Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: AR 156 prowadzenie się auta

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    156 JTD
    Postów
    5

    Domyślnie AR 156 prowadzenie się auta

    Witam forumowiczów. Mam do Was takie pytanie......co sądzicie o prowadzeniu się AR 156. Na pewno nie jeden z Was miał również inne auto i jak to wygląda kiedy przesiedliście się na Alfę. Ja mam 156 jtd sedan. Dziękuje za wasze opinie.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Moja dobrze się prowadzi, bo to poczciwa i dobra kobiecina .

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    156 JTD
    Postów
    5

    Domyślnie

    Teraz opowiem o swojej......więc.....kupiłem ją jakieś 4 miesięcy temu i zabrałem się za modyfikację tak jak robiłem to z poprzednimi autami. Lubię nisko i szeroko. AR dostała zawieszenie gwintowane, koła 17 cali. Zmieniłem sanki pod silnikiem bo moje były mocno pordzewiałe. Wymieniłem sobie wahacze,końcówki drążków , górne wahacze. Na tyle została poprawiona belka. Rozruszane śruby od zbieżności oraz śruby od amortyzatora. Każdy z Was na 100% wie o jakie śruby chodzi. Koła 17 cali też od Alfy ale z ET 30,5. Nic nie puka , nic nie stuka ale....... mam wrażenie że auto jest jakieś dziwne w prowadzeniu.Kiedy robię taki test łosia czyli prawo,lewo,prawo,lewo to auto się przechyla na boki ale też czuje jakby .....hmm.....kiedy przód idzie w prawo to tył wywala w lewo. Odbijam w lewo to tył w prawo. Takie wychylenie od osi wzdłużnej auta. Czasami mam wrażenie jakby tył miał uciec i obrócić auto. Wymienione są wahacze tylne wzdłużne lecz poprzeczne nie. Na szarpakach czyli stacja kontroli pojazdów nic nie wykryła. Czasami się stresuje jadąc nią bo nie mam zaufania do jej toru jazdy. Mam też uczucie myszkującego przodu jakby szukała własnego toru jazdy. Zbieżność jest zrobiona. Kąty koła są gdyż obniżenie jest około 4-5 centymetrów a amortyzatory nie pozwalają na ich regulację. Opony nie są ścinane. Martwi mnie to krzyżowe wychylenie auta....przód w prawo,tył w lewo. Co o tym sądzicie ? Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TomekN
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Jarosław/okolice
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16v TS "98 była , Alfa Romeo 156 2.4 JTD 20V "2005 jest
    Postów
    300

    Domyślnie

    Moja też zachowuje się jak wyżej.
    Zwłaszcza kiedy jadę i przednie koła łapią różną nawierzchnię w sensie prawe po np krawędzi jezdni gdzie można spotkać trochę piasku , lewe po asfalcie. Czuję wtedy jakby przód walczył sam ze sobą w którą stronę ma jechać. Albo najade na łączenie jezdni, takie zaklejone połączenie dwóch pasów ( chyba wiecie o co chodzi) zwłaszcza jak jest troszkę mokro, też czuć jakbym jechał wężykiem.
    Całe zawieszenie, zbieżność - wszystko ok.

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Ja nic nie zmieniałem w zawieszeniach-żadnych modyfikacji, na zakrętach prowadzi się w porównaniu np. do Passata rewelacyjnie. Wcześniej też miałem ustawianą geometrię - nastąpiła poprawa w jeździe na wprost.
    Ostatnio edytowane przez alfist ; 02-01-2019 o 13:09

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Tuleje tylnych zwrotnic - bardzo ważna sprawa a często nikt nic nie widzi.

    U mnie jedynie czuć na zakrętach uskok tylnej osi ale to tak jak by opona się ugięła. Ale pewność prowadzenia jest !

    No i pamiętajcie aby przy robieniu zbieżności NAJPIERW ustawić TYŁ a potem PRZÓD - często też olewana kolejność.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Tuleje tylnych zwrotnic - bardzo ważna sprawa a często nikt nic nie widzi.

    .
    Wahacze wzdłużne mają stosunkowo dużą tuleje a ta w zwrotnicy jest mniejsza i to właśnie ona się zużywa.I jak piszesz mało kto zagląda czy tam jest luz.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar MAJSU
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    156 1.8 TS 2004r / BMW E46 325CiA / BMW Z3
    Postów
    247

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Wahacze wzdłużne mają stosunkowo dużą tuleje a ta w zwrotnicy jest mniejsza i to właśnie ona się zużywa.I jak piszesz mało kto zagląda czy tam jest luz.
    Wcześniej jeździłem E36 a teraz E46 i 156 zawsze podobała mi się za zwinność, czuć zdecydowanie mniejszą masę w zakrętach. Jedna kwestia męczy mnie jednak od zakupu. Zaraz po kupnie czuć było że tył po wpadnięciu w dziurę czy też obniżenie w jezdni ze studzienką zaczyna bujać się na boki jakby chciał wpaść w nadsterowność. Po wymiane dużych tuleji tylnych wleczonych wahaczy trochę się poprawiło ale to jeszcze nie było to ale że opony miałem do wymiany to podczas ich zakładania okazało się że stare tylne opony były założone w nieodpowiednim kierunku Poprawa po tym zabiegu była znaczna ALE ! Tył dalej czuć że się buja tylko w mniejszym stopniu... Zawieszenie przeglądał Mr Alfa, nic nie znalazl a i ja dodatkowo wybrałem się na stację żeby sprawdzić zawias i amorki na teście - wyszło że bajka i zero luzów...

    Wydaje mi się też że przednie zawieszenie po wpadnięciu w dziurę za długo się odbija, mam wrażenie sprężynowania ale amorki wyszły na teście że OK... Co to może być ? Te tuleje na zwrotnicy ?
    Ostatnio edytowane przez MAJSU ; 03-01-2019 o 12:46

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Witam a jak u was z mocniejszym startem?Chodzi mi utratę przyczepnosci .Po przejsciu na zimówki 15 mam wrarzenie że przód jest zalekki

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogusrafal Zobacz post
    Teraz opowiem o swojej......więc.....kupiłem ją jakieś 4 miesięcy temu i zabrałem się za modyfikację tak jak robiłem to z poprzednimi autami. Lubię nisko i szeroko. AR dostała zawieszenie gwintowane, koła 17 cali. Zmieniłem sanki pod silnikiem bo moje były mocno pordzewiałe. Wymieniłem sobie wahacze,końcówki drążków , górne wahacze. Na tyle została poprawiona belka. Rozruszane śruby od zbieżności oraz śruby od amortyzatora. Każdy z Was na 100% wie o jakie śruby chodzi. Koła 17 cali też od Alfy ale z ET 30,5. Nic nie puka , nic nie stuka ale....... mam wrażenie że auto jest jakieś dziwne w prowadzeniu.Kiedy robię taki test łosia czyli prawo,lewo,prawo,lewo to auto się przechyla na boki ale też czuje jakby .....hmm.....kiedy przód idzie w prawo to tył wywala w lewo. Odbijam w lewo to tył w prawo. Takie wychylenie od osi wzdłużnej auta. Czasami mam wrażenie jakby tył miał uciec i obrócić auto. Wymienione są wahacze tylne wzdłużne lecz poprzeczne nie. Na szarpakach czyli stacja kontroli pojazdów nic nie wykryła. Czasami się stresuje jadąc nią bo nie mam zaufania do jej toru jazdy. Mam też uczucie myszkującego przodu jakby szukała własnego toru jazdy. Zbieżność jest zrobiona. Kąty koła są gdyż obniżenie jest około 4-5 centymetrów a amortyzatory nie pozwalają na ich regulację. Opony nie są ścinane. Martwi mnie to krzyżowe wychylenie auta....przód w prawo,tył w lewo. Co o tym sądzicie ? Pozdrawiam
    Zawieszenie 156 jest tak skonstruowane że zmienia się zbieżność w zależności od ugięcia sprężyn(tak w skrócie bo tam więcej się dzieje).Ty obniżyłeś zawieszenie a nastawy zostawiłeś jak w serii. To nie może dobrze jeździć. Sportpack jest obniżony o 20mm a już ma inne wartości tak przód jak i tył.
    Nawiasem 156 to jeden z najlepiej prowadzących się aut tej klasy. Jeżdżący nowymi autami wsiadając do 156 są w szoku jak to aut świetnie się prowadzi. Mówię tu o sprawnych 156 nie o wyrąbanych . A że auta mają lub zbliżają się do pełnoletności wielu jeździ sam wiesz jak.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał tomano Zobacz post
    Witam a jak u was z mocniejszym startem?Chodzi mi utratę przyczepnosci .Po przejsciu na zimówki 15 mam wrarzenie że przód jest zalekki
    Klekota masz na osi i za lekki? Nie wiem co Kolego powiedzieć.
    Ostatnio edytowane przez lesio146 ; 02-01-2019 o 19:05
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

Podobne wątki

  1. Jak wyłączyć prowadzenie w nawigacji ?
    Utworzone przez AAA w dziale GT
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 06:10
  2. [146] Porównania, spostrzeżenia dot. 146. Użytkowanie codzienne, prowadzenie.
    Utworzone przez Bisu w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 101
    Ostatni post / autor: 18-09-2013, 09:07
  3. [164] "Slabe" prowadzenie sam. pow. 100km/h
    Utworzone przez taratax w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 24-11-2011, 23:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory