Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: nie działa ogrzewanie...

  1. #1
    shallot
    Gość

    Domyślnie nie działa ogrzewanie...

    co to moze byc? Chodnica w porzadku, płyn nie cieknie, nawiewy działaja... klima tez...ale nie ma zupelnie grzania... Ktos mi zasugerował ze:
    a) poszedl termostat
    b) silniczek od klap ( jest cos takiego????) sie zepsul...

    mial ktos cos takiego? Nie ze mi to strasznie potzrebne na juz, ale jak mowia ze lipiec ma byc zimny, to sie wole zabezpieczyc, bo caly czas musze polarek ze soba wozic..

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie Re: nie działa ogrzewanie...

    Cytat Napisał shallot
    co to moze byc? Chodnica w porzadku, płyn nie cieknie, nawiewy działaja... klima tez...ale nie ma zupelnie grzania... Ktos mi zasugerował ze:
    a) poszedl termostat
    b) silniczek od klap ( jest cos takiego????) sie zepsul...
    Przy ostatnich temperaturach, gdy po dluzszej trasie zaczniesz sie krecic po miescie to tez nie grzeje? Jesli tak to albo brak plynu, albo cos ze sterowaniem temperatura nawiewu(klapki/przeslony).
    Jesli padlby termostat to po wyjechaniu na zimnym silniku od razu w trase wskazowka temperatury bardzo dlugo by sie podnosila i pewnie nie doszlaby nawet do 80st.

  3. #3
    shallot
    Gość

    Domyślnie

    ...ale tak wlasnie jest- silnik sie wogole nie grzeje..moge jechac 300 km i nadal jest odrobinie ponad 50 stopni...
    Plyn jest, na 100%.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2006
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    złom
    Postów
    723

    Domyślnie

    Z tego co powiedziałaś (w trasie spada temp do 50stopni) to bankowo poszedł termostat.
    1984 GTV6 3.2 24V

  5. #5
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Wlacz go na postoju i niech chodzi na wolnych obrotach przez 10 - 30 min, po tym czasie wlacz ogrzewanie, jesli bedzie lecialo cieple powietrze to znaczy ze z ogrzewaniem jest wszystko oki, a polecial termostat, jesli natomiast silnik bedzie cileply (przydal by sie wskaznik temperatury cieczy silnika, powinien tam byc) a ogrzewanie nie bedzie grzalo to znaczy ze cos z zaworkiem nagrzewnicy albo ze sterowaniem klap powietrznych w module wentylatora i nagrzewnicy.
    Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    kiedys mialem toyote i ten sam problem wtedy okazało sie ze poszła pompa wody

  7. #7
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Jezeli nie zrobisz tego o czym pisalem to zostanie Ci tylko gdybanie co zie spsulo...
    Chyba ze dasz go mechanikowi do roboty i zaplacisz za to...
    Wybor nalezy do Ciebie :mrgreen:

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    04 2006
    Mieszka w
    ES
    Auto
    33 SW
    Postów
    1,390

    Domyślnie

    Cytat Napisał CIAMILL156
    kiedys mialem toyote i ten sam problem wtedy okazało sie ze poszła pompa wody
    Niezupelnie ten sam - uszkodzona pompa moze spowodowac przegrzanie, a tutaj jest mowa o silniku niedogrzanym.

  9. #9
    shallot
    Gość

    Domyślnie

    ... samochod zaczal grzac normalnie ( tzn ma okolo 70 stopni po 5 minutach), ale ogrzewania nadal nie ma..no chyba ze sobie teraz wlacze klime to mi grzejeP ( wiec w topicu "KLima grzeje..")


    czy to prawda ze do tych klap mozna sie dostac tylko od strony silnika? w ASO mi podali jakas chora cene (900zł) za wyjecie silnika i nie wiadomo ile jeszcze wiecej za naprawe...echh potrafia mnie czasami chlopaki rozbawic w tym ASO

  10. #10
    bassman
    Gość

    Domyślnie

    Nie wiem jak to jest z tymi klapami w tym modelu ale mysle ze jak pojedziesz do jakiegos mechanika ktory troche jest kumaty to za niewielkie pieniadze Ci to sprawdzi.
    Tak jeszczesobie pomyslalem, moze masz uklad nagrzewnicy zapowietrzony?... Niech zwroca uwage tez na to.
    Pozdrawiam.

Podobne wątki

  1. [GTV] Nie działa ogrzewanie
    Utworzone przez Hostac w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 20:01
  2. 147 słabo działa ogrzewanie
    Utworzone przez daniel1986 w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 19:42
  3. [155] Ogrzewanie nie działa/działa za słabo
    Utworzone przez bodziok26 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 06-12-2010, 21:22
  4. Ogrzewanie nie działa.
    Utworzone przez maciu-166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 14-11-2010, 22:43
  5. ogrzewanie nie działa
    Utworzone przez greg.79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 12-10-2009, 19:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory