wiadomo.byc moze sie mylę,niech mnie ktos poprawi...a za opoznione gaszenie po przekreceniu kluczyka odpowiada brudny regulator paliwa na pompie cr,brudne sitko pompy w baku lub filtr paliwa.Mialem tą samą przypadlosć z tym,ze trwala ona okolo 3-4 sekund. W moim przypadku pomoglo dosc intensywne przegazowanie auta na postoju(3500-4000 obr/min). zmienilem rowniez sitko i profilaktycznie filtr paliwa.Problem ustąpil

Też mi się wydaje, że tam nie ma klapy gaszącej. Jutro z rana spróbuję z tym przegazowaniem autka. Co do sitka pompy w baku - jak się dobrać do niego?

Dzięki Wam za pomoc!

Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Siódma Alfa... 166 Blue Ontario 2,4JTD 2001r.

Domyślnie

Cytat Napisał ghosti Zobacz post
    Też mi się wydaje, że tam nie ma klapy gaszącej. Jutro z rana spróbuję z tym przegazowaniem autka. Co do sitka pompy w baku - jak się dobrać do niego?

Dzięki Wam za pomoc!
    Są tematy na forum jak zdemontowac pompe paliwową.Od strony bagaznika pod jego wykladziną odkrecasz metalowy dekiel i juz masz dostep do pompy. doslownie 5 min pracy i pompe masz na zewnatrz.sitko jest nasadzone na silnik pompy(trzeba wyjac silnik z kosza pompy-tez nic trudnego). Co do przegazowywania to nie ma gwarancji naprawy usterki.Chodzi o to,ze przegazowujac mocno samochod(musisz rozgrzac motor przed tym) na regulatorze mozesz w ten sposob usunac jakis paproch ,ktory blokuje przeplyw paliwa.Najlepiej jednak odkrecic regulator i recznie go wyczyscic.Ja niestety nie dalem rady wyczyscic recznie,bo mam zjechany leb srubu(torxa). Wszystko na razie dziala dobrze ale gdy bedzie troche cieplej i pare chwil wolnych na pewno profilaktycznie raz jeszcze do niego zajrzę wymieniajac od razu zjechaną srubę.