Strona 1 z 19 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 187

Temat: Światła do jazdy dziennej

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar KamilP
    Dołączył
    06 2009
    Mieszka w
    LPU
    Auto
    Alfa Romeo 1.9JTD 2002r
    Postów
    307

    Domyślnie Światła do jazdy dziennej

    Myślę zamontować sobie światła do jazdy dziennej. Na początku myślałem żeby robić dziury w zderzaku ale to raczej było raczej wymuszone i zrezygnowałem z tego pomysłu bo nie chcę psuć zderzaka. Pomyślałem nad takim czymś http://www.moto.allegro.pl/item71289...mologacja.html i podwieszeniem ich pod zderzakiem. Nie psuł bym zderzaka, zawsze można je odkręcić tylko czy przepisy nie określają jakiś specjalnych odległości od ziemi itp.
    Drugim rozwiązanie to znalazłem na allegro lampy montowane zamiast halogenów.
    Alfa Romeo 156 1.9JTD, 2002r, blu cosmo:-)
    Moje portfolio

  2. #2
    PIetro
    Gość

    Domyślnie

    moim zdaniem to wiocha takie światła, po mieście u mnie jeździ megane, bmw e-39 i pare innych z takimi i to jest beznadzieja robienie na sile patentu z audi...

  3. #3
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    witaj
    tu masz wszystko opisane ładnie gdzie i jak http://www.motofakty.pl/artykul/swia..._dziennej.html. osobiście też myślałem aby coś takiego założyć ale nie widzę miejsca gdzie bym mógł coś takiego założyć

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał KamilP Zobacz post
    Drugim rozwiązanie to znalazłem na allegro lampy montowane zamiast halogenów.
    Wklej link do tych, które montuje się zamiast halogenów, chętnie zobaczę co to za wynalazek.

    W podanym przez kol. Cinasa1980 linku jest pewna nieścisłość, bowiem napisano tam, że światła do jazdy dziennej muszą włączać się wraz ze światłami pozycyjnymi z tyłu. Natomiast w przypadku Audi A4, światłą dzienne świecą się tylko z przodu, z tyłu nic się nie świeci. Sam się nad tym zastanawiałem i stwierdziłem, że skoro tak jest i ten samochód ma homologację, tzn, że można mieć włączone tylko światłą z przodu, a tylne pozycyjne nie.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  5. #5
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    masz Rafale rację jest tam nieścisłość nie powinny się tylne włączać ze światłami do jazdy dziennej. PIetro wiocha jak wiocha ale z drugiej strony żaróweczka szybciej się zużywa. Jeśli jest gdzieś mądrze i ładnie wkomponowane to nie wiocha dla mnie

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    A od kiedy to patent na LEDY ma audi? LED to technologia, która wkracza w świat motoryzacji. To, że audi jako pierwsze wypuściło auta z LEDami do produkcji seryjnej, to jeszcze nie znaczy, że to ich patent. LEDy najczęsciej można spotkać w światłach wstecznych, rzadziej do jazdy dziennej.. A najciężej znaleźć coś z LEDami jako światłami mijania. LEDy powoli będą zastępować Xenony, bo mają jeszcze większo sprawność i żywotność. Auto z takim wynalazkiem ma swoje ekonomiczne uzasadnienie. Mniej pali benzyny i żarówek.. Szczególnie jak ktoś kupuje dobre Philipsy Hx i jest zmuszony wypalać je w środku dnia, to człowieka szlag trafia
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  7. #7
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    Cytat Napisał minciu Zobacz post
    A od kiedy to patent na LEDY ma audi? LED to technologia, która wkracza w świat motoryzacji. To, że audi jako pierwsze wypuściło auta z LEDami do produkcji seryjnej, to jeszcze nie znaczy, że to ich patent. LEDy najczęsciej można spotkać w światłach wstecznych, rzadziej do jazdy dziennej.. A najciężej znaleźć coś z LEDami jako światłami mijania. LEDy powoli będą zastępować Xenony, bo mają jeszcze większo sprawność i żywotność. Auto z takim wynalazkiem ma swoje ekonomiczne uzasadnienie. Mniej pali benzyny i żarówek.. Szczególnie jak ktoś kupuje dobre Philipsy Hx i jest zmuszony wypalać je w środku dnia, to człowieka szlag trafia
    Słowo "patent" zostało użyte nie w dosłownym jego znaczeniu, bowiem Audi z pewnością nie opatentowało tego rozwiązania. Rzecz ma się adekwatnie do tzw ringów BWM.
    Tutaj chodzi przede wszystkim o estetykę i tzw wiejski tuning. Niestety Alfa to samochód niewdzięczny pod względem tuningu zewnętrznego, a to dlatego, że stylistycznie raczej poprawić się jej nie da. A montując właśnie paski z LEDami jako światła mijania można, a raczej z pewnością zaburzy się harmonijną linię nadwozia 156.
    Natomiast żarniki ksenonowe mają 35W, żeby Led świecił równie mocno i wydajnie, też musiałby pobierać podobną moc. Tak więc do tego by zastępować ksenonowe światła mijania LEDami seryjnie, to jeszcze daleka droga.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  8. #8
    siwy144
    Gość

    Domyślnie

    Co do tylnich swiatel to można sobie troche poczytać. http://forumprawne.org/prawo-cywilne...-dziennej.html

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar minciu
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Bolesławiec
    Auto
    156 2.4JTD 2002r 150KM CF3
    Postów
    469

    Domyślnie

    Ledy jako światła mijania już dzisiaj są stosowane. Dodam jako ciekawostkę, że jako pierwsze w produkcji trafiło do lexusów. Ostatnio takie lampki dostało audi... czyli audi plagiatuje tym razem? I mimo wszytko Ledy są sprawniejsze od Xenonów. Szczególnie, że 35W w Xenonie pobiera sam palnik, a jeszcze przetwornica coś prądu zużyć musi. A i Xenona też trzeba rozgrzać, a na świeżo po odpaleniu pobiera nawet 60A
    DolnySlask - Boleslawiec. Zgorzelec. Jelenia Gora

    Chetnie Pomoge w zakresie:
    AlfaDiag FiatEcuScan MultiEcuScan - diagnostyka
    MPPS KWP2000 Galletto - zgrywanie map paliwa
    STAG KME - instalacje LPG

  10. #10
    sawikjunior
    Gość

    Domyślnie

    Witam. Podłączam się pod temat ponieważ też doszedłem do wniosku, że trzeba zacząć jakoś oszczędzać te żarówki. Jestem tego zdania co cinas1980, jak dobrze dopasować to się wyglądu nie popsuje. Zastanawiam się i szukam schematu jak podłączyć takie światła żeby włączały się z pozycyjnymi i gasiły w momencie włączenia mijania...może jakieś pomysły. A jeśli chodzi o problem z audi...z tego co kiedyś słyszałem to montując samemu światła do jazdy dziennej muszą się one włączać razem z światłami mijania (na pewno tylnymi, nie wiem jak z przodem), ale jeśli światła dzienne są zamontowane przez producenta to świecą się tylko one i to jest dopuszczalne, ale tylko w tym przypadku...tak słyszałem, nie wiem ile w tym prawdy. Pozdrawiam.

    P.S. Zastanawiałem się jeszcze nad takim rozwiązaniem tylko to już drogi interes http://moto.allegro.pl/item720410797...7_dayline.html
    Ostatnio edytowane przez sawikjunior ; 03-09-2009 o 22:40

Podobne wątki

  1. Światła do jazdy dziennej.
    Utworzone przez demon7791 w dziale 156
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 05-05-2016, 09:26
  2. Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez andy1980 w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2015, 15:47
  3. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez maniek015 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 06-12-2012, 12:20
  4. [145] Światła do jazdy dziennej
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-09-2011, 07:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory