Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Wymiana szyby bocznej

  1. #1
    hocken
    Gość

    Domyślnie Wymiana szyby bocznej

    Witam, zostałem zmuszony przez nie mające litości życie do wymiany tylnych lewych drzwi.
    Zakupiłem w bardzo dobry stanie owe drzwi z przyciemniona szyba, z która jak sadziłem nie będzie problemu. Jednak po analizie konstrukcji jest problem nie mogę wykombinować jak ta szybę przełożyć.
    Może z któryś kolego przerabiał już podobny problem i poda jakieś wskazówki?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał hocken Zobacz post
    Witam, zostałem zmuszony przez nie mające litości życie do wymiany tylnych lewych drzwi.
    Zakupiłem w bardzo dobry stanie owe drzwi z przyciemniona szyba, z która jak sadziłem nie będzie problemu. Jednak po analizie konstrukcji jest problem nie mogę wykombinować jak ta szybę przełożyć.
    Może z któryś kolego przerabiał już podobny problem i poda jakieś wskazówki?
    Postaram się pomóc bez zdjęć i pominę demontaż tapicerki, bo pewnie się już z tym uporałeś.

    Najpierw musisz wyciągnąć zawleczkę blokującą bolec, który jest wsunięty w szybę. Podczas tej operacji przyciągnij szybę do Siebie, żeby nie klinowała jej i powinno pójść łatwo. Uważaj, żeby tej zawleczki nie złamać, bo będą tarapaty... Potem, jak już szyba będzie lekko luźna (w najniższej możliwej pozycji w drzwiach) zdejmij klamkę (śrubki są pod plastikową zaślepką w rogu drzwi) oraz listwę wzdłuż szyby. Z listwą trzeba ostrożnie, żeby nie pogiąć, najlepiej podważając od wewnątrz i podnosząc ze szczególną uwagą na jej mocowanie koło słupka, które może ją trzymać nawet po ściągnięciu z blachy drzwi. Następnie musisz z wyczuciem zsunąć ramkę szyby w dół około 10 cm. Najpierw w okolicy klamki a potem przy słupku (pryśnij tam wcześniej jakiś środek smarujący do gumy, powinno się lżej zsuwać). Jak już obniżysz tą ramkę musisz ją wyjąć z drzwi, lekko ją naginając. Jeśli ile dobrze pamiętam, to najpierw wysuwałem przy słupku, ale nie jestem pewien, więc musisz sam ocenić w którym miejscu lepiej zacząć wyciągać i tutaj też ostrożnie, żeby nie wygiąć jej profilu zbytnio. Jak już wyciągniesz ramkę to wyjęcie szyby jest bułką z masłem, a później wszystko na odwrót przy wkładaniu.

    Mam nadzieję, że o to Ci chodziło i trochę pomogłem.

  3. #3
    hocken
    Gość

    Domyślnie

    chodziło mi dokładnie o tom, jakiś pogląd ogólny już mam
    dziekuje

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-06-2014, 15:21
  2. [145] Wymiana tylnej bocznej szyby uchylnej, alfa 145
    Utworzone przez jarco w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-03-2013, 17:03
  3. Stuki i trzaski z bocznej szyby kierowcy
    Utworzone przez Maateusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-04-2012, 22:11
  4. [Giulietta] Awaria/przymarzniecie szyby bocznej
    Utworzone przez macki w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 03-02-2012, 20:19
  5. [145] Listwa koło szyby bocznej
    Utworzone przez pafcioooo w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-05-2009, 17:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory