Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Owijanie kolektora wydechowego taśmą termoizolacyjną

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115 KM 2002r.
    Postów
    18

    Domyślnie Owijanie kolektora wydechowego taśmą termoizolacyjną

    Witam, czy ktoś owijał już może taśmą termoizolacyjną kolektor w Alfie 156 1.9 JTD 115km?
    Wokół pierwszej rury można się fajnie owinąć, jednak 3 pozostałe są ze sobą połączone? Czy ktoś ma na to jakiś pomysł? Zastanawiam się czy można zrobić dziurę pomiędzy tymi rurami, jak zaznaczyłam na zdjęciu.
    Pozdrawiam
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	13523.jpg
Wyświetleń:	8
Rozmiar:	44.4 KB
ID:	256038  

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jozofek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    wałbrzych
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 jtd 156FL 2.4 JTDm 175 KM było obecnie 159 2.4JTDm Qtronic Ti
    Postów
    549

    Domyślnie

    Pytanie a po co to owijać?

    Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115 KM 2002r.
    Postów
    18

    Domyślnie

    Bo to jedna z niewielu rzeczy, które mogę sama osobiście zrobić przy aucie. Poza tym będzie wpakowane większe turbo, więc tak to sobie wymyśliłam. W Internecie jest wiele o tym jak to wpływa na niższa temperaturę pod maską.
    Ale już zrobione. Wywierciliśmy jedną większą dziurę i przepchałam tam taśmę. Wygląda fajnie.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja bym nie poprawiał fabryki.
    Temperatura pod maską będzie zapewne niższa (co nic nie da), ale za to wzrośnie temperatura kolektora, który nie będzie miał takiego chłodzenia jak dotychczas, co może skutkować jego przegrzaniem, pęknięciem, itp.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Obniżenie temperatury może teoretycznie spowodować niewielki wzrost mocy poprzez chłodniejszą mieszanine powietrza z paliwem, którą zasysa silnik . A pekniecie kolektora jest jak najbardziej możliwe, bo jest wieksza różnica temperatur na małym jego odcinku- miedzy końcem bandaża a końcem kolektora, powoduje ona duże napreżenia.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 TS
    Postów
    613

    Domyślnie

    Ja takim bandażem termicznym owinołem dwururkę,efekt wizualny-fajnie wygląda
    efekt techniczny-sonda lambda zaczyna szybciej startować.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    04 2018
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD 115 KM 2002r.
    Postów
    18

    Domyślnie

    Dziękuje bardzo za odpowiedzi.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar schab
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Radziszów k. Krakowa
    Auto
    Alfa 159 SW 2,4 Q4
    Postów
    227

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfist Zobacz post
    Obniżenie temperatury może teoretycznie spowodować niewielki wzrost mocy poprzez chłodniejszą mieszanine powietrza z paliwem, którą zasysa silnik . A pekniecie kolektora jest jak najbardziej możliwe, bo jest wieksza różnica temperatur na małym jego odcinku- miedzy końcem bandaża a końcem kolektora, powoduje ona duże napreżenia.
    W obu przypadkach nie masz racji.
    Obniżenie temperatury w komorze silnika nie ma żadnego wpływu na temperaturę zasysanego powietrza . Powietrze do filtra nie jest zasysane z komory silnika .
    Podobnie z prawdopodobieństwem pęknięcia kolektora - bandaż powoduje brak różnic temperatury pomiędzy początkiem i końcem kolektora , a więc brak naprężeń .
    Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
    Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Izolacja kolektora wydechowego była znana jakieś 100 lat temu w autach sportowych. Nie miało to nic wspólnego z obniżaniem temperatury a poprawą wymiany ładunku .A dokładniej poprawy opróżniania cylindra ze spalin.
    W klekocie jest to bez sensu.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar alfist
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Giulia Q , GT3.2 Q2
    Postów
    960

    Domyślnie

    Cytat Napisał schab Zobacz post
    W obu przypadkach nie masz racji.
    Obniżenie temperatury w komorze silnika nie ma żadnego wpływu na temperaturę zasysanego powietrza . Powietrze do filtra nie jest zasysane z komory silnika .
    Podobnie z prawdopodobieństwem pęknięcia kolektora - bandaż powoduje brak różnic temperatury pomiędzy początkiem i końcem kolektora , a więc brak naprężeń .
    Nie masz racji.
    Pierwsza sprawa-zassane z zewnątrz powietrze przechodzi przez przewody ssące i kolektor, im te elementy są cieplejsze, tym bardziej się ono rozgrzewa, im się bardziej nagrzeje, tym mniej go wchodzi do cylindrów- moc jest mniejsza. Jeśli w komorze silnika jest chłodniej- te elementy mniej się nagrzewają.
    Druga sprawa- owinięty kolektor jest w mniejszym stopniu schłodzony w miejscu owinięcia - ma tam większa temperaturę niż bez bandaża. Ale całego kolektora nie jesteśmy w stanie owinąć- jego końcówka (ta gdzie jest kołnierz do mocowania z tłumikiem) nie jest owinięta, odcinek miedzy końcem bandaża a końcem kolektora jest tym o którym mówiłem pisząc o większych naprężeniach.

Podobne wątki

  1. [33] Uszczelka kolektora wydechowego 16V
    Utworzone przez JacekK w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-11-2015, 22:37
  2. Demontaż kolektora wydechowego
    Utworzone przez teck1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-03-2013, 23:48
  3. Osłony kolektora wydechowego 3.0 v6 do AR 164
    Utworzone przez Andy1970 w dziale Kupię części
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 28-05-2012, 11:39
  4. Połączenia kolektora wydechowego
    Utworzone przez codename w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 20:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory