Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: JTS 166KM dziwnie pracuje

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Stęszew
    Auto
    AR 156 2.0 JTS 2002r.
    Postów
    8

    Domyślnie JTS 166KM dziwnie pracuje

    Witam, mam problem. Dziś po pracy odpalam alfę bez żadnych problemów auto chodzi normalnie i ok. Po przejechaniu ok 1km zatrzymuje się w garażu podziemnym pewnej galerii, już chciałem gasić silnik ale słyszę że coś dziwnie pracuje na biegu jałowym, w środku słychać jakby palił na 3 "gary" ale wyszedłem na zewnątrz i brzmiało to zupełnie inaczej tak jakby silnik "strzelał" "pykał" nie wiem jak to nazwać. Ale ok nadusilem lekko gaz troszkę się trząsł ale po przekroczeniu ok 1500 obrotów silnik brzmiał jak zawsze, więc stwierdziłem że się przeziębił na mrozie i mu przejdzie. Ale po powrocie i odpaleniu alfy znowu to samo więc ruszyłem w drogę do domu. Po dodaniu gazu na biegu auto szarpie mruga check ale nie zapala się na stałe. Gdy już się rozpędziłem do ok 80-90 i jechałem że stałą prędkością wszystko było ok ale gdy chciałem przyspieszyć znowu mrugający check i to szarpanie, jakby się dławił czy coś. Po dojechaniu do domu ok 15 km check momentami mrugał a momentami nawet auto pracowało normalnie co prawda ułamki sekund ale zawsze, po otwarciu maski jedyne co zauważyłem to zapach gumy tak jakby się gdzieś coś tarło topiło czy nadpalalo, po wjechaniu do garażu i zgaszeniu zapach po chwili zniknął. Ma ktoś pomysł co to może być? Miałem jechać jutro na przegląd ale chyba raczej będę musiał zmienić plany. Z góry dzięki za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Ściągnij obudowę z boku i popatrz, czy coś się nie poluzowalo, bo jak rozrząd się posunął i wadzi o obudowę to daleko nie pojedziesz.

    Jak wszystko ok, to sprawdzić na którym tloku wypada zapłon, zamień swiecie I cewki miejscami, zapisz gdzie i zobacz gdzie wypadnie zapłon, jak w miejscu gdzie dałeś cewke to cewka, gdzie swieca to swieca, a jak znowu na tym samym to coś jest nie tak grubej, np. Wtrysk, zanagarowany silnik, za duży przedmuch (brak pierscieni). Jak nie bierze więcej jak 0,5-1l/1000km, ale podczas jazdy 200km/h, nie 50km/h to ja bym wymienił olej i poszedł to mocno przepalic, jts I ts mają wtedy tendencję do odzywania

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar ArturR_1975
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Chełmża kole Torunia
    Auto
    Alfa 156 2.5 V6 24V CF3 Progression FL 2005 Vialle LSi: Była AR 156 1.6/1.8 T.S 98/2005r LPi Vialle
    Postów
    1,935

    Domyślnie

    Miałem podobnie i problemem był czujnik położenia wału korbowego.

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Stęszew
    Auto
    AR 156 2.0 JTS 2002r.
    Postów
    8

    Domyślnie

    Sprawdziłem pod obudową jak na moje oko rozrząd ok, tzn. nie ma luzów pasek wygląda ok jakieś 20k km temu wymieniany rozrząd z pompą wody. Świece wymieniałem jakieś 4k km temu więc powinny być ok. Dziś moja Bella pojechała do mechaniora w w czasie jazdy do mechanika zapalił się check tak już na stałe. Jutro rano będą działać, dam znać co to.

Podobne wątki

  1. [159] Pedał sprzęgła dziwnie pracuje - skokowo głównie na zimnym silniku.
    Utworzone przez Kamil Kamil w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-11-2017, 09:59
  2. Ar 2.0jts 166km ładowanie
    Utworzone przez pele21 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2017, 08:14
  3. Alfa 156 2.5 v6, silnik dziwnie pracuje.
    Utworzone przez dawids24 w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-11-2016, 00:07
  4. pytanie odnośnie silnika 2.0 JTS 166km
    Utworzone przez SilverV6 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-05-2015, 11:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory