Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: raz jest 4 bieg a raz nie.... i nie wiem co to kurde jest:(

  1. #1
    starnaw
    Gość

    Question raz jest 4 bieg a raz nie.... i nie wiem co to kurde jest:(

    Witam kolegów.... jak w temacie.... dziwne to jest bo jade sobie po mieście normalnie spokojnie ekonomicznie... i jak to w zyciu 1,2,3 tak do 2000 - 2500(delikatnie) i 4 brak.... kurde chce wrzucić ją mocniej ni diabła nie idzie 5 jest no i jak tak sobie pojeżdze to po np 5 dniach 4 sie znajduje... jest przez 3 dni i znowu nie ma czasem znika po 1godz czasem po dniu no różnie... ale jade sobie autostradą.... oczywiście nie mam 4 no i tak sobie jade na 5 i nagle tak odruchowo redukuje i 4 wchodzi... i tak ma w kólko.... czy to eko jazda czy tez nie zawsze jest tak samo.... wiecie koledzy co to może być???? dodam że jakieś pół roku temu jechałem tym samochodem 18 godz bez dłuższej przerwy trasa IRLANDIA-POLSKA z promu zszedłem we francji i jak wsiadłem tak jechałem 18 godzin małe przerwy na papieroska) i już ze 100km od domu ruszałem ze świateł... i tak 1 była 2 też a 3 i 4 nie piątka była... więc rozpedziłem sie przejechałem na 5 i po 10km wszytskie biegi już były(może taka trasa jej zaszkodziła) i jakieś dwa miesiące mam problem z tą 4 tylko z 4 reszta spoxik.... no to koledzy może jakaś pomoc??? mechanicy odpadają bo chyba mnie tu zjedzą)) myślę że to drobnostka ale spytam o opinię bardziej doświadczonych kolegów... z góry dziękuje za wasze sugestie.... pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez starnaw ; 28-07-2009 o 18:15

  2. #2
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    pewnie cięgno któreś się skończyło tzn wyrobiło. trzeba by na kanał wjechać i obejrzeć

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  3. #3
    indorek1
    Gość

    Domyślnie

    miałem idetyczny problem wszyscy mechanicy twierdzili że skrzynia się sypie i jet to wina synchronizatora
    po kilku miesiącach męczarni rozypał m się mech różnicowy lub półoś wymieniłem skrzynie na inną a stara leży na podwurku i dalej nie wiem co znią było nie tak

  4. #4
    starnaw
    Gość

    Domyślnie

    muszę powrócić do tego tematu niestety......... niedawno znalazłem tu na forum jak ktoś miał podobny problem i sobie z tym poradził..... ale teraz nie mogę tego postu znaleźć kurde.... Pamiętam tylko że chodziło o coś pod mieszkiem - przy końcu lewarka zmiany biegów pod mieszkiem jest ponoć takie coś i ponoć to fisiuje tyle zapamiętalem z tamtego postu..... ale zdjołem mieszek odciołem gąbkę wyciszającą i trafiłem na 3 śruby które trzymają biały plastik.... więc odkręcam -kręce kręce i kręce z 10min śrube i tak sobie kręcić mogę bo nic sie nie odkręca??? zadna z tych 3 które tak kręciłem się nie odkręciła i nie dostalem sie do podstawy lewarka.... ale---- tu ciekawe zobaczyłem miedzy tym biały plastikiem a blachą taki pręcik z metalu jak chciałem wrzucić 4 to sie ruszal do dołu więc wziołem długi śrubokręt nacisnąłem ten pręcik delikatnie i 4 weszla - i wchodziła normalnie , no ale po paru przejażdzkach znowu jej nie ma .... myslę że jak bym sie dostał pod ten bialy plastik to bym to zrobił(tylko po co są te 3 śrubki jak one w ogóle sie nie odkręcają) wie ktoś może?????? pozdrawiam

    i nikt nic nie wie co to może być i jak to naprawić??????
    Ostatnio edytowane przez starnaw ; 24-08-2009 o 19:13

  5. #5
    sponsorekkk
    Gość

    Domyślnie

    Witam, mam kurde ten sam problem.. ostatnio jechałem swoją AR 166 2,4 JTD i chcialem wbić 4 bieg a tu czulem blokade.. wrzucilem 5 i dzialalo wszystko ok przejechalem jakies 3 km i 4 bieg juz dzialal... a dzisiaj jak jechalem wszystkie biegi działały dobrze..jechałem sobie spokojnie na 4-ce i nie moglem pozniej wogole wybic tego biegu.. po chwili męczarni wszedłem na "luz" i na 5ty bieg...ale 3 i 2 nie bylo.. przejechalem 4 km i zatrzymalem sie i byly wszystkie biegi !!! O co tu chodzi ??? Jesli ktos ma jakis pomysl to czekam na odpowiedz Pozdrawiam

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    koledzy sprawdźcie dokładnie cięgna idące odlewarka do skrzyni biegów (są dwa cięgna)

    dobry dostęp do mechanizmu przy skrzyni jest po wyjęciu tej rury gumowej z przepływomierzem. (tak jest w TS-ach)

    możliwe że coś się tam poluzowało i dlatego biegi raz są a raz nie ma.

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

Podobne wątki

  1. GT 1.9 JTD Nie wiem co to jest ?:|
    Utworzone przez Hesik w dziale GT
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 18-12-2014, 14:39
  2. Problem !!! Coś popsułem i nie wiem co to jest.
    Utworzone przez Sikorka w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2014, 17:16
  3. Znalazłem coś i nie wiem co to jest....
    Utworzone przez wojtekml w dziale 147
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 09-04-2011, 15:45
  4. [156]nie wiem co to jest????????
    Utworzone przez pol.5 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-01-2009, 21:20
  5. Pomocy nie wiem co jest?
    Utworzone przez AlfaSound_mania w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 39
    Ostatni post / autor: 06-08-2006, 11:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory