Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: AR 156 @ Polonez ;-)

  1. #1
    vito100
    Gość

    Domyślnie AR 156 @ Polonez ;-)

    Witam,
    mam taki "delikatny" problem...

    Mianowicie, przy przyspieszaniu, przy obrotach powiedzmy od 4000 wzwyż, alfa zaczyna grać jak Polonez albo Fiat 125p :-(.
    Nie za bardzo wiem jak to opisać... W tych dwóch wspomnianych samochodach jest to prawie nagminne. Przy większych obciążeniach silnika, samochody te wydają specyficzny dźwięk. Pewnie nie raz każdy to słyszał...
    Może jest to związane z jakimiś wibracjami układu wydechowego? Większe ciśnienie spalin?
    Oglądałem wydech na kanale i wszystko wygląda ok... Nie ma dziur, luzów itp.
    Może jakaś korozja w środku układu?
    Dodam, że na postoju, kiedy silnik wkręca się bez obciążenia, zjawisko nie występuje.
    Czy ktoś już się z tym spotkał? Jak można temu ewentualnie zaradzić?
    pozdrawiam

  2. #2
    ANGEL
    Gość

    Domyślnie

    wydech masz w pozadku.. Sprawdz poziom oleju w skrzyni, dziwne ale moja alfa tez wyla jak poldolot..Tez mialem taki dylemat

  3. #3
    Digit
    Gość

    Domyślnie Re: AR 156 @ Polonez ;-)

    Cytat Napisał vito100
    Mianowicie, przy przyspieszaniu, przy obrotach powiedzmy od 4000 wzwyż, alfa zaczyna grać jak Polonez albo Fiat 125p :-(.
    Nie za bardzo wiem jak to opisać... W tych dwóch wspomnianych samochodach jest to prawie nagminne.
    W naszych krajowych autkach to zawory dzwonią :-)

    W TS 16V ze 156-tki jest hydrauliczna regulacja luzu zaworów, wydaje mi się więc, że takie zjawisko jest mało prawdowodobne. Jeśli są to wyklepane popychacze zaworów, na wolnych obrotach powinno być słychać cykanie, dzwięk ten najlepiej odbija sie od murków, barierek i slychać go przez otwartą szybę. Na wysokich obrotach może przejść w metaliczny trudny do wychwycenia dzwięk, może w stanie agonalnym alfa dzwoniłaby jak w polonez.

    Sprawdź olej silnikowy.

    Pozdrawiam, d.

  4. #4
    Administrator ds. moderatorów Quadrifoglio Verde Avatar 75andrew155
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    155 V6 1996 .r 155V6 1995r 3.0 12V
    Postów
    11,237

    Domyślnie

    słyszeliscie kiedyś taki odgłos ??? chyba nigdy nie jeżdziliście Poldkiem , to napewno jest odgłos z układu wydechowego prawdopodobnie portki poldka, w Alfie może to być osłona kolektora wpada w wibracje obluzowane śruby mocujace osłon

    Alfa Romeo 75 Turbo 1987
    alfa Romeo 75 Turbo America 1990
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 1983
    Alfa Romeo 145 1.4 boxer 1997
    Alfa Romeo 155 V6 1996
    Alfa Romeo 155 V6 1993 3.0 12V przekładka do 1.8 8v 1995

  5. #5
    Digit
    Gość

    Domyślnie

    Auto podczas jazdy może wydawać wiele różnych dzwięków, a na forum szczególnie trudno wyczuć o który chodzi założycielowi tematu ;-)

    Na pewno jesteśmy bardzo ciekawi coż to sprawia, że Alfa brzmi jak poldi. Mam nadzieje że po rozwiązaniu problemu, dowiemy się co było przyczyną.

  6. #6
    vito100
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Digit
    Na pewno jesteśmy bardzo ciekawi coż to sprawia, że Alfa brzmi jak poldi. Mam nadzieje że po rozwiązaniu problemu, dowiemy się co było przyczyną.
    Już spieszę z odpowiedzią, a właściwie z wyeliminowaniem niektórych potencjalnych przyczyn, o których była mowa powyżej.
    Olej w skrzyni to nie jest... Stan OK. W silniku również mam prawie max....
    Czyli sprawy silnikowo - skrzyniowe, przynajmniej na razie, wykluczam
    Jeszcze sprawdzę jutro osłonę kolektora... Tak w ogóle to sprawdzę jeszcze raz wydech, bo jakoś mi bardzo pasuje, że to powinno być TAM...
    Dam znać.
    pozdro

  7. #7
    mick
    Gość

    Domyślnie

    jeśli masz oryginalny wydech nie powinno być słychać żadnych brzęków jak w polonezie.
    taki efekt może powstać po zmianie pojemności całkowitej układu wydechowego np po wymianie końcowego tłumnika na przelotowy lub wybiciu kata.

  8. #8
    qdlaty
    Gość

    Domyślnie

    ale tobie chodzi o silnik jako taki czy odglos wyjacego mostu w poldku?

  9. #9
    vito100
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał qdlaty
    ale tobie chodzi o silnik jako taki czy odglos wyjacego mostu w poldku?
    Nie... Ten dźwięk to takie... Hehe... Nie ma takiej onomatopeji Takie ghrrr... Jak mam to zacytować?!?!

    Cytat Napisał mick
    lub wybiciu kata.
    Już chyba wiem o co chodzi. Prawdopodobnie rozpadł się katalizator... Coś tam lata jak pukam... Do tego obudowa też pozostawia wiele do życzenia :-). I w związku z tym pytanko:
    Czy coś takiego w miejscu kata byłoby OK?

    pozdrawiam

  10. #10
    LSTOMAS
    Gość

    Domyślnie Ja mam tak samo co to jest ?

    Mam dokladnie tak samo, tez powyzej paru tysiecy obrotow slysze dziwny oglos, a tak przy okazji mam skrzynie manualna to chyba nie musze tam wlewac oleju a a jak musze to gdzie mam wlac ??Olej silnikowy mam na fulla

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory