Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Tlumiki 156 (v6) - jakieś nowości ?

  1. #1
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie Tlumiki 156 (v6) - jakieś nowości ?

    Czwarty tłumik końcowy (2x oryginał z ASO, 2x Imasaf - w zasadzie to samo) w mojej 156 v6 (te 4ry przez 10 lat, więc około 2,5 roku na jeden, marnie jak na oryginały) się właśnie rozleciał (rura ledwo się trzyma na puszce), rozglądam się za czymś, już koniecznie nieoryginalnym bo da to szansę na większą trwałość (choć końcówki tego Imasaf są najlepsze wizualnie, ale trudno).
    Jakie macie doświadczenia - w sensie żywotności tłumików różnych firm?
    Używa ktoś ASSO ? - mam w 166 i raz że tani, dwa fajnie brzmi, trzy pasował idealnie, no nie miał w wersji std końcówek chromowanych.
    ASSO oferuje też jakieś bardziej trwałe (nie wiem czy to nierdzewka, jeden sklep pisze że tak, ale mam wątpliwości) z serii RACING (ale z homologacją), tyle że końcówka okrągła 90mm (coś za duża mi się zdaje, oryg ma 90 szerokości ale wysokości coś 50-60 i lekko ścięta, a ta pionowa ) lub dwie okrągłe 60mm każda, to raczej nie bo juz daleko od oryg.
    Jeszcze pojawia się z podstawowych Bosal i Asmet w wyszukiwaniach w sklepach.

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar lukros
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 FL 2,5 v6
    Postów
    89

    Domyślnie

    Wiesz co, dziwne że tak Ci to gnije.
    Ja kupiłem jakieś 3 lata temu MTS i z tego co oglądałem to wydaje się że pucha jest jak oryginał, ale rura i końcówka inne.
    W każdym razie na tłumiku pojawiają się dopiero pierwsze plamki nalotu korozji i ma się raczej dobrze.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Ja mam Remusa, rura i tłumik ze stali nierdzewnej, kupiłem już używany - u mnie jeździ od 6 lat - i nic. Teraz kupiłem drugi do alfy żony. Jak na mój gust to nie jest głosny - porównałbym do imasafa.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Przecież Andrzeja alfy nie lubią. Psują się, piszczą, skrzypią i ciągle coś więc nie dziw, że tłumiki tez mu szybciej "zjada" a tak serio to jak masz (czy też miałeś) zamiar użytkować auta tak długo (nie rok, dwa a kilkanaście) to kwasiak jest jedynym słusznym rozwiązaniem. Chyba że to względnie tanie asso będziesz zmieniał co jakiś czas.

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Z planami i Alfami to jak z planami i rozśmieszaniem nimi Boga ;-) nie można być niczego pewnym, więc nie wiedziałem że tyle będą jeździć :-P
    Sądziłem że oryginalny to klasa, a jak jest to już wiem. Czy dziwne że lecą? Zimami u nas solą jak cholera. Sporo krótkich odcinków, może dlatego nie wiem? A może dlatego że włoskie... aha, z zewnątrz wyglądały ok czasem, a wewnątrz coś latało na przyklad. Ale obecnie to widać na wejściu do puchy - na resztkach wisi.
    Kwasowych używek nie widzę akurat. A nowy to przesada jednak.
    Z asso ten kłopot, ze do 156 tej wersji podstawowej co do 166 w PL nie znalazłem .
    Chyba stanie na najtańszym - Asmet coś dwie stówki . Kiedyś w bravce rzemieślniczy plociennik wytrzymał więcej niż fabryczny a kosztował 1/10 jakoś.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Ja miałem w 147 peślę, obsmarowałem go jeszcze hammerite przed montażem i po 4 latach był nadal cały czarny, jedynie u góry coś pojawiło - obijał o osłonę.

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar r-sokol
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Puławy (Jaroszyn), woj. Lubelskie
    Auto
    AR 156 2.0TS '98 ecu: M1.5.5 żona, AR 33 1,7 16v P4 stoi i czeka na..., AR 156 2,5 V6 '02 ecu ME 3.
    Postów
    1,006

    Domyślnie

    Tak na marginesie - że tłumiki z aso to taki szajs to nie wiedziałem. W alfie mojej żony (twinspark z 98r) jest a właściwie to był jeszcze oryginalny - fabryczny tłumik. Faktem jest że: pierwsze 10 lat alfa jeździła w południowych Włoszech, obecnie w tłumiku właściwie całkowicie zgniła zewnętrzna blacha (ale boczne, końcówka wydechu i rura wlotowa oraz bebechy w środku są w bardzo dobrym stanie) i oberwał się pręt wieszaka (no bo jak zewnętrzna zgniła to nie miał się czego trzymać), ale wewnętrzna warstwa z blachy kwasnej jest nienaruszona. Więc jakby temu tłumikowi zrobić nową owijkę z blachy ocynkowanej i przyspawać pręt wieszaka to dalej by jeździł w alfie - tyle że kupiłem remusa więc stary idzie na strych. Imasafa miałem mojej v6, był już w alfie jak jąkupiłem - rozleciał się po 4 latach mojego użytkowania (pucha cała tylko rura się oberwała przy puszce. Jednak co fabryka to jednak fabryka.
    Sprzedam skrzynię do crosswagona, 750 do uzg r-sokol@wp.pl

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    W TS 1.6 miałem 10 lat oryginał (niecałe 200tys km). Może raz czy dwa plecionka.

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Uzupełnienie - Asmet zamontowany, 2 stówki, pasowało plug & play wszystko, końcówka bez chromu, ot wypolerowana, ok. Brzmienie ? - nie bzyczy, brzmi normalnie jak należy czyli silnik, nie wydech. Mooooże ciut więcej puszkę widać, albo po prostu widać bo świeży, czysty.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    co do rdzewienia najgorsze sa krotkie odcinki wtedy wszystkie kwasy wilgoc itd zostaja w ukladzie wydechowym
    Alfa 156 2.4 10v Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm Stage 3 -> ?? ??
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html
    Powered by Dieselsoft Płock, Distinctive, Novitec, Fmic, Recaro, GTA, Bose, 18 Toora, nitro n2o
    FB https://www.facebook.com/Alfa-Romeo-...dmin_todo_tour

Podobne wątki

  1. Wydech - tłumiki 166 3.2V6 - jakieś nowości ?
    Utworzone przez Andrzejsr w dziale 166
    Odpowiedzi: 65
    Ostatni post / autor: 06-10-2022, 05:28
  2. [Stelvio] Różne wersje modelowe - nowości w modelu
    Utworzone przez Firste w dziale Giulia/Stelvio
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 03-11-2017, 15:06
  3. [GTV Spider] Koledzy pytanie za 100pkt - czy zaślepka była od nowości czy tak ma być ??
    Utworzone przez SCHNNAZZI w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-05-2013, 15:00
  4. Prasa o AR - nowości
    Utworzone przez mackul w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-11-2010, 15:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory