Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Problem z ABS/VDC i Go To Dealer

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie Problem z ABS/VDC i Go To Dealer

    Cześć

    Trochę poszukałem na forum, ale niestety nie znalazłem rozwiązania mojego problemu, a także nie spotkałem się z dokładnie takimi samymi objawami jak u mnie.

    Od pewnego czasu, gdzieś od miesiąca, mam problem z wywalającym się na Infocenter błędem ABS/VDC failure - go to dealer. Pierwszy przypadek miał miejsce pewnego poranka, odpalam silnik i od razu wywala ten błąd, po ruszeniu z miejsca błąd znika z IC, jest OK. Jakiś czas później, wyjeżdżam z parkingu spod pracy, pokonuje może ze 100 m i nagle błąd jak wyżej i silnik gaśnie (przez chwilę, dosłownie ułamek sekundy mignął komunikat motor failure). Odpalam silnik, błędu na IC brak i jeździe jakby nigdy nic, po przejechaniu ok. 3 km, stojąc w kolumnie aut czekających na wjazd na skrzyżowanie, silnik ponownie gaśnie jakby nigdy nic, odpalam i jadę dalej. Przez dwa tygodnie był spokój, do wczoraj, wyjeżdżam z pracy, skręt w lewo, skręt w prawo, prosta droga i ponownie wywala komunikat ABS/VDC failure - go to dealer i silnik traci na chwilę moc - wciskam pedał przyśpieszenia i czuję, że nie idzie, chociaż to też może być odebrane tak jakby autko przyhamowało . Po chwili autko odzyskało moc, ale błąd z IC nie zniknął, dodatkowo świecił przycisk od wyłączania ASR. Zjechałem na zatoczkę, zgasiłem silnik, odpaliłem, błąd zniknął. Po dojechaniu do domu, tak jak za każdym razem podłączyłem pod FES/MES ale ponownie zero błędów;/

    Wertuję podobne tematy i znalazłem kilka przyczyn:
    1. Słabe AKU - ale czy wtedy moje autko by odpalało z rana? Fakt, brakuje mu trochę mocy rozruchowej bo z rana, jak wychłodzony silnik to trzeba chwilkę pokręcić
    2. Czujnik położenia pedału hamulca - wygląda na sprawny, bo wtedy by chyba nie działały światła stopu? po drugie patrząc w FES to działa poprawnie. Dla pewności w weekend zamierzam go rozbebeszyć i przeczyścić
    3. Czujniki ABS - jak miałem z nimi problem to zawsze pokazywał się stały błąd w ECU, tutaj zero informacji
    4. Pompa ABS - tutaj raczej jak już coś pada to po całości, a nie raz działa raz nie.
    5. Czujniki wału/wałka rozrządu - gasnący silnik, ale czy wtedy by autko odpalało? Przy ujemnych temperaturach muszę chwilkę pokręcić rozrusznikiem aby zaskoczył, ale na rozgrzanym silnik pali "od strzała".

    Martwi mnie ten brak mocy, gasnący silnik. Na słabą kondycje silnika raczej to nie wygląda, bo po regeneracji turbosprężarki i uszczelnieniu pompy wtryskowej (we wrześniu 2018) spalanie mam wręcz książkowe - śr. 5,8l/100km (70% trasa). Martwi mnie troszkę ubywanie oleju, raczej jego spalanie bo wycieków nie widać (mam pełną osłonę pod silnikiem i na niej zero objawów wycieków). Od ostatniej wymiany oleju dolałem ok. 1.2l, na przejechane 6k km.

    Proszę o wszelkie wskazówki, bo nie chciałbym się przedwcześnie pozbyć autka np. w wyniku jakieś awarii ;/
    Ostatnio edytowane przez Lukas-182 ; 28-12-2018 o 12:46

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Popraw sobie klemy na akumulatorze.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Ewentualnie słaby akumulator. I styki pierwsze.
    Co do palenia oleju, to może uszczelniacze zaworowe zesztywniały. Albo pierścienie tłokowe.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Klemy dokręcone i wyczyszczone, we wrzesniu okolica aku była demontowana bo wymieniałem koło dwumasowe i zadbałem aby wszystko bylo dokręcone.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Właśnie wróciłem z przymusowej pieszej przechadzki Podjechałem do znajomego ale już nie odjechałem. Wsiadam do autka, przekręcam kluczyk i kręcę, nic, rozrusznik śmiga, wał się kręci ale zero zapłonu, można kręcić do upadłego. Po sekundzie kręcenia rozrusznikiem wywala na IC błąd VDC. Po kilku próbach kapnąłem się, że w ogóle nie załącza się kontrolka grzania świec żarowych (nawet nie mignie). Także dałem sobie spokój ;/ Jakieś pomysły?

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2016
    Auto
    Alfa 156.jts 166km SW FL
    Postów
    58

    Domyślnie

    Witam nie wiem czy wiele pomogę ale u mnie ta sama sytuacja pojawiała się w momencie gdy czujnik abs przy kole miał zwarcie do masy był uszkodzony fizycznie, zawilgotniał lub zaraz po myjni

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Przyczyna odnaleziona. Za radą jaboleq zainteresowałem się klemą plusową, zwłaszcza, że próba podłączenia się FES'em do ECU spaliła na panewce, brak kontaktu z ECU, zapewne przez brak zasilania ecu itd. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki na plusowej klemie, niestety żaden nie posiadał śladów uszkodzenia, multimetr także wskazywał na sprawność bezpiecznika. Zainteresował mnie bezpiecznik MTA, ten żółty i kabel idący od niego do przekaźnika pompy paliwa. Jak się okazało, po delikatnym poruszeniu przekaźnikiem pompy, wróciło zasilanie świec i ECU, samochód odpalił jak nigdy nic. Okazało się, że przewód zasilający przekaźnik skorodował w gniazdku, dosłownie trzymał się gniazdka siłą własnej woli Poskładałem to do kupy i w najbliższym czasie muszę wymienić całe gniazdko przekaźnika, zwłaszcza, że koszt takiego gniazdka to kilka złotych

    Co do spalania oleju, to jak sprawdziłem w instrukcji obsługi AR 156 to dla silnika 1.9JTD 16V producent przewiduje utylizacje oleju na poziomie 0,4l/1000km, co by wychodziło dla mojego przypadku, że spokojnie w tej normie się mieszczę (1,2l/5-6k km). Także troszkę się uspokoiłem, zwłaszcza, że autko latające na trasach lubi olej wciągnąć i jest to całkiem normalne zjawisko.

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lukas-182 Zobacz post
    Co do spalania oleju, to jak sprawdziłem w instrukcji obsługi AR 156 to dla silnika 1.9JTD 16V producent przewiduje utylizacje oleju na poziomie 0,4l/1000km, co by wychodziło dla mojego przypadku, że spokojnie w tej normie się mieszczę (1,2l/5-6k km). Także troszkę się uspokoiłem, zwłaszcza, że autko latające na trasach lubi olej wciągnąć i jest to całkiem normalne zjawisko.
    U mnie na 10k km znika 0.2l oleju.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    U mnie na 10k km znika 0.2l oleju.
    Zapewne u mnie uszczelniacze zaworów kwalifikują się do wymiany. Ciekawe ile kosztuje taka operacja i czy da radę to zrobić bez zdejmowania głowicy?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar komisarz
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    156 SW 1.9 16V 150KM '05r DISTINCTIVE
    Postów
    513

    Domyślnie

    to u mnie chyba coś nie tak bo od wymiany do wymiany nie dolewam ani kropli, na bagnecie nic nie schodzi

Podobne wątki

  1. Dealer Japan Racing
    Utworzone przez Maupa w dziale Dolnośląskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-06-2015, 11:14
  2. VDC System Failure Go to dealer
    Utworzone przez pablito8212 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-02-2015, 02:11
  3. Low oli level - go to dealer
    Utworzone przez KamilP w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 09-01-2010, 15:47
  4. Nr VIN i historia samochodu u dealer'a ?!
    Utworzone przez grzgar w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-07-2008, 15:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory