Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Zbiorniczek i płyn wpomagania.

  1. #1
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie Zbiorniczek i płyn wpomagania.

    Zauważyłem dzisiaj po podniesieniu maski niepokojący objaw a mianowicie, jakby płyn wspomagania na zbiorniczku. Może jego wyciek.

    Wcześniej jakoś tego raczej nie było.

    Pomyślałem, że korek jest źle dokręcony, ale jednak nie. Drugie spostrzeżenie, że może woda się tam skropliła i zmieszała, z jakimiś resztkami. Ale mimo upału nie odparowało to. Odkręciłem i patrze a tu płynu pod sam korek.
    Już chciałem odsysać niby nadmiar, ale po ściągnięciu osłony silnika (lepiej widać) na wskaźniku poziom jest lekko ponad maksymalny. Dodam, że było to robione na ciepłym silniku po dłuższej jeździe i ponad 30 stopni na zewnątrz.
    Na razie wszystko wyczyściłem, zobaczymy co dalej.
    Miał ktoś coś podobnego, czy mam się martwić albo podejmować jakieś kroki zaradcze.
    Wspomaganie chodzi dobrze, nie zauważyłem żadnych anomalii.
    Ostatnio edytowane przez kobe83 ; 15-07-2009 o 17:02 Powód: Nie wgrało jednego zdjęcia
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  2. #2
    dejwa1
    Gość

    Domyślnie

    widze, ze u Ciebie jest zaślepka w korku zbiorniczka. u mnie jest rurka, która odprowadza chyba nadmiar własnie na zewnatrz zbiorniczka. nie wiem o co moze chodzic ale moze idz tym tropem...

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar tomekono
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    ALFA ROMEO 156 2.5 V6 1997 rok
    Postów
    335

    Domyślnie

    ja mam tak od nowości. znaczy od kiedy śmigam alfa, zrobiłem maglownice i dalej tak mam,a płyn 3ma poziom nonstop taki sam, wycieków tez niemam żadnych, wg mnie nie masz czym sie martwić

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Ja zauważyłem pod korkiem takie dwa małe otworki. Może przez to. Sprawdze jeszcze poziom ale na zimnym silniku.
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobe83 Zobacz post
    Ja zauważyłem pod korkiem takie dwa małe otworki. Może przez to. Sprawdze jeszcze poziom ale na zimnym silniku.

    Jakim cudem stwierdziłeś, że płynu jest lekko ponad max, skoro doszedł aż do poziomu korka!? Ewidentnie masz za duży poziom i dlatego korek przepuścił dla uniknięcia zbyt wysokiego ciśnienia. Być może masz zapowietrzony układ wspomagania? Sprawdź czy podczas kręcenia kierownica na postoju, na ciepłym silniku nie pieni się olej i czy pompa nie chodzi za głośno lub nierównomiernie (pomijam położenie skrajne, bo wtedy może inaczej chodzić).

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar kobe83
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    AR 159 2.0 JTDM 170KM/ 156 1.9 JTD115KM była
    Postów
    1,467

    Domyślnie

    Stwierdziłem na podstawie wkazania na zbiorniczku. Myślę że ta widziana prze zemnie kreska to płyn. Dlatego się sam dziwie, że jakoś pod sam korek było. Lekko ponad maks to może być zresztą pojęcie względne. Na oko było 5 mm.

    Zrobiłem te testy jak zalecałeś. Kolega kręcił kierownicą. Korek miałem odkręcony. Płyn się nie pienił, nie było żadnych pęcherzyków powietrza. Pompa chodziła równomiernie i nie wydawała, zadnych dziwnych dźwięków. Jedynie przy masymalnym skręcie jakby zasysało płyn, ale myślę, że to normalne.
    Ostatnio edytowane przez kobe83 ; 17-07-2009 o 07:27 Powód: Żeby nie pisać post pod postem
    Włoski geniusz, włoska technologia, włoska pasja.

Podobne wątki

  1. pompa wpomagania
    Utworzone przez DUNIO w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 14:16
  2. [155] Jak wyjąć zbiorniczek na płyn hamulcowy.
    Utworzone przez Marcin14410 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-05-2008, 21:13
  3. [155] Płyn i zbiorniczek do hydrauliki sprzęgła.
    Utworzone przez cobra82_82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-04-2008, 18:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory