Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: pochlaniacz oparów ,elektrozawór v6

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie pochlaniacz oparów ,elektrozawór v6

    Witam
    Czy ktos moglby mi powiedziec wyjasnic gdzie znajduje sie owy elektrozawor ,bo nie moge go znalezc ?,a filtr oparow to ten czarny pojemnik przykrecony do kolektora dolotowego ? ,wydaje mi sie ze silnik zasysa mi jakies lewe powietrze wlasnie przez ten elektrozawor ,gdyz jest otwarty a objawia sie to tym ze po odpaleniu silnik pracuje strasznie nie rowno ,strasznie drga, jakby nie palil na jakis cylinder ,tak ze chce zlokalizowac ten zawor i sprawdzic czy jest sprawny ,niebieska rurka wchodzaca do kolektora jest od ? ......
    aha za kolektorem dolotowym z tej wiazki przewodow wystaje mi taki pojedynczy bialy przewod nie jest on do niczego podlaczony i nie mam zielonego pojecia do czego jest hmmm moze to wlasnie on ma byc podlaczony do tego elektrozaworu

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat
    Dołączył
    03 2008
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    BMW E61 545i żony, E61 530xD do orania pola :)
    Postów
    3,191

    Domyślnie

    Marcin ten pojedynczy przewód z tyłu tak ma być nei podpięty, tylko zaślepka na nim, sam nie wiem do czego miałby byc ale mniejsza o to, każde V6 które widziałem ma tak jak u Ciebie więc się nie martw.

    Co do zaworu pochłaniania par paliwa, z tego co go wysłuchałem siedzi franca gdzieś w błotniku od pasażera, lepiej podopinaj węże na kolektorze i pozaślepiaj króćce, będzie szybciej.
    10.2008-16.11.2012r. 156 3,0 V6 24V Q2 278KM@312Nm - pozostały piękne wspomnienia

    Porting głowic, budowa silników do motorsportu, budowa układów wydechowych, kolektorów ssących ITB, indywidualnych części do motorsportu

    Zapraszam => https://www.facebook.com/Ku%C5%9Bmie...37265/?fref=ts

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar marc1nz
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    podkarpacie
    Auto
    AR 156 3.0 V6 Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    taki tez plan awaryjny mialem aby wlasnie pozaslepiac kroćce na dolocie i zobaczyc co bedzie sie wtedy dzialo i jak bedzie silnik pracowal ale obawialem sie ze moze cos sie przez to pop...ic ,co do przewodu to mnie troszke uspokoiles bo juz rok czasu zachodze w glowe po co on jest a zaslepiony jest pojedyncza czarną wtyczką ,
    musze wyleczyc ten silnik z tej dolegliwosci bo tak byc nie moze ,jak nie elektrozawor to bede szukal dalej ,zakupilem juz kabelek do Unidiaga i bede walczyl dalej a na serwis u mnie nie ma co liczyc bo tu tylko Golfy i przyczepy z sianem jezdza
    dziex Grzesiek

    aha jak to jest z obrotami wentylatora w V-alce sa 2 tzn dwie sztuki ,a z tego co wiem to mam 1 i 2 bieg wentylatora ,tylko u mnie wlaczaja sie odrazu oba na raz i pracuja jednostajnie od wlaczenia do wylaczenia ,i jak to ma byc ? ,maja startowac odrazu oba ,a 1 bieg będzie wolniejszy a 2 szybszy czy ma sie zalaczac jako 1 bieg jeden a jako 2 bieg dolacz sie drugi ?
    Ostatnio edytowane przez marc1nz ; 23-08-2009 o 18:03

  4. #4
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marc1nz Zobacz post
    aha jak to jest z obrotami wentylatora w V-alce sa 2 tzn dwie sztuki ,a z tego co wiem to mam 1 i 2 bieg wentylatora ,tylko u mnie wlaczaja sie odrazu oba na raz i pracuja jednostajnie od wlaczenia do wylaczenia ,i jak to ma byc ? ,maja startowac odrazu oba ,a 1 bieg będzie wolniejszy a 2 szybszy czy ma sie zalaczac jako 1 bieg jeden a jako 2 bieg dolacz sie drugi ?
    Pracują dwa na raz - mają 2 prędkości tak jak napisałeś . Wolniejszą i szybszą .

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Camey
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa 156 V6
    Postów
    494

    Domyślnie

    Nie chcę pisać nowego tematu więc podpinam się pod ten i pytam:

    Czy ktoś z kolegów wymieniał filtr oparów paliwa bądz elektrozawór przy nim?? Od kiedy zrobiło się chłodniej słychać to charakterystyczne cykanie w prawym nadkolu i mimo że nie wpływa to w żaden sposób na pracę silnika zaczyna mnie irytować to gdy stojąć na światłach zamiast silnika słyszę ten dźwięk. Za winnego cykania uważam elektrozawor (jak jestem w błędzie to proszę o poprawienie) bo w samym filtrze raczej nie ma co cykać i pewnie wymiana tego zaworu powinna pomóc ale EPER pokazuje taką cenę, że wolę najpierw zapytać. Numer elektrozaworu: 60611802 a filtra par paliwa: 60682655. Czy ktoś wygrał walkę z tym cykaniem w fałce??
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FOP.png
Wyświetleń:	66
Rozmiar:	10.4 KB
ID:	114845  

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Gregi
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Rzeszów / Kraków
    Auto
    AR Giulietta Veloce 1.4 MA 150 KM + AR GT 3.2 V6 Busso + Abarth 595 Pista
    Postów
    62

    Domyślnie

    Odgrzewam stary temat. Camey - udało Ci się coś poprawić? U mnie w GT to cykanie również występuje i pochodzi ze wspomnianego elektrozaworu. Im większy przepływ benzyny (czyt. dodaję gazu) tym bardziej intensywnie "cyka". Szczególnie denerwuje na biegu jałowym, bo wtedy to najbardziej słychać.

    http://www.alfaowner.com/Forum/alfa-...se-147gta.html - tutaj jest dłuższy wątek, ale pomimo tego, że niektórzy wymienili elektrozawór to cykanie ucichło nieznacznie.

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    alfa romeo 156 2.4 jtd Alfa 156 sw 2.5 V6 Busso AR 156 3.0 V6 ;)
    Postów
    222

    Domyślnie

    Ja go wywaliłem całkowicie wyświetla mi.sie.tylko.blad na kompie. A rurka jest zaślepiona. Cykac mogą inne rzeczy

Podobne wątki

  1. Pochlaniacz wilgoci
    Utworzone przez Rychu147 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-07-2021, 06:51
  2. [145] elektrozawór oparów paliwa
    Utworzone przez alfometal w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 26-04-2015, 08:41
  3. [1.8 TS] Filtr oparów paliwa...?
    Utworzone przez ziulek61 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2015, 22:01
  4. [146] Elektrozawór pochłaniacza oparów paliwa
    Utworzone przez skopek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 23:39
  5. Filtr oparów
    Utworzone przez Paza w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-06-2009, 20:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory