Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: EGR czy może być zamiennik?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie EGR czy może być zamiennik?

    Witam. Dziś się dowiedziałem od mechanika że przyczyną braku mocy w mojej Alfie jest EGR zablokowany i zaślepienie nic nie da bo zablokował się w pozycji zamkniętej. Cena pierburga to 630zl!!! Czy mogę dać jakiś zamiennik.i będzie dobrze chodzilo? Bo z używkami wiecie jak jest

    I czy przez ten EGR mogło pokazywać błąd przepływomierza? Bo wsadziłem nowy z Boscha i nadal pokazuje błąd przepływki może to właśnie ten EGR

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    ale ci bajki opisuje :d zmien mechanika, zaslep calkowicie egr i po klopocie ale zaslepka z prawdziwego zdarzenia :d niezlego masz fachowca

    blad przeplywki ale jaki blad ? na wolnych jak masz zaslepiony egr zawsze pokzuje wiecej niz powinno wyrownuje sie potem
    Alfa 156 2.4 10v Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm Stage 3 -> ?? ??
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html
    Powered by Dieselsoft Płock, Distinctive, Novitec, Fmic, Recaro, GTA, Bose, 18 Toora, nitro n2o
    FB https://www.facebook.com/Alfa-Romeo-...dmin_todo_tour

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Cytat Napisał Witboy Zobacz post
    ale ci bajki opisuje :d zmien mechanika, zaslep calkowicie egr i po klopocie ale zaslepka z prawdziwego zdarzenia :d niezlego masz fachowca

    blad przeplywki ale jaki blad ? na wolnych jak masz zaslepiony egr zawsze pokzuje wiecej niz powinno wyrownuje sie potem
    nosz kurde a ja juz mu kazalem kupic nowy za 550zl pokazuje blad czujnika temperatury powietrza ssacego i przeplywomierza P0101. Moze zapchany egr takie bledy pokazywac?

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    CHGW, może i może. Znajomy ma Opla Astrę z 1.3 albo 1.4 CDTI i przedwczoraj samochód przestał odpalać, a jedyny błąd, jaki był, to ECM000000, czyli brak błędów; myk w tym, że taki komunikat nie powinien się w ogóle pojawiać, a jeśli się pojawia, to oznacza uszkodzenie ECU. W czasie diagnostyki dodatkowo wyszło, że ciśnienie na listwie wtryskowej jest o wiele większe, niż powinno być. Czyli faktycznie uwalony komputer?
    Przyczyną okazał się EGR zablokowany w pozycji otwartej, karmił silnik spalinami przez cały czas, i najwyraźniej od tego zgłupiał cały układ sterujący praca silnika. Ale kto by się spodziewał. Współczesne diesle to mendowate, durne i wredne urządzenia, najlepiej pozbyć się ich w cholerę, szkoda nerwów.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Zawsze jak jestem wkur** jak mi coś padnie to ryczę na Albumie że Cię sprzedam w pizdu, ale kto ma alfę ten wie że mimo awaryjnosci to auto ma coś w sobie co sprawia że się w nim zakochujesz. Jednak jeśli przyjdzie czas na zmianę to już tylko benzynę.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    344

    Domyślnie

    Ja miałem zaslepkę najpierw z dziurami jak EGR jeszcze działał. Ale jak padł to dałem po calośći blaszkę i jeżdżę tak 2 lata. Fakt, że wywala błąd, ale jezdzi normalnie. Ta z dziurami i tak syfiła kolektor, mniej niż bez ale jednak. Teraz dla przykładu czujnik doladowania w kolektorze(koszyczek) czyściutki, a wcześniej był zapchany sadzą.

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Na wiosnę chce cały układ przeczyscic. Nie wiem czy będę umiał kolektor wyjąć sam ale czytałem że odkurzaczem można z grubsza fajnie wyjąć syf czy to prawda? A EGR mam nowy już założony z pierburga więc jak jest nowy to niema potrzeby zaślepiac chyba nie?

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie

    A powiedzcie mi czy to że mi turbina przeładowuje to może być przez to że kilka dni temu czyściłam zawór turbiny i mogłem te dwa wężyki podciśnienia odwrotnie do zaworu podpiąć?

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AdamKarlino
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Karlino
    Auto
    AR 156FL 1,9 jtd 16v 140KM
    Postów
    344

    Domyślnie

    Teoretycznie tak, bo nie przestawi Ci kierownic w turbospręzarce.

    Co do dolotu.. Odkurzaczem to chyba dywaniki sobie możesz odkurzyć. Sadza i osad z oleju bardzo mocno trzyma się ścianek. Niby coś tam może dać, ale najpewniejsze jest zrzucenie pompy CR, innych kilku rzeczy i wyczyszczenie dokładne.
    Jak masz nowy, to powinien działać. Co nie zmienia faktu, że będzie syfił dolot dalej, bo będzie puszczał tam spaliny.
    Ostatnio edytowane przez AdamKarlino ; 24-01-2019 o 13:18

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2018
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.4 JTD 150km 2002r.
    Postów
    120

    Domyślnie

    Oj to odpuszczę wyciąganie dolotu bo żeby ściągnąć pompę cr to muszę rozrząd demontować a w to się nie będę bawił. Podobno w ASO czyszczą dolotu bez demontażu tylko nie wiem za ile.

    Co do podciśnienia wężyki mam dobrze podpięte bo sprawdzałem ale za to odkryłem że sztanga z turbiny mi się.nie rusza. Vhyba że to przez to że na zgaszonym silniku chciałem nią.poruszac a może.powinien silnik chodzić hehe. Czy przez ta sztangę może gubic nagle moc? Poprostu przyspiesza potem parę sekund zatrzymuje sie mimo wciskania gazu potem dalej przyspiesza itp

Podobne wątki

  1. [159] antena a zamiennik ?
    Utworzone przez sAweK w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-10-2017, 08:31
  2. [Giulietta] Lusterko fotochromatyczne zamiennik z rejestratorem, kamerą cofania i może GPS
    Utworzone przez epsonix w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-06-2016, 11:51
  3. [159] Scudetto zamiennik
    Utworzone przez Pawelek_S w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 15-02-2016, 03:59
  4. Zamiennik
    Utworzone przez Szybki w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-12-2009, 18:46
  5. Zamiennik 2.0 TS
    Utworzone przez bercolek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 28-09-2008, 21:21

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory