Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Temat: Pompa sprzegla

  1. #11
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    no i problem powrócił taki sam jak na początku. jutro zdemontuje pompę. zobaczymy co dalej z tego będzie. najgorsze ze jutro miałem jechać na urlop. dramat.

    ---------- Post dodany o godzinie 18:10 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:56 ----------

    chyba wiem w jaki sposób sobie załatwiłem ta pompkę. przy wymianie klocków tarcz wymieniłem również płyn hamulcowy na DOT3. sadze ze to on jest sprawca moich problomów zapewne był dot4 czy tez może dot 5. i stało się...

  2. #12
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Kolego zdecyduj się:
    Cytat Napisał hocken Zobacz post
    ....
    Poziom płyny hamulcowego spadł pompa jest mokra.
    ...
    Cytat Napisał hocken Zobacz post
    .... skrzynia i wysprzeglik suchy, pompa sucha(kabina).
    Poziom płynu bez zmian.
    ...
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  3. #13
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    Na początku sądziłem ,że ubyło ale zaznaczyłem poziom i sprawdziłem po dobie nic się nie zmieniło.
    Jestem po oględzinach pompy. Pompa została zdemontowana rozebrana; oględziny uszczelki w dobrym stanie sprężyna również. Dużo syfu było w środku, z pompy wyciekł czarny płyn hamulcowy (ostania wymiana plyny 3miesiace temu spuszczany byl z ukladu hamulcowego).
    Czekam na kolegę aby odpowietrzyć sprzęgło i zalać nowym płynem dot 3 - nie wiem czy można mieszać wiec leje ten.

  4. #14
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    Z zestawem tz.: 0,5m rurka kluczyki itd itp udałem się do auta zlokalizowałem odpowietrznik znajduje się pod gumowa zaślepka. Zdjąłem ochronny kapturek odpowietrznika i podpiłem się z rurka. Na tym koniec nie mogę znaleźć śrubki czy czegos takiego aby płyn zaczął lecieć jak to eis robi?!

    ---------- Post dodany o godzinie 18:36 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 17:13 ----------

    Po chwili pompowania sprzęgło stwardniało i wygląda Oki. Nie zostało odpowietrzone czy można jeździć na takim czymś??

    Proszę o pomoc.

  5. #15
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał hocken Zobacz post
    Po chwili pompowania sprzęgło stwardniało i wygląda Oki. Nie zostało odpowietrzone czy można jeździć na takim czymś??

    Proszę o pomoc.
    sprzęgło zostało odpowietrzone!udało ci się przypadkowo...
    pisałem już na temat odpowietrzania sprzęgła w TS-ie,poniżej masz linka:

    http://www.forum.alfaholicy.org/147_..._sprzeglo.html


    moja druga ulubienica...

  6. #16
    Użytkownik Świeżak Avatar perlim121
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Madryt
    Auto
    była 156 SW ....teraz Giulietta 2.0 JTDM
    Postów
    164

    Domyślnie wymiana pompy i odsylacze do wyszukiwarek

    do dance 1-ja nic nie znalazlem na forum na temat trudnosci wymiany pompy.i dla mnie odsylanie do wyszukiwarki to totalna sciema.bo albo chcesz pomoc albo nie.a teraz powtorze pytanie kolegi hockena;czy mozliwa jest wymiana tej pompy w zaciszu domowego garazu i czy nastrecza ona jakichkolwiek problemow?z gory serdecznie dziekuje

  7. #17
    mijagi156 2.0
    Gość

    Domyślnie

    zeby wymienic pompe musisz miec sama pompe i dot a i radze uwazac na oring na koncu przewodu ktory wchodzi w pompke od dolu. pompka przykrecona jest na dwie sruby klucz 13. na poczatku trzeba poluznic opaske od wezyka ktory wchodzi do pompki i prowadzi on plyn ze zbiorniczka jest on widoczny z boku pompki. ja go szybko sciagnalem i zatkalem go bo bedzie przez niego lecial plyn hamulcowy... potem, odkrecasz pompke wyciagasz ja kawalek z podlogi az ukarze sie przewod metalowy ktory jest na dole pompki...przewod ten idzie dalej do wysprzeglika. aby go wyciagnac z pomki trzeba wyciagnac zabezpieczenie(zawleczka) i wyciagamy pompke. nowa pompke montujemy odwrotnie...potem uzupelniamy plyn,odpowietrzamy i dalej uzupelniamy plyn. http://www.allegro.pl/item750452676_...16v_2002r.html tu jest strona na allegro i widac tu jak cala rzecz sie ma...

  8. #18
    ViP Świeżak Avatar AR_156
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulia 2.0 TB Multiair 200KM
    Postów
    204

    Domyślnie

    Mam prawdopodobnie do wymiany pompę sprzęgła. Jaką polecacie? Oryginał czy zamiennik? Jak zamiennik to jakiej firmy? Patrzałem trochę na allegro i pompy sprzęgła wyglądają bardzo podobnie co siłowniki sprzęgła, mógłby mi ktoś wyjaśnić czym różnią się te elementy i jakie są objawy ich zużycia?
    teraz: '17 AR Giulia 2.0 TB Multiair Business, Rosso Alfa
    kiedyś:'07 AR Spider 2.4 JTDm 20v Exclusive, Nero Carbonio
    '93 AR 33 1.7 IE 8v, Blu Spazio metalic
    '06 AR 159 1.9 JTDm 16v Progression, Nero Oceano
    '04 AR 147 1.6 TS 16v Distinctive, Nero Metallico
    '98 AR 156 1.9 JTD 8v Progression, Grigio Chiaro metalic

  9. #19
    yakamozz
    Gość

    Domyślnie twarde sprzęgło --> "ćwierćsprzęgło" --> brak sprzęgła

    witam... jestem tutaj pierwszy raz... nie znam terminologi z dzidziny samochodowej, więc proszę o wyrozumiałość opwiem jak to jest z moim sprzęgłem Kupiłam alfę z twardym sprzęgłem....bardzo twardym...rzeczywiście można wyrobić sobie mięśnie lewej stopy, ale można było się przyzwyczaić...mijają dwa miesiące i tak jak pewnego wieczoru zaparkowałam auto z twardym....tak następnego ranka miałam już miękkie....bardzo miękkie i problem z wrzuceniem jakiegokolwiek biegu....z tym, że jeszcze można było jechać...pod warunkiem, że wsteczny wrzucało się na wyłączonym silniku Oddałam do mechanika...."coś", bo nawet nie mówili co, zrobili i tak miałam auto z czterocentymetrowym sprzęgłem... przyzwyczaiłam się...minęły trzy dni i pozbyłam się tych czterech centymetrów... mówię ok...oddam auto do serwisu alfy, bo chociaż zapłacę więcej, to przynajmniej raz, kazałam od razu zrobić pełen przegląd techniczny i powiadomić mnie o ewentualnych przyszłych wydatkach. Wymienili sprzęgło, zregenerowali przewód do wysprzęglika, odpowietrzyli ukł. hydrauliczny... wydałam sporo kasy i oddali. Auto jak nowe...komfort jazdy nieporównywalny do tej z zatwardziałym sprzęgłem. Mija pięć dni... moje nowe sprzęgło jakby straciło w jednej piątej czucie. Dwa dni później podczas powrotu do domu mam nagle tylko 2 cm... w ostatni zakręt wchodzę na luzie...cudem udaje mi się wrzucić dwójkę... dojeżdżam do braamy...czekam aż ktoś otworzy z wrzuconą dwójką... nagle auto zrywa i sprzęgła nie ma już wcale. Dzwonię po lawetę z serwisu alfy, zabierają i twierdzą, że to wina przewodu od wysprzęglika... nie tego zregenerowanego....tylko drugiego...wydaję kolejne pieniądze, bo gwarancja była na te poprzednie części. W ubiegły wtorek odebrałam auto... wszystko ok.... ale mam traumę... boję się używać sprzęgła. Piątek - jadę leonem pod Środę Wlp., a moją alfę kolega zawozi na wymiane opon, zrobił tego dnia zaledwie 15 km. Wieczorem wybieram się do kina... wsiadam do alfy i robi mi się słabo.... sprzęgła nie ma... dzisiaj przyjechała laweta z serwisu... tym razem uznają gwarancję... na szczęście...czekam... Może ktoś wie o co w tym chodzi?

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar przemoo2701
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    ostrzeszów
    Auto
    147 jtd 2008r.
    Postów
    49

    Domyślnie

    i co w koncu wyszlo z tym pedalem bo mam taki sam problem, od gory jest mieciutkie a od polowy zaczyna dzialac(lapac), mechanik powiedzialze to pompa sprzegla a tu co sie okazalo?/

Podobne wątki

  1. Po co jest ten zawor pompa sprzegla?
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-08-2015, 12:00
  2. Sprężyna sprzegla, zacinajacy sie pedal sprzegla.
    Utworzone przez Endrjus w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 11:17
  3. wysprzeglik, pompa sprzegla
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-04-2013, 19:47
  4. Wymiana sprzegla 2.4 JTD
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 06:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory