Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Problem ze sterownikiem?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    156 SW 2.4 175km
    Postów
    24

    Domyślnie Problem ze sterownikiem?

    Witam, moje auto to alfa 156 2.4 jtd 175 km 2003r. Auto było parę razy u mechanika bo robiłem w nim wszystko z czym był jakiś problem, w tym rozrząd, pasek klinowy od alternatora, płyty, rolki, przepływomierz, czujniki, oleje itd. Mechanikowi powiedziałem żeby też sprawdził świecący "czek", powiedział, że problem jest z czujnikiem czegoś tam więc wymienili, check zgasł, a gdy tylko wyjechałem autem na drogę i go trochę przydusiłem to check zaświecił się od nowa, później wymienili przepływomierz, jeszcze wcześniej był problem z czymś innym(rzekomo była taka przyczyna świecącego się checka) Nie piszę tego bo obwiniam mechaników czy coś, ale chcę dobrze opisać sytuacje. Na koniec powiedzieli mi, że z autem dzieją się dziwne rzeczy bo gdy skasowali błąd i auto stało 40 min na zewnątrz a by ostygło to nie było żadnego problemu, 0 błędów, a gdy się rozgrzało, pojeździli i jeb znowu ten check. Stwierdzili, że gdy auto się rozgrzeje to błędy wyskakują przeróżne, od problemów z przepływomierzem po czujniki, turbo itd, ale żeby spróbować, może teraz będzie git, a jak się okazało to auto po 10 minutach dzisiaj znowu pokazało błąd i ten check. Chłop mi powiedział, że oni są bezradni i rozkładają ręce bo to może być wina ze sterownikiem i dlatego tak świruje.
    Chcę wszystko dopiąć na ostatni guzik w tym aucie, trochę już pieniędzy poszło, ale ten check już mnie srogo wkur*ia. Miał ktoś podobną akcję, może ktoś coś doradzić, bo na dobrą sprawę nie wiem co powiedzieć elektrykowi, do którego chyba wypada się wybrać skoro są problemy z tym sterownikiem.
    Ostatnio edytowane przez dodo ; 24-02-2019 o 21:31

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Problem leży po stronie mechaników, którzy się g.wno znają. Naciągneli Cię nie potrzebnie na koszta bo widać iż wymieniają wszystko ślepo.

    Dowiedz się jakie kody błędów to pomożemy.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    156 SW 2.4 175km
    Postów
    24

    Domyślnie

    Tzn naciągnęli jak naciągnęli. Ostatnim razem wzięli tylko za rolki, które wymieniali bo były w tragicznym stanie i za robotę nie wzięli. Wcześniej wymieniali rzeczy, które im kupiłem i kazałem wymienić, a z tym czekiem jest tak jak napisałem wyżej, był 1 błąd z czujnikiem to logiczne, że chcieli wymienić czujnik, prawda? Praktycznie zacytowałem słowa mechanika wyżej, błędy wyskakują z każdego możliwego miejsca, turbina, czujniki, przepływomierz, z pompy itd...Wyskakują jak auto chwile popracuje. Wyżej troszkę źle napisałem, mechanik powiedział, że gdy auto stało 40 minut na zewnątrz i ostygło to 0 błędów na kompie, a jak się nagrzeje to błędy z każdego miejsca. Chłop kazał popatrzeć na sterownik u elektryka, nie wiem jak to teraz rozegrać.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Alternatywa jest taka, że albo słuchasz dalej tego mechanika, albo jak Ci tu Jaboleq dobrze radził , go zmienisz. W przypadku pierwszej opcji to chyba nie ma zbytnio sensu o cokolwiek tu pytać- opisujesz elektrykowi co się działo wcześniej z autem i prosisz go o pomoc.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    156 SW 2.4 175km
    Postów
    24

    Domyślnie

    Umówiłem się do jakiegoś magika od elektryki, niby wie o co chodzi i mówił, że da radę to zrobić, ale dopiero za tydzień...Dodam jeszcze, że dzisiaj po przejechaniu 10km, następnie odstawieniu auta na 2 godziny check znikł i zaświecił się za kolejne 10km jak wrzuciłem wsteczny pod domem...Dam znać co z tego wyszło.

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2018
    Auto
    156 SW 2.4 175km
    Postów
    24

    Domyślnie

    Turbina przeładowuje, nie zawsze, ale się zdarza dlatego wyskakuje check. Trzeba wyczyścić kierownicę turbiny i będzie git.

Podobne wątki

  1. [159] Problem ze sterownikiem?
    Utworzone przez czackikom w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 05-10-2016, 18:59
  2. [159] Kłopoty ze sterownikiem klimatyzacji manualnej Alfa 159
    Utworzone przez marecki159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-09-2016, 18:52
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-03-2014, 18:18
  4. Problem ze sterownikiem centralnego zamka
    Utworzone przez ridle w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-05-2009, 18:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory