Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: InfoCenter - prośba do ludzi którzy mają 156 po 2004r.

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie InfoCenter - prośba do ludzi którzy mają 156 po 2004r.

    Witam!

    Potrzebuję zdjęć Infocentera z Alfy 156 po 2004 r. tj. z centralnym wyświetlaczem "małym", niskim lub jak kto woli.. Zdjęć w samochodzie, z boku jednego, drugiego, z góry. A jak by ktoś był tak uprzejmy i go odkręcił oraz zrobił zdjęcia odkręconego (wystarczy odkręcić dwie śrubki imbusowe między dziurami wentylacyjnymi) to by było jeszcze lepiej.

    Cel mojej prośby jest następujący: Mam Alfę z 2004 r. ale wyświetlacz wsadzony starego typu - wysoki - chcę kupić na Allegro nowego typu - niski - i nie wiem czy będzie pasował tj. kształt, czy ten owal jest taki sam, czy będzie pasował w poziomie czy też może jakiś rozmiar. Powinno być identyko tylko niższy - ale nigdy nie ma pewności.

    Druga sprawa to podłączenie, u mnie jest wtyczka na kilka pinów i to wszystko, nie wiem jak jest w tym wyświetlaczu nowego typu, niby wyświetla to samo w każdej wersji ale podłączenie może być inne wtedy - więc też nie kupie nowego.

    Proszę o pomoc i zdjęcia bo zależy mi na czasie.

    Pozdrawiam.


  2. #2
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Kazek
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Poz
    Auto
    156 1,9 M-jet 150KM 2005r
    Postów
    423

    Domyślnie

    Zdjęcia z modelu 2005 . Żeby się dostać do wtyczki, trzeba by było chyba jeszcze bardziej rozkręcić Infocenter bo nie widziałem jej...












    A tu w wyższej rozdzielczości jakbyś potrzebował:
    http://pict.com/album/24829/a8a465b0e3

    pozdrawiam
    Kuba

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KamilP
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    Alfa Romeo 1.9JTD 2002r
    Postów
    307

    Domyślnie

    Czyli jak duży pasował w miejsce małego (jak ma Qki) to może i mały będzie pasował w miejsce dużego, bo ja mam standardowo duży wyświetlacz, ale w większości Alf był problem z tymi wyświetlaczami (więc nie mam pewności że jak kupię na allegro to będzie dobry) i dlatego chciałbym zamontować sobie niski (nowszy) bo z nimi chyba już takich problemów nie ma??
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 2002r, blu cosmo:-)
    Moje portfolio

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Kazzzek, dziękuję Ci bardzo. Aż się nie spodziewałem że komuś się zechce go rozkręcić i sfotografować. Bardzo mi pomogą Twoje zdjęcia. Jutro porównam jak jest u mnie tyle ile się da i zobaczę czy będę mógł kupić niski wyświetlacz i wsadzić do mojego auta.

    Dziękuje jeszcze raz!


  5. #5
    Daniel156SW
    Gość

    Domyślnie

    To ja się podłączę, bo ciekaw jestem czy mogę kupić tą obudowę po liftingu (tą co na zdjęciach) i zastąpić nią moją, mam tą wysoką i średnio mi się podoba :/ Pytanie czy będzie pasowała i czy muszę kupić z wyświetlaczem czy podejdzie mój? ale raczej jest za wysoki nie?

  6. #6
    Zbigi
    Gość

    Domyślnie zy mały wyświetlacz nadaje się do wersji z duzym wyświetlaczm?

    Trochę czasu upłynęło, nie było dalszego ciągu dyskusji.
    Na forum jest wiele wątków o wyświetlaczu Infocenter, ale choć je przeczytałem, nadal nie wiem wszystkiego, dlatego zapytam: czy "domek" z wysokim wyświetlaczem i takiż element z niskim wyswietlaczem mają te same wtyczki?

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Sprawa ma sie tak. Mam 156 z 02r. po lifcie środka w którym to wystepuje wada fabryczna fiksujących wyświetlaczy infocenter, wiec postanowiłem go wymienic na nowszy, ale już ten w niższej budce. Mam w związku z tym pytanie. Mam okazje zanabyc taki wyswietlacz z 05r. w niskiej budce - z wersji europejskiej, czyli powinien wejsc w miejsce starego bez przeszkód? Drugie pytanie, czy da sie go połączyc plug&play tak jak stary? Czy trzeba coś przerabiac w instalacji? Czy silnik ma tutaj znaczenie?

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Było, Było, Było, i jeszcze raz było
    http://www.forum.alfaholicy.org/zrob...nfocenter.html

  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Myśle, ze inżynierowie fiata nic nie dołożyli do wersji 03, gdyz kolega co przeprowadzał taką zmiane ma własnie takową wersje a ja mam 02r. Chociaz znając włochów to....może byc ciekawie
    Oraz kolega nie napisał z jakiej wersji silnikowej przekładał i czy ma to w ogóle znaczenie? Jeżeli do jtd zakupie z jts?
    Ostatnio edytowane przez majster ; 04-12-2011 o 20:00

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Po mojemu nie ma znaczenia. Ale dla pewności sprawdź w ePer, eLearn

Podobne wątki

  1. Prośba pomocy przy zakupie uzywanej 156 Lift 2004r
    Utworzone przez kuba93 w dziale Kujawsko-pomorskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-05-2014, 02:07
  2. Pytanie do osób którzy znają się na gazie :)
    Utworzone przez ostry146 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-03-2013, 16:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory