Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 20

Temat: Skoki obrotów podczas przyspieszania.

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Przepływomierz będzie wpięty w rurę z dolotem powietrza, zaraz za puchą filtra powietrza. Na zdjęciu nie widać, ale poniżej strzałki.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	9
Rozmiar:	184.8 KB
ID:	253502

    Temperatura silnika - obojętnie.

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 150km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Oki. Dzięki za pomoc. W razie czego będę pisał jeszcze.
    Jutro w pon odepne wtyczkę i pojadę w dłuższą trasę o sprawdzę czy nadal tak będzie się działo. Jak by to był walniety przepływomierz to czy jestem w stanie pod domem sam wymienić nie mając o tym pojęcia? Bądź czy jest możliwość naprawy tego elementu?

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawello306 Zobacz post
    Oki. Dzięki za pomoc. W razie czego będę pisał jeszcze.
    Jutro w pon odepne wtyczkę i pojadę w dłuższą trasę o sprawdzę czy nadal tak będzie się działo. Jak by to był walniety przepływomierz to czy jestem w stanie pod domem sam wymienić nie mając o tym pojęcia? Bądź czy jest możliwość naprawy tego elementu?
    Wymiana przepływki jest dziecinnie łatwa. Jak byś kupował to tylko Bosch. Żadnych zamienników.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Czasem ludzie czyszczą, ale to pomaga, albo nie. Bez problemu sobie go wymienisz. Wg EPERa w silniku 16V jest tak samo, jak w 8V. Na rysunku przepływomierz to element nr 1, jest wsadzony na wcisk w gumowe uszczelnienia. Żeby go wyjąć wystarczy poluzować opaski metalowe na rurze, ewentualnie poluzować metalowe obejmy nr 5/6. Kilka minut roboty, przy okazji obejrzysz sobie puszkę filtra powietrza, czy jej pokrywa jest dobrze zamocowana (bo standardowo śrubki ją mocujące są uwalone).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	emaps.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	58.3 KB
ID:	253503


    Póki co, wystarczy odpiąć wtyczkę od przepływomierza (żeby ją wypiąć, musisz wcisnąć plastikową blokadę i wyjdzie - jeśli dobrze pamiętam) - wtedy komputer silnika nie będzie otrzymywał na bierząco informacji o zmierzonym przepływie powietrza i zamiast tego podstawi sobie ,,sztywne" mapy, na podstawie których dobierze ilość oleju napędowego do podania do wtryskiwaczy. Check engine nadal będzie się świecił, ale samochód powinien jeździć normalnie (w niektórych przypadkach, gdy przepływka jest uszkodzona po jej odpięciu jeździ nawet lepiej).

    Generalnie błąd P1238 bywa kłopotliwy do zdiagnozowania, tutaj masz nieco (ale tylko nieco) więcej: http://www.forum.alfaholicy.org/156/..._150_km-3.html , a odpięcie przepływomierza to ,,na dzień dobry" najprostszy sposób na zyskanie jakichś danych. Jeśli skoki obrotów będą nadal, to może czujnik doładowania turbiny, albo coś jeszcze innego .

    Ewentualnie możesz ugadać się z kimś z okolicy na chwilową podmianę przepływki na inną. Co do marki, to faktycznie Bosch jest polecany jako najbardziej bezproblemowy, choć ja mam Magneti Marelli, najpierw rok jeżdził w JTD, teraz od dwóch lat w Twin Sparku, i zero problemów. Gdy go kupowałem, był o połowę tańszy od Boscha, nie wiem, jak jest teraz.

    O, tu masz widok na przepływomierz i przewód do wtyczki od niego od góry: (ukradłem z tematu zieloo007, może się nie pogniewa ;-))

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	9.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	149.0 KB
ID:	253504
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 03-01-2019 o 21:07

  5. #15
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post

    . Co do marki, to faktycznie Bosch jest polecany jako najbardziej bezproblemowy, choć ja mam Magneti Marelli, najpierw rok jeżdził w JTD, teraz od dwóch lat w Twin Sparku, i zero problemów..
    Jeździć można na różnych.Można nie mieć problemów.Tyle że nie koniecznie parametry takie jak moc silnika są zachowane.Szczególnie w TS i V6. Z klekotami mam mniej doświadczenia w temacie przepływomierzy. A mając je na benzynowych nikomu nie polecę zamiennika.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    C

    Póki co, wystarczy odpiąć wtyczkę od przepływomierza (żeby ją wypiąć, musisz wcisnąć plastikową blokadę i wyjdzie - jeśli dobrze pamiętam) - wtedy komputer silnika nie będzie otrzymywał na bierząco informacji o zmierzonym przepływie powietrza i zamiast tego podstawi sobie ,,sztywne" mapy,
    Nie paamiętam dobrze ale coś mi świta że ten myk w klekotach nie działa.Mogę się mylić.

    - - - Updated - - -

    [QUOTE=pawello306;2137404
    Sprzęgło łapie od samego dołu. Jak faktycznie sprzęgło się slizga, a nie jest na wykończeniu czy istnieje możliwość aby ten poślizg wyeliminować?[/QUOTE] To raczej nowe nie jest.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 150km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Oki. Dziękuję wszystkim za informację i pomoc. Zaraz zejdę j odepne przeplywke i zobaczę co będzie dalej.
    Jak śniegi zejdą i będzie cieplej to będę robił podświetlenie drzwi tej obitki nad przyciskami od szyb to wstawię zdjęcia i opiszę co i jak.
    A pytanie, jak mogę wcisnąć przycisk od szyb ? Wypadł z tych zaczepow i nie mogę wsadzić go. Ktoś ma jakiś pomysł?

  7. #17
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 150km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Od czepiłem wtyczkę od przepływomierz i auto jeździ jak nowe. Czyli sprawa załatwiona.
    Załączam zdjęcie miejsca gdzie będzie podświetlenie o którym mówiłem wyżej.

    - - - Updated - - -

    Nie mogę dodać zdjęcia z telefonu nie wiem czemu

  8. #18
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    No i fajnie.

    Chodzi ci o przycisk do otwierania szyb elektrycznych? Jeśli wypadł, to pewnie ułamany jest zaczep. Tu jest instrukcja jak to chałupniczo naprawić (co prawda do Multipli, ale w Alfie jest praktycznie tak samo). Po januszowemu, ale działa.


  9. #19
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 150km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Tak od szyb elektrycznych. W tym rzecz, że bolce są całe. Nie mam pojęcia jak to zrobił poprzedni własciciel, że ten przycisk wyszedl z tego. Wymątuje tą całą listwe z przyciskami i może uda się naprawić. Tylko pojawia się pytanie jak to wyciągnąć ??

  10. #20
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Na dnie listwy jest gumowa podłużna zaślepka, podważ ją czymś (pilnikiem, cienkim śrubokrętem), pod spodem jest jedna śruba na torxa. Po jej odkręceniu całość wychodzi.

Podobne wątki

  1. [159] Falowanie obrotów w trakcie przyspieszania
    Utworzone przez bartek1912 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-12-2018, 17:11
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 14:58
  3. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 22:17
  4. 147 1.9 jtd słabnie podczas przyspieszania
    Utworzone przez maciek622435 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 19:17
  5. skoki obrotów
    Utworzone przez luxik10 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-08-2007, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory