Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Gaśnie z powodu zbyt bgatej mieszanki. 1.8 TS 2000 r.

  1. #11
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Sprawdź na rozgrzanym i na zimnym silniku prace sondy lambda i kiedy zaczyna pracować. Czy pracuje na wolnych obrotach na ciepłym czy musisz delikatnie przygazowac żeby się Ruszyła. Sprawdź jakie wartości oczekiwane i rzeczywiste ma przeplywomierz na zimnym, ciepłym oraz na wolnych obrotach i przy odciecieu.

    - - - Updated - - -

    Teraz mi się przypomniało, że walczyłem z czymś podobnym i okazało się że. Piny na sterowniku miałem troszkę zagiete i przybrudzone

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2018
    Auto
    156 1.8 T Spark 144km; Doblo 1.9 JTD; Punto II 1.2; Chrysler Newport 1967
    Postów
    6

    Domyślnie

    Mam nowy kabel VAG KL i niestety to samo. Tym razem udało się raz podłączyć do ECU na kilka minut i wyczyścić błędy. Jeszcze patrzyłem na lambda signal oraz integrator na chwilę po czym wywaliło mnie i już nie mogłem połączyć się z samochodem. Próbowałem na laptopie syna i to samo. Masakra.

    Ale coś się zadziało po czyszczenie kodów, bo obroty chodzą lepiej niż kiedykolwiek. Lekko spadają po wciśnięciu sprzęgła. Bajka, jak by nie jeden problem. Jeżeli wyłączę go (ciepły) i zaraz lub nawet po kilku minut odpalę, to nie znajduje biegu jałowego - faluje jak głupi. Dopiero jak odjadę nawet kilkadziesiąt metrów, to się uspakaja. Tak nigdy nie było.

    Przy chłodnym silnikiem nie ma takich symptomów.

    Musze jakoś ogarnąć problem z łączeniem Multiecuscan do samochodu. Mam najnowszą wersję...może należy starszą wersję ściągnąć?

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Takie objawy miałem jak zaczął zdychać mi krokowiec (silniczek krokowy na przepustnicy,nastawnik biegu),nie wiem czemu zdechł,nie diagnozowałem problemu bo miałem dobrą używkę i zamontowałem,restart parametrów i TS zaczoł gadać jak powinien.Jak będę miał czas to tego uszkodzonego rozbiore w celach edukacyjnych.

    Oo...przepraszam,nie doczytałem,lesio146 pierwszy podpowiedział albo i zdiagnozował problem,także jest nas dwóch z podobną diagnozą.
    Ostatnio edytowane przez kabanow ; 04-03-2019 o 18:41

  4. #14
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Wygląda na to, że jakiś element układu robi spięcie lub traci parametry podczas połączenia i stąd Cię wywala. To może być właśnie sliniczek krokowy lub nawet ECU kończące żywot. Miałem taki przypadek w jednej z poprzednich V6. Pod koniec żywota ECU rozłączało mi laptopa lub nie pozwalało na połączenie.

Podobne wątki

  1. [159] ALFA 2.4 Gaśnie bez powodu
    Utworzone przez FISZU w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-10-2015, 14:18
  2. [159] gaśnie na luzie bez powodu
    Utworzone przez Ultra Violence w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-11-2014, 10:40
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-08-2011, 23:05
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-04-2011, 07:41
  5. [GTV Spider] Silnik gaśnie jak jest zimny lub obroty wskakują do poziomu około 2000
    Utworzone przez filip gtv w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-03-2010, 09:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory