Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: wahacze tylnie - co potrzeba?

  1. #1
    krzysiek-lex
    Gość

    Domyślnie wahacze tylnie - co potrzeba?

    Witam. Mam luzy w tylnich wahaczach poprzecznych, co powinienem kupić, czy wystarczy to: http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=707662377 czy może coś innego? Co bardziej się opłaca: cały nowy wahacz czy zestaw naprawczy? Prosze o szybką odpowiedź. Szukałem ale nie znalazłem.

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ale ta aukcja dotyczy kompletu tulejek do wahacza wzdłużnego, a Ty piszesz o wahaczach poprzecznych.
    Jakby nie patrzeć, jeśli nigdy sam nie wymieniałeś tulei gumowo-metalowych w wahaczach to lepiej kup nowe wahacze kompletne, bo zrobienie tego we własnym zakresie nie jest takie proste. Do tego potrzebna jest prasa no i oczywiście odpowiednie narzędzia.
    Wahacze poprzeczne nie są znów tak drogie - ok. 50 zł/szt. Na każdą stronę przychodzą po 2 takie wahacze - jeden dłuższy, jeden krótszy. Razem ok. 200 zł.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 14-08-2009 o 14:21

  3. #3
    krzysiek-lex
    Gość

    Domyślnie

    O... przepraszam, moja pomyłka. Wahacze oczywiście wzdłużne, po jednej sztuce na każde koło i nie sam bym robił tylko zaufany mechanik..

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek-lex Zobacz post
    Witam. Mam luzy w tylnich wahaczach poprzecznych, co powinienem kupić, czy wystarczy to: http://aukcjewp.wp.pl/show_item.php?item=707662377 czy może coś innego? Co bardziej się opłaca: cały nowy wahacz czy zestaw naprawczy? Prosze o szybką odpowiedź. Szukałem ale nie znalazłem.

    daj sobie spokój z takim rzeźbieniem...

    kup gotowe wachacze i będziesz miał wszystko nowe i sztywniutkie.

    wiem z autopsji że takie "regeneracje" nie wytrzymują tyle co nowa część.

    http://moto.allegro.pl/item698069930..._156_nowe.html


    mam w swojej tylne zawieszenie od VEMY,jeżdżę na tym ponad pół roku (20 tyś. przejechane) wszystko jest wciąż ok.

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  5. #5
    krzysiek-lex
    Gość

    Domyślnie

    andro, ja mam z przodu dolne od vemy, zrobiłem na nich ponad 30 tyś i narazie też jestem zadowolony. a do tych to bede musiał jeszcze kupić te małe tulejki do zwrotnic?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzysiek-lex Zobacz post
    do tych to bede musiał jeszcze kupić te małe tulejki do zwrotnic?
    raczej tak bo to dosyć newralgiczny punkt jest.gdzieś na forum jest dokładnie opisana ich wymiana,musisz poszukać.
    powiem że nie jest lekko bo wszystko pozapiekane,tak było bynajmniej w mojej.

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  7. #7
    darloss
    Gość

    Domyślnie

    Podepnę się pod temat, tłucze mi już cały tył, także myślę o wymianie wszystkich wahaczy,
    i tu pytanko bo chce kupić je sam i zawieść do mechanika do wymiany, i nie wiem jakie kupić?
    bo z tego co czytam są poprzeczne i wzdłużne, po ile sztuk na jedną stronę? (może jakiś link do aukcji?) i czy jeszcze po za wahaczami warto coś w zawieszeniu wymienić?
    Z góry wielki dzięki...

    P.O.Z.D.R.O.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Domyślnie

    Cytat Napisał darloss Zobacz post
    Podepnę się pod temat, tłucze mi już cały tył, także myślę o wymianie wszystkich wahaczy,
    i tu pytanko bo chce kupić je sam i zawieść do mechanika do wymiany, i nie wiem jakie kupić?
    bo z tego co czytam są poprzeczne i wzdłużne, po ile sztuk na jedną stronę? (może jakiś link do aukcji?) i czy jeszcze po za wahaczami warto coś w zawieszeniu wymienić?
    Z góry wielki dzięki...
    kup sobie ten zestaw z linka który podałem.:

    http://moto.allegro.pl/item917206014...t_wahacze.html

    mam go zamontowanego w swojej alfie od ponad roku.przejechałem już na tym ponad 40 tyś.km i wszystko jest ok.

    dzisiaj wymieniłem te małe dwie tulejki (widoczne na dole zdjęcia z aukcji)w zwrotnicach bo już się niestety wrobiły.

    pamiętaj żeby po całym zabiegu jechać na ustawienie geometrii zawieszenia!


    moja druga ulubienica...

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Wili
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    LeGnIcA
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 16V TS 155KM 1999r. + LPG Stag, AR 146 1,6 boxer 1995r. + LPG
    Postów
    112

    Domyślnie

    a ja Ci poweim tak... u siebie sam robiłem wahaacze wzdłużne. Żdnej w tym filozofii, a zaoszczedzisz na mechaniku. Nie pamiętam kosztu tych tuleji ale coś koło 80zł. Tuleje z wahacza wyciągnąć to nie problem, gorzej z wprasowaniem ale podjechałem do warsztatu i za wprasowanie dałem 20zł
    Dodatkowo wymieniłem łaczniki stabilizatorów po 20 pare zł za szt. i tył mam elegancki

    PS. na pewno nie wydałem więcej niż 200zł
    Ostatnio edytowane przez Wili ; 21-02-2010 o 17:12

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    zawsze mozna zalozyc PU koszt wiekszy ale komfort lepszy wg mnie. Ogolnie zakladanie nowych tulejek jest gorsze bo jak wiadomo fabryka robi to lepiej ale jesli komus zalezy tylko na kosztach ...

Podobne wątki

  1. Potrzeba na szybko jak zdemontować licznik
    Utworzone przez dejvid27 w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-09-2015, 20:41
  2. Opony 215/50/16 - czy potrzeba dystanse?
    Utworzone przez daeq_1 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2015, 21:48
  3. Hamulce z GTV co potrzeba do swapu?
    Utworzone przez Hektor w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 12:04
  4. [GTV] Ile potrzeba skóry na obszycie Gtv'ki ?
    Utworzone przez redzi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 36
    Ostatni post / autor: 30-07-2009, 21:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory