Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Linka ręcznego kłopoty

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar bat25
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Leszno Wlkp
    Auto
    156 1,9jtd 2004r
    Postów
    63

    Domyślnie Linka ręcznego kłopoty

    Witam, jak w temacie, alfę mam od 2010r obecnie strzeliła mi 4 linka hamulca ręcznego... Więc zapytam czy to jakiś feler w tych autach? Po pierwszej wymianie myślałem że mechanik "przyżulił" na lince, ale ja już kupowałem z różnych źródeł, trw, inne, nawet oryginał z serwisu. Hamulec zamarza, bardzo często, nawet przy niewielkim minusie... Ostatnio trzymał nawet kilka dni ( nie mogłem go zaciągnąć, twardy jak skała)
    kiedy "puścił" próbowałem go wyregulować i znowu jeb... Nie wiem co jest grane.... Co 2 lata, zawsze w lutym w okolicach przeglądu...
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 2004r

  2. #2
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Pierwszy przypadek jaki słyszę by linka ręcznego zerwała się. Przy swojej wymieniałem po 19 latach(były oczywiście całe tyle że uszczelnienia sparciałe i pordzewiały wewnątrz pancerz. Sama link a jest nie do zerwania). Nowe nie zamarzają,zamarzają tylko te z pozrywanymi harmonijkami/uszczelnieniem na końcach linek.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    U mnie strzeliła tylko jedna, przerdzewiała Tak to zero problemów

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Wysokie Mazowieckie
    Auto
    Alfa 156 SW 2.4 jtd 02' , Lancia Kappa 3.0 V6, była 159 2.2jts i 156 1.8 ts
    Postów
    120

    Domyślnie

    Przerabiałem to samo. Linki padały jedna za drugą max pół roku do roku. W końcu linki ATE załatwiły problem był spokój przez ponad 4 lata aż do czasu sprzedaży auta.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,300

    Domyślnie

    Cytat Napisał bat25 Zobacz post
    Witam, jak w temacie, alfę mam od 2010r obecnie strzeliła mi 4 linka hamulca ręcznego... Więc zapytam czy to jakiś feler w tych autach? Po pierwszej wymianie myślałem że mechanik "przyżulił" na lince, ale ja już kupowałem z różnych źródeł, trw, inne, nawet oryginał z serwisu. Hamulec zamarza, bardzo często, nawet przy niewielkim minusie... Ostatnio trzymał nawet kilka dni ( nie mogłem go zaciągnąć, twardy jak skała)
    kiedy "puścił" próbowałem go wyregulować i znowu jeb... Nie wiem co jest grane.... Co 2 lata, zawsze w lutym w okolicach przeglądu...
    Normalka w 156.
    Miałem jedną od nowości prawie 200tys km 10 lat, drugą/równoległą mija właśnie kolejne 10 (łał, ale czas leci ) i >100tys km.
    Linki przestałem liczyć, przeróżne się przewinęły, oryginały, linexy jakieś i nie wiem co nie ma co liczyć, tak jest zdrowiej
    Zimą nieraz zamarznięte musiałem rozruszać (dzieciaki miały zabawę pod tytułem "kto trafi w linki kijkiem lub nartą" waląc kijkami pod stokiem w podwozie , a gawiedź ubaw ze spotkania Alfy Romeo , latem z zardzewienia pancerza przypaliłem hamulce z tyłu. Dając do mechanika na co innego kazałem zmieniać gdy niby jeszcze dobre były żeby nie utknąć gdzieś z uciekającym na każdym zakręcie zimą tyłkiem. Ot, Alfa Romeo i jej uroki ;-)
    Choć strzeliły może tylko dwie, w tym jedna nie tyle strzeliła co spadła z mocowania - zapiekła się w pancerzu na jednej pozycji i przy próbie zaciągania wajhą, odpięła się.
    Generalnie - jak olej, raz w roku do wymiany.

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Przez 7 lat linki wymienilem tylko 2 razy. Od razu po zakupie auta na linex. Te zardzewiały po 2 latach. Teraz są TRW od 5 lat i zero problemu.

    Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    Znowu błąd podawanie czasu a nie przebytej odległości, mi te linki nadają sie do wymiany co 80 tysięcy kilometrów maks, zapiekanie się to standard, dodatkowo jak pancerz zima zostanie naruszone to na następną zimę mamy gwarantowaną wymianę z powodu zapieczenia. W ciągu 5 i pół roku wymieniłem 4 komplety z tego co pamiętam żadną się nie zerwała, tylko się zapiekały, ostatni komplet w grudniu założyłem do nowych zacisków, bo juz było widać że ciężko jedna chodzi

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Jeśli linki są dobrze założone (między innymi dobre ułożenie gumki i posmarowanie jej w środku smarem) i zaciski też pracują w odpowiedni sposób, to nawet Linex wytrzyma 3-4 lata i 60-70 tysięcy. Miałem kilkanaście AR z rodziny 147/156/GT (to są te same rozwiązania) i nigdy mi się ani jedna linka nie zerwała. Zamarzanie zimą i odpadanie/odpinanie uchwytów linek, to dość częsty przypadek.

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar slavol
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Chodzież
    Auto
    Ford
    Postów
    2,191

    Domyślnie

    Problemem są kiepskie, parciejące gumki. Szczególnie te na początku linek. W dodatku niczym nie osłonięte, narażone na cały "syf" z drogi. Inni producenci potrafią znaleźć lepsze miejsce na poprowadzenie linek.
    Porada od mojego dobrego kolegi i dobrego mechanika. Z nowych linek zdjąć gumki i wlewać olej w pancerz aż przeleci na wylot, a w same gumki smar, ile się da napchać. O regularnym używaniu ręcznego nie będę wspominać, nieużywany organ zanika
    I linki pożyją z zdrowiu długie lata.
    Mustang 2012 3.7 V6 , na razie musi wystarczyć...

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lukas-182
    Dołączył
    07 2011
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW 2.0JTDm 552k DuckPower
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał slavol Zobacz post
    Problemem są kiepskie, parciejące gumki. Szczególnie te na początku linek. W dodatku niczym nie osłonięte, narażone na cały "syf" z drogi. Inni producenci potrafią znaleźć lepsze miejsce na poprowadzenie linek.
    Porada od mojego dobrego kolegi i dobrego mechanika. Z nowych linek zdjąć gumki i wlewać olej w pancerz aż przeleci na wylot, a w same gumki smar, ile się da napchać. O regularnym używaniu ręcznego nie będę wspominać, nieużywany organ zanika
    I linki pożyją z zdrowiu długie lata.
    Dokładnie! Też się męczyłem z linkami, aż w końcu gdzieś przeczytałem aby linki przed montażem obficie zalać płynem hamulcowym. I drug zima i odpukać, jest dobrze A tak to miałem problem z linkami po kilku miesiącach.

    Kolega bat25 to musi mieć niezłą krzepę w prawej ręce, że zrywa te linki

Podobne wątki

  1. linka ręcznego
    Utworzone przez nymo w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 13:23
  2. Linka ręcznego
    Utworzone przez Marek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-01-2009, 13:25
  3. [166] Linka ręcznego
    Utworzone przez Stanley w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 14-01-2009, 08:45
  4. (155) Linka ręcznego
    Utworzone przez FlaY w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-04-2008, 06:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory