Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Skoki obrotów podczas przyspieszania.

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 150km
    Postów
    12

    Domyślnie Skoki obrotów podczas przyspieszania.

    Witam. Mam pewien problem. Podczas przyspieszania skaczą mi obroty, mianowicie auto przyspiesza normalnie i w pewnych momentach obroty ida same do góry i za chwile wracają do tego co ja podnosze. Jest przy tym taki jak gdyby zryw i za chwile to ustaje, czasami się to pojawia a czasami przyspiesza normalnie. Na komputerze wychodzi błąd p1238 (przepływ powierza) i pali mi sie check engine. Byłem u mechanika myślał, że to lewe powierze ale nigdzie nieszczelności nie ma. pytanie czy to mogą być klapy kolektora? i te wahania obrotów moga sie pojawiać przez to, że się one zacinają? jak usunąć klapy, czy sam dam radę czy trzeba udać się do mechanika?

    Liczę na waszą pomoc.
    Pozdrawiam Paweł

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    W 156 nie ma klap wirowych w kolektorze.

    Odepnij kabel od przepływomierza (jest na rurze dolotowej powietrza), i zobacz, czy jest jakaś zmiana w zachowaniu samochodu. Check engine nadal będzie się świecił, ale zobacz na obroty, czy się uspokoją.
    Podejrzewam przepływomierz, ponieważ przy lewym powietrzu generalnie nie wyskakują błędy.
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 02-01-2019 o 16:22

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawello306 Zobacz post
    Podczas przyspieszania skaczą mi obroty, mianowicie auto przyspiesza normalnie i w pewnych momentach obroty ida same do góry i za chwile wracają do tego co ja podnosze
    Jeśli auto przyspiesza jednostajnie i podskakują obroty (bez odczuwalnej zmiany przyspieszenia) to sprzęgło się ślizga. Reszta problemów nie będzie miała wpływu na to zjawisko.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 150km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Rozmawiałem z mechanikiem i on stwierdził, że to może być albo lewe powietrze albo właśnie zacinające się klapy kolektora. Jak mogę sprawdzić czy faktycznie ich nie ma.
    Jak się okaże, że sprzęgło się slizga A jest sprawne to jak wyeliminować te zjawisko?

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta Avatar TomekN
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Jarosław/okolice
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16v TS "98 była , Alfa Romeo 156 2.4 JTD 20V "2005 jest
    Postów
    300

    Domyślnie

    Jaki model auta i rocznik, bo jeżeli 156 to nie ma opcji żeby miała klapy.
    166 chyba też, co innego GT i 147

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    mercedes 300 SE, Fiat MW 2,0 20v
    Postów
    274

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Jeśli auto przyspiesza jednostajnie i podskakują obroty (bez odczuwalnej zmiany przyspieszenia) to sprzęgło się ślizga. Reszta problemów nie będzie miała wpływu na to zjawisko.
    Także podejrzewam ślizgające się sprzęgło, zwłaszcza jeśli problem występuje głównie na biegu 2 i 3. Na wyższym biegu, gdy przełożenie będzie bliskie 1/1 (prędkość obrotowa wału korbowego zrówna się z prędkością obrotowa kół) uślizgu sprzęgła nie będzie.
    specjalista z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych i odszkodowań powypadkowych.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 150km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Model to 156 1.9jtd 150km. Rok 2005.
    Właśnie takie rzeczy się dzieją jak np. Daje w deche na np. 3 i dzieje się tak mniej więcej od 2.5tys i za chwile jest wszystko dobrze. Na dwójce nic takiego się nie dzieje czasami na trójce na czwórce kilka razy się zdążyło. I to przy prędkościach 80-110, bądź wyżej. Jechałem do Wrocławia i przy 130-140 tak się stało na czwórce i potem już było wszystko w porządku.

    - - - Updated - - -

    Sprzęgło łapie od samego dołu. Jak faktycznie sprzęgło się slizga, a nie jest na wykończeniu czy istnieje możliwość aby ten poślizg wyeliminować?

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał pawello306 Zobacz post
    Model to 156 1.9jtd 150km. Rok 2005.
    Właśnie takie rzeczy się dzieją jak np. Daje w deche na np. 3 i dzieje się tak mniej więcej od 2.5tys i za chwile jest wszystko dobrze. Na dwójce nic takiego się nie dzieje czasami na trójce na czwórce kilka razy się zdążyło. I to przy prędkościach 80-110, bądź wyżej. Jechałem do Wrocławia i przy 130-140 tak się stało na czwórce i potem już było wszystko w porządku.

    - - - Updated - - -

    Sprzęgło łapie od samego dołu. Jak faktycznie sprzęgło się slizga, a nie jest na wykończeniu czy istnieje możliwość aby ten poślizg wyeliminować?
    Wymienić sprzęgło. Mechanika od klap wyślij na douczenie.Raz że ich nie ma w 156 dwa nic takiego jak opisujesz klapy nie spowodują.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Ale od sprzęgła nie będzie miał check engine.... sprawdzałeś co jest, gdy odepniesz przepływomierz?

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD 150km
    Postów
    12

    Domyślnie

    Przekaże informacje ^^.
    Jeszcze nie. Czy to musi być na rozgrzanym silniku? Jak nie to jutro zrobię i dam znać co i jak. Prosił bym jeszcze o po kierowanie gdzie ów część się znajduje.

    - - - Updated - - -

    A co do sprzęgła. Rozmawiałem z poprzednim właścicielem i sprzęgło jest praktycznie nowe. Robione jakieś pół roku temu.

    - - - Updated - - -

    Do tego ten błąd p1238 zdjęcie poniżej.

Podobne wątki

  1. [159] Falowanie obrotów w trakcie przyspieszania
    Utworzone przez bartek1912 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-12-2018, 17:11
  2. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-12-2013, 14:58
  3. Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 01-09-2013, 22:17
  4. 147 1.9 jtd słabnie podczas przyspieszania
    Utworzone przez maciek622435 w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-07-2013, 19:17
  5. skoki obrotów
    Utworzone przez luxik10 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 14-08-2007, 19:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory