Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Półosie 2.4 jtd 20v

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    alfa romeo 145 1.4 t.spark B+LPG
    Postów
    38

    Domyślnie Półosie 2.4 jtd 20v

    Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie półosi. Czy można podebrac półosie z innej wersji mocowej lub np z 1.9 czy 2.4 20v ma jeden wymiar i tylko te półosie pasują? I jeśli ktoś się orientuje to może jest możliwość zmiany półosi z tych krzyzakowych na homokinetyczne? Z góry dziękuję za podpowiedzi.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jozofek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    wałbrzych
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 jtd 156FL 2.4 JTDm 175 KM było obecnie 159 2.4JTDm Qtronic Ti
    Postów
    549

    Domyślnie

    No z tego co wiem to nie możliwe a poza tym słabsze półosie nie wytrzymują mocy i momentu obrotowego twojego 2.4 tak że tylko oryginał albo dobry zamiennik [emoji3526]

    Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    alfa romeo 145 1.4 t.spark B+LPG
    Postów
    38

    Domyślnie

    Największy problem mam z tymi kielichami w które wchodzi krzyżak. O ile sam krzyżak można bez problemu kupić to te kielichy są raczej dostępne ale w komplecie uzbrojone z całą półosią i osłonami a to kosztuje kupę kasy.
    I kolejne pytanie. Czy te części podejdą z modelu 159 bo ona też ma skrzynie f40 a mam okazję dorwać komplet w dobrych pieniądzach.
    Ostatnio edytowane przez krzysiekb997 ; 08-05-2019 o 22:43

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    156 2.4 150km
    Postów
    442

    Domyślnie

    no taki wlasnie myk ze w 20v najgorsze te polosie...jak by pasowaly z innych modeli to chyba by bylo wiadomo...ale moge sie mylic...
    Alfa 156 2.4 10v Stage 2 -> 208,7 km i 416,4 Nm Stage 3 -> ?? ??
    moja alfa -->> http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...stinctive.html
    Powered by Dieselsoft Płock, Distinctive, Novitec, Fmic, Recaro, GTA, Bose, 18 Toora, nitro n2o
    FB https://www.facebook.com/Alfa-Romeo-...dmin_todo_tour

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jozofek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    wałbrzych
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 jtd 156FL 2.4 JTDm 175 KM było obecnie 159 2.4JTDm Qtronic Ti
    Postów
    549

    Domyślnie

    Że 159 nie pasują primo inna długość półosi Duo inna średnica

    Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    alfa romeo 145 1.4 t.spark B+LPG
    Postów
    38

    Domyślnie

    Podjąłem decyzję, że kupię kompletne poloski nowe bo zewnętrzne też coś zaczynają mi się odzywać. Auto robione dla siebie więc nie ma co ryzykować uzywkami albo drutowac z innych aut. Dziękuję wszystkim za pomoc. Pozdrawiam.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar jozofek
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    wałbrzych
    Auto
    alfa romeo 156 1.9 jtd 156FL 2.4 JTDm 175 KM było obecnie 159 2.4JTDm Qtronic Ti
    Postów
    549

    Domyślnie

    Słuszna decyzja

    Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2013
    Auto
    alfa romeo 145 1.4 t.spark B+LPG
    Postów
    38

    Domyślnie

    Zresztą przy tym co wymieniłem w niej przez ostatni miesiąc nic mnie już nie zdziwi nawet cena polosi. Wymieniłem turbo, dwumas, rozrząd, oleje, filtry, chłodnice klimy, uszczelniacze na silnik i skrzynie, poduszki silnika, alternator, rozrusznik, zawieszenie przod i kilka pierdol kosmetycznych. Wiem że przy tym co wydałem na części i robocizne mógłbym mieć alfe 159 ale do tej 156 mam sentyment + większa połowa samochodu jest na nowych częściach więc mam nadzieję że się bezawaryjnie odwdzięczy przez jakiś czas.

    Wysłane z mojego FIG-LX1 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    LDZ
    Auto
    156 Ti 2.4 JTD 20V 175KM
    Postów
    29

    Domyślnie

    Nadzieja rzecz piękna... miło ją mieć

    Tak jak miło jeździć 156 2.4 20V w Ti... no ale ma to swoje "koszty"...


    Mam podobnie ze swoją niunią. Ostatnio regularnie jej zaglądam pod spódnicę. Na początku przez ponad rok od kupienia nic nie robiłem praktycznie (prócz oleju z filtrami)... - choć wiedziałem że zawiecha już jest kaplica w sumie - najbardziej amorki z tyłu...
    I oczywiście liczyłem się że trzeba się będzie w pewnym momencie za to zabrać... Czym częściej zaglądałem pod auto - i czym więcej czasu przy nim spędzałem - tym bardziej okazywało się że "niunia" się we mnie zakochała - i teraz chce aby "zrobić jej dobrze" często... a to tu, a to tam.....


    Teraz jesteśmy z "niunią" raptem po wymianie:.... właśnie krzyżaka lewego kieliszka z osłoną... a do tego: nierządu, paska osprzętu, sanek przedniego zawieszenia (lewa strona zgniła), całych zestawów zawieszenia - wahaczy wszystkich, tulei, łączników, gum, poduszek, podkładek, osłon, sprężyn, amortyzatorów, do tego oleju w skrzyni, uszczelniacza prawego, 2 osłon przegubów, filtrów.... do tego prostowanie felg, nowe kapcie...

    A do zrobienia zostały jeszcze wisienki, po raz kolejny filtry, olej... przydałoby się zmienić też hamulcowy (ale to przy zmianie tarcz i klocków - choć szkoda wyrzucać to co jest bo przy mojej jeździe jeszcze z 50 tyś bym na tym zrobił... - tylko jakieś takie brzydkie). Fajnie by było zajrzeć też pod klawiaturkę i na panewki, ale jakoś tak niepewnie się czuję co mógłbym tam zobaczyć

    Z tego co czuję (Nie jestem jednak pewny - bo na czuja to biorę jedynie) to dwumasik do pary z dyfrem / skrzynią też by się pewnie wybrał na emeryturkę... ale poczekam aż się rozsypią same - szybciej to będzie pozbierać niż rozbierać

    No i niespodzianki - lewy uszczelniacz... i jeszcze jednak sprężynki przód na dłuższe i inne amorki oraz jak się okazuje komplet świec :/


    Reasumując - witaj w klubie uwielbienia włoszek grubszego kalibru (156 2.4 20V)


    P.S.
    Uwierzycie że 20V w zimie pali przy -15 na 2gim obrocie z pierwszego odpalania mimo niesprawnych WSZYSTKICH świec? Hmmmm ... jak bym wiedział to bym wymienił od razu po kupnie auta... Szkoda że mnie nie kusiło sprawdzać - nie było problemów ani podejrzeń :/
    Ostatnio edytowane przez Vespucci ; 10-05-2019 o 16:32

Podobne wątki

  1. [159] Półosie wibracje
    Utworzone przez 159156 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-04-2019, 07:48
  2. Półosie 156 1,9 16V problem.
    Utworzone przez perek16 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 15:26
  3. [155] Półosie
    Utworzone przez andrzej1980 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-11-2011, 22:27
  4. półosie JTD
    Utworzone przez micha$ w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 11:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory