Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Temat: Pompa wtryskowa - pomocy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie Pompa wtryskowa - pomocy

    Witam

    Oddalem Alfe na wymiane rozrzadu. Dzis mechanik stwierdzil, ze mam wyciek z pompy wtryskowej i leci na pasek rozrzadu. Stwierdzil, ze musze to czym predzej zrobic gdyz przez ten wyciek moze urwac sie ten nowy pasek rozrzadu.
    Powiedzial, ze moze mi to zrobic za 700zl jesli teraz sie zdecyduje a jesli bede chcial to zrobic za miesiac to wezmie 1000zl.
    Powiedzialem, zeby zrobil zdjecie skad cieknie to powiedzial, ze juz to wyczyscil benzyna i nie widac. Panowie prosze podpowiedzcie co mam robic gdyz nieznam sie na tym i niechce eby mechanik znowu mnie naciagnol. Czy serio pasek moze przez ten wyciek sie urwac?

    Idrugie pytanie. Mialem odcinki mocy. Komputer pokazal przeplywomierz wiec zamowilem z Boscha uzywany na Allegro i bylo ok az do teraz. Znowu niechce dociagnac do 2tys obrotow czasami i znowu pokazuje ze przeplywomierz. Moze to wtyczka jest uszkodzona a nie przeplywomierz? juzniewiem gdzie szukac przyczyny braku przyspieszenia. Objaw wystepuje glownie w deszczowe dni i trwa 5 min od momentu uruchomienia zimnego silnika po dlugim postoju. Potem auto smiga jak lala

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zabrze1990 Zobacz post
    Witam

    Oddalem Alfe na wymiane rozrzadu. Dzis mechanik stwierdzil, ze mam wyciek z pompy wtryskowej i leci na pasek rozrzadu. Stwierdzil, ze musze to czym predzej zrobic gdyz przez ten wyciek moze urwac sie ten nowy pasek rozrzadu.
    Powiedzial, ze moze mi to zrobic za 700zl jesli teraz sie zdecyduje a jesli bede chcial to zrobic za miesiac to wezmie 1000zl.
    Powiedzialem, zeby zrobil zdjecie skad cieknie to powiedzial, ze juz to wyczyscil benzyna i nie widac. Panowie prosze podpowiedzcie co mam robic gdyz nieznam sie na tym i niechce eby mechanik znowu mnie naciagnol. Czy serio pasek moze przez ten wyciek sie urwac?

    Idrugie pytanie. Mialem odcinki mocy. Komputer pokazal przeplywomierz wiec zamowilem z Boscha uzywany na Allegro i bylo ok az do teraz. Znowu niechce dociagnac do 2tys obrotow czasami i znowu pokazuje ze przeplywomierz. Moze to wtyczka jest uszkodzona a nie przeplywomierz? juzniewiem gdzie szukac przyczyny braku przyspieszenia. Objaw wystepuje glownie w deszczowe dni i trwa 5 min od momentu uruchomienia zimnego silnika po dlugim postoju. Potem auto smiga jak lala
    Nie widze jaki masz motor w Afie ale cena zaproponowama przez mechanika jest jak najbardziej do przyjecia(pompa cr,rozrzad,wymiana,uszczelnienie).W niektorych modelach-o ile nie w wiekszosci trzeba sciągać pasek rozrzadu zeby zdemontowac pompe cr wiec lepiej zrobic to za jednym zamachem.Zajmij się tym od razu skoro masz tam wyciek,bo byc moze przy okazji pozbedziesz sie tej utraty mocy,o ktorej wspominasz...Tak mozesz urwac pasek takim wyciekiem-rozrzad i jego bliskie okolice to obszar sterylny-musi tam być czysto i sucho.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    Nie widze jaki masz motor w Afie ale cena zaproponowama przez mechanika jest jak najbardziej do przyjecia(pompa cr,rozrzad,wymiana,uszczelnienie).W niektorych modelach-o ile nie w wiekszosci trzeba sciągać pasek rozrzadu zeby zdemontowac pompe cr wiec lepiej zrobic to za jednym zamachem.Zajmij się tym od razu skoro masz tam wyciek,bo byc moze przy okazji pozbedziesz sie tej utraty mocy,o ktorej wspominasz...Tak mozesz urwac pasek takim wyciekiem-rozrzad i jego bliskie okolice to obszar sterylny-musi tam być czysto i sucho.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
    kurcze wlasnie odebralem auto z nowym rozrzadem motor 2.4jtd. Czyli teraz jak beda robic to musza znow ten nowy pasek zdjemowac? a mozna potem ponownie zalozyc taki pasek czy jak sie raz zdejmnie to trzeba potem nowy zalozyc? ps.ten 1000zl nie obejmuje rozrzadu tylko samo uszczelnienie pompy
    Ostatnio edytowane przez Zabrze1990 ; 15-01-2019 o 19:48

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Jakiś dziwny koleś powinnien cię poinformować o wycieku zanim złożył rozrząd .Teraz chce kasy za tą samą robotę

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał tomano Zobacz post
    Jakiś dziwny koleś powinnien cię poinformować o wycieku zanim złożył rozrząd .Teraz chce kasy za tą samą robotę
    to np jak jutro zrobie ta pompe to rozrzad musze znowu nowy kupowac?!!

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Cezy
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    166 2.4jtd 2001r
    Postów
    108

    Domyślnie

    W 2.4 i 1.9 jtd nie potrzeba zdejmować paska rozrządu do demontażu pompy. W kole i bloku są odpowiednie otwory dzięki którym możemy przykręcić koło w ustalonej pozycji i zdemontować pompę wysuwając ją tyłem. Kosz zestawu naprawczego ok 55zł. Z reguły cieknie spod głowiczki. Generalnie podejrzany ten mechanik.
    https://www.youtube.com/watch?v=PsD_7-9cXxk
    Co prawda nie alfa, ale silnik fiata i zasada ta sama.
    https://www.youtube.com/watch?v=j6QlXqUM23w
    Uszczelnienie pompy...

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tomano
    Dołączył
    08 2017
    Mieszka w
    LLE
    Auto
    ALFA ROMEO 156 1.9JTD AR 159 1,9 jtd
    Postów
    403

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zabrze1990 Zobacz post
    to np jak jutro zrobie ta pompe to rozrzad musze znowu nowy kupowac?!!
    jezeli naprawdę cieknie to sam pasek.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Dzieki chlopaki. Niewiem czy tu sie jakos da wam dac po jakims SOGu jak tak to gdzie hehe Mam nadzieje ze nie bede placil tyle kasy. Tak czy siak musialem ratowac sie chwilowka bo wyplata dopiero 10tego boje sie tyle jezdzic Kur**a

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Cezy
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Grudziądz
    Auto
    166 2.4jtd 2001r
    Postów
    108

    Domyślnie

    Sam sprawdź, czy naprawdę leci. Najpierw opaski na przewodach. Moim zdaniem chce Cie naciągnąć.

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie

    hmm jakie opaski? jestem zoltodziobem w mechanice jak moge to sprawdzic? odpalic auto i obserwowac czy skads cieknie? on twierdzi ze mam cala pompe zalana ropa. Nie widzialem jeszcze tego bo ciemno. Mowi ze wymienie uszczelki zestawem naprawczym z boscha za 60zl ale twierdzi ze to jest januszostwo bo problem polega w tym ze tam w srodki jakies cisnienie wypycha rope na zewnatrz. Niewiem o co chodzi

Podobne wątki

  1. [159] Pompa wtryskowa
    Utworzone przez jackblackxxx w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 02-05-2018, 09:12
  2. Uszczelnić pompa wtryskowa
    Utworzone przez kazmierj w dziale 156
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 13-11-2016, 15:14
  3. Pompa Wtryskowa 1,9 jtd 115 km
    Utworzone przez rafal12310 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-01-2014, 01:43
  4. [155] Pompa wtryskowa 1.9 TD
    Utworzone przez kamilq w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-05-2012, 09:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory