Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Temat: Pompa sprzegla

  1. #1
    hocken
    Gość

    Domyślnie Pompa sprzegla

    Witam,
    Pedał sprzęgła wpada mi bez oporu w podłogę.
    Po wstępnej analizie problemu dochodzę do wniosku ze to pompa sprzęgła.
    Poziom płyny hamulcowego spadł pompa jest mokra.

    Czy coś jeszcze ewentualnie mogło spowodować takie zachowanie pedała?
    Czy proces wymiany samej pompy jest skomplikowany i wymaga specjalistycznego sprzętu,
    może ktoś z was koledzy już męczył podobny problem?

    Z gory dzieki

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Temat sprzęgła przewija się raz na tydzień (minimum). Oszczędź sobie czasu i użyj wyszukiwarki.

  3. #3
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    hmm, tak to chyba na innym forum siedzisz.
    czysta głupota byłoby nie sprawdzenie poprzednich postów, może wyszukiwarka jest mało sprytna.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

  5. #5
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    Panowie, po bardzo szczegółowej analizie forum na temat sprzęgła dzisiaj zabrałem się do roboty. Zdementowałem akumulator, skrzynia i wysprzeglik suchy, pompa sucha(kabina).
    Poziom płynu bez zmian.
    Malo tego auto się samo naprawiło tz mogę zmieniać biegi auto jezdzi.
    Boje się że to tylko chwilowa popraw, zauważyłem również ze pedał sprzęgła wpada mi do polowy z bardzo małym oporem pozniej jest noramlanie.
    Stawiam nadal na pompę lub łożysko oporowe.
    Można w jakiś jednoznaczny i prostu sposób sprawdzić łożysko??

  6. #6
    Krysss_88
    Gość

    Domyślnie

    U mnie natomiast sprzeglo jest mega twarde... Jezdze od tygodnia moim 1.9JTD i zaczelem kulec na lewa stope bo mnie boli od wciskania tak twardy mam pedal... Czy to jest normalne w Dieslu ze pedal jest tak twardy?? u mojego taty w Mercu sprzeglo chodzi cudownie bez zadnych oporow a u mnie w AR jest twarde jak kamien:/ dodam jeszcze ze lapie na samym koncu dlatego musze wciskac do samej podlogi bo inaczej bieg nie wejdzie
    Zna ktos jakies rozwiazanie?? moze da sie wyregulowac

  7. #7
    przemo27
    Gość

    Domyślnie

    Normalnie sprzęgło w jtd nie powinno być twarde a inny stan od normalnego świadczy o zużytym sprzęgle ( przygotuj się na wymianę sprzęgła ) Ja również miałem twarde i wymieniłem ( sprzęgło org. Valeo + koło 2-mas ) trochę kosztowna naprawa bo zapłaciłem ok 2000zł. W jtd jest hydrauliczny układ sterowania i nie ma tam regulacji.

  8. #8
    Krysss_88
    Gość

    Domyślnie

    No ale jak sprzegla lapie nisko to chyba nie znaczy ze jest zuzyte?? Myslalem ze jak lapie pozno przy puszczaniu to jest zuzyte... u mnie lapie bardzo szybko , nawet nie w polowie

  9. #9
    przemo27
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdź układ sterowania sprzęgła ( pompkę + siłownik ) Ja również miałem tak , że łapało ładnie i nie ślizgało a było twarde ( aż noga bolała , a po przesiadce do służbowego vw caddy z przyzwyczajenia wciskałem sprzęgło zbyt energicznie i miałem wręcz wrażenie iż sprzęgła tam nie ma ) Wymieniłem nawet siłownik + pompke sprzęgła i co ... i nic to samo , dopiero wymiana sprzęgła pomogła. Może to być jeszcze wina samego łożyska oporowego ale to już demontaż skrzyni i oględziny ( inaczej to jest trochę wróżenie )

  10. #10
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze nie tak dawno też pedał sprzęgła chodził ciężko i łapał na dole przez co musiałem mocno wciskać, potem zaczęło się szarpanie przy ruszaniu na zimnym, potem na ciepłym i w końcu wymiana. Bardzo się zdziwiłem jak po złożeniu wszystkiego okazało się że sprzęgło chodzi bardzo lekko i łapie około połowy skoku, przez pierwszy tydzień nie mogłem się do tego przyzwyczaić ale teraz jest OK.

Podobne wątki

  1. Po co jest ten zawor pompa sprzegla?
    Utworzone przez odzi w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 27-08-2015, 12:00
  2. Sprężyna sprzegla, zacinajacy sie pedal sprzegla.
    Utworzone przez Endrjus w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-11-2014, 11:17
  3. wysprzeglik, pompa sprzegla
    Utworzone przez iwona22p w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-04-2013, 19:47
  4. Wymiana sprzegla 2.4 JTD
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-03-2012, 06:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory