Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: Byla sobie klima:(!!!

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie Byla sobie klima:(!!!

    Witam Wszystkich!!!
    Opisywalem Wam kiedys moj problem z klima!Polegal on na tym ze pewnego dnia cos zaczelo syczec w kabinie po wlaczeniu klimy az w koncu przestalo i klimka juz wogle nie dzialala (wogle nie zalaczala sie sprezarka)!!!Wczoraj bylem u mechanika,nabil mi minimalnie uklad (kontrast) i po wlaczeniu klimatyzacji znow slychac bylo to charakterystyczne syczenie (slychac je tylko w kabinie z gornego nawiewu)!Diagnoza byla taka ze nie wlacza sie wentylator klimy i czynnik nie jest chlodzony i sie "gotoje",musze jechac do jakiegos elektryka!!!Mozecie mi powiedziec o co chodzi,czy taka usterka jest mozliwa i co zrobic???Jutro posprawdzam bezpieczniki moze to przez nie???
    POZDRAWIAM!!!

  2. #2
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Według mnie to diagnoza nie trafiona - o który wentylator chodzi ?? ten w kabinie czy ten przy chłodnicy, zresztą nie ma znaczenia bo jeżeli jest coś nie tak to ciśnienie w układzie rośnie i sprężarka zostaje wyłączona do momentu jego spadku i tak w kółko ale nie ma to związku z ubytkiem czynnika z układu. Myślę że masz jakąś nieszczelność i ucieka czynnik - może nawet gdzieś w kabinie.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Mam ten sam problem
    Tzn. nabiłem klime 2dni temu i po wlaczeniu klimy też coś syczy :/
    ale mimo to klima dalej działa i chłodzi.
    Mam się spodziewać, że i u mnie niedługo przestanie działać wogóle?

  4. #4
    dominik.m
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Jarek` Zobacz post
    Mam ten sam problem
    Tzn. nabiłem klime 2dni temu i po wlaczeniu klimy też coś syczy :/
    ale mimo to klima dalej działa i chłodzi.
    Mam się spodziewać, że i u mnie niedługo przestanie działać wogóle?
    Mam to samo. Chłodziła, teraz przestała.
    Ale jak się kończyła pojawiło się właśnie to syczenie. Zawsze po włączeniu, po chwili cichnie, i okresowo się powtarza, ja wiem, co 15 minut może... Zaraz jadę do lokalnych speców od klimy i niech powiedzą o co chodzi. Zobaczymy czy potwierdzi się diagnoza.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Oby okazało się, że to nic groźnego, i ew. damy rade sami uporać się z tym
    A jeszcze takie pytanko, jak długo Wam działała klima (mimo, że syczała), bo u mnie jak narazie od 3dni po nabiciu i nie wiem czy jeszcze zdążę się nacieszyć chłodem w aucie, czy poprostu zaraz wykorkuje
    Dodam, że szczelność klimy była sprawdzana i wszystko było w porządku, wiec teoretycznie wyciek czynnika chłodzącego wykluczam.
    Ostatnio edytowane przez Jarek` ; 25-07-2009 o 12:38

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    No wlasnie mi tez cos nie pasuje z tymi wentylatorami bo co one maja do tego???Wydaje mi sie ze mam gdzies nieszczelnosc bo przed tym jak zaczelo cos syczec czesto mrugala mi przez kilka sekund kontrolka w przysisku od klimy!Jakies dwa miesiace temu nabilem uklad,pojezdzilem jakies 3-4 tygodnie i zaczelo cos syczec (slychac to tylko w kabinie)i po wszystkim-klima nie dziala!!!Postaram sie w przyszlym tygodniu pojechac do jakis specy ktorzy robia tylko klime!!!
    Ostatnio edytowane przez danloo23 ; 25-07-2009 o 15:06

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    159sw 1.9 8v
    Postów
    507

    Domyślnie

    Wyczytałem w internecie, że powodem takiego syczenia może być:
    mało czynnik chłodzącego
    lub jakaś nieszczelność.

    Podczas gdy ja kilka dni temu nabilem klime i tą maszyną do nabijania sprawdzali szczelność itp. i wszystko było w porządku, więc skąd to syczenie? Czyżby przerobili mnie na czynnik i zbyt mało go napełnili?, niby koles pytał jaki silnik, jaki rok produkcji, itd. i cos tam ustawial w tej maszynie...
    Ręce opadają...

  8. #8
    Seferiel
    Gość

    Domyślnie

    Co prawda miałem coś takiego nie w alfie a w Oplu... Byłem w NorAuto zrobić przegląd... I się okazało że nie ma czynnika chłodzącego... No to uzupełniłem... Jak uzupełniłem cały czas coś syczało w kabinie... I po 2 dniach siadła klima... Gościu podczas pierwszego napełniania powiedział że wszystko jest szczelne bo trzyma ciśnienie... Pojechałem jeszcze raz... sprawdził światłem UV czy są przecieki, okazało się że cała chłodnica jest walnięta... jeden wielki przeciek... wymieniłem chłodnicę i wszystko SI ^^

  9. #9
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar danloo23
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Strzegom
    Auto
    AR 156 2,4 JTD 20V 2005r.,Fiat Bravo 2 1,6 mjet 105KM 2012r.
    Postów
    723

    Domyślnie

    Kurcze z ta chlodnica to dziwna sprawa bo byla wymieniana rok temu,w sumie to cala klimka byla robiona (ASO)!Czyzby juz padla???

  10. #10
    Seferiel
    Gość

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc polecam Ci NorAuto no nie wiem czy wszędzie tak jest ale ja byłem w Gdańsku przy Auchan i bardzo fajnie gościu zdiagnozował... Chłodnica jest aluminiowa i jak jeździsz w trasy to może kamyki Ci załatwiły chłodnicę a może masz wyciek z jakiejś rurki doprowadzającej... No radzę jechać niech sprawdzi Ci jakiś spec przez UV...
    To syczenie to ewidentnie wyciek freonu z układu (przy wyłączonym silniku (nawet) taki dziwny syyyykkk ;P )... sprawdź w katalogu ile powinno być... ja nie mam zielonego pojęcia bo AR kupiłem z naładowaną klimą...

Podobne wątki

  1. [159] Byla sobie Alfa ....
    Utworzone przez oops2k w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 186
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 20:12
  2. Gdzie ta Czesc bylA
    Utworzone przez 8rafal4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-05-2010, 16:57
  3. moja alfa byla chora
    Utworzone przez gregor23 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-06-2007, 13:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory