Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 13 z 13

Temat: Problem z ABS/VDC i Go To Dealer

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Ale te moje 0.2 to wyciek z węży chłodniczki :p
    Cytat Napisał komisarz Zobacz post
    to u mnie chyba coś nie tak bo od wymiany do wymiany nie dolewam ani kropli, na bagnecie nic nie schodzi
    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Brzesko
    Auto
    Alfa Romeo 159 Ti JTD
    Postów
    337

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post
    Przyczyna odnaleziona. Za radą jaboleq zainteresowałem się klemą plusową, zwłaszcza, że próba podłączenia się FES'em do ECU spaliła na panewce, brak kontaktu z ECU, zapewne przez brak zasilania ecu itd. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki na plusowej klemie, niestety żaden nie posiadał śladów uszkodzenia, multimetr także wskazywał na sprawność bezpiecznika. Zainteresował mnie bezpiecznik MTA, ten żółty i kabel idący od niego do przekaźnika pompy paliwa. Jak się okazało, po delikatnym poruszeniu przekaźnikiem pompy, wróciło zasilanie świec i ECU, samochód odpalił jak nigdy nic. Okazało się, że przewód zasilający przekaźnik skorodował w gniazdku, dosłownie trzymał się gniazdka siłą własnej woli Poskładałem to do kupy i w najbliższym czasie muszę wymienić całe gniazdko przekaźnika, zwłaszcza, że koszt takiego gniazdka to kilka złotych

    Co do spalania oleju, to jak sprawdziłem w instrukcji obsługi AR 156 to dla silnika 1.9JTD 16V producent przewiduje utylizacje oleju na poziomie 0,4l/1000km, co by wychodziło dla mojego przypadku, że spokojnie w tej normie się mieszczę (1,2l/5-6k km). Także troszkę się uspokoiłem, zwłaszcza, że autko latające na trasach lubi olej wciągnąć i jest to całkiem normalne zjawisko.
    mam analogiczny problem , jutro się zabiorę za puszkę z klemą oraz ten kabelek...
    dodam tylko że błąd wyświetla mi się 'non stop' od wymiany aku na nowy jakieś 2 tyg. temu
    MES niby widzi błąd jednak po skasowaniu kontrolki jak się paliły tak nadal palą ...
    'Nie uważaj się za fana motoryzacji póki nie kupisz Alfy,póki nie doświadczysz huśtawki bólu,rozczarowania i agonii po krótkiej chwili gdy wszystko jeszcze działało i byłeś na dobrej drodze'
    Jeremy Clarkson

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar komisarz
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE
    Postów
    513

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Ale te moje 0.2 to wyciek z węży chłodniczki [emoji14]

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    u mnie tez jest mokro na tych wężach przy chłodnicy, mimo to jest jak pisalem wyzej

Podobne wątki

  1. Dealer Japan Racing
    Utworzone przez Maupa w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 11:14
  2. VDC System Failure Go to dealer
    Utworzone przez pablito8212 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 02:11
  3. Low oli level - go to dealer
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-01-2010, 15:47
  4. Nr VIN i historia samochodu u dealer'a ?!
    Utworzone przez grzgar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-07-2008, 15:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory