Strona 11 z 126 PierwszyPierwszy ... 2345678910111213141516171819202161111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1257

Temat: Falujace obroty w TS

  1. #101
    gold1
    Gość

    Domyślnie

    własnie jak dla mnie też banalne ale przestało falowac gdy silnik jest zimniejszy fakt faktem zaczyna sie bajka gdy jest gorąco... nie wiem od czego to moze od sondy lambda ....??!!!

  2. #102
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    ja sonde właśnie wymieniłem
    nie pomogło
    myśle żeby zrobić reset, bo zanim się zaadoptuje ta sonda mogą minąć wieki

  3. #103
    Faza
    Gość

    Domyślnie Falujące obroty

    Witam
    Jakiś czas temu też miałem problem z falującymi obrotami. U mnie tez falowanie nie występowało do momentu nagrzania się silnika 70C, zaraz p przekroczeni tej bariery falowanie zaczynało się pełną gębą.
    Gdzieś na forum wyczytałem że komputer do momentu nagrzania się silnika przyjmuje ustawienia automatyczne ( czyli nie do końca korzysta z odczytów wszystkich czujników np. sonda, przepływka itp. ) Dopiero w momencie nagrzania się silnika komputer zaczyna w pełni korzystać z podawanych informacji poprzez te podzespoły. Nie mam pojęcia ile w tym jest prawdy ale chyba warto sprawdzić te informacje. Ja wymieniłem prawie wszystko w mojej Alfie i nic nie pomogło. Po paru miesiącach walki okazało się że uszkodzony jest komputer. Po jego wymianie wszystko wróciło do normy.

  4. #104
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar devon58
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    Alfa romeo 156 1.8 T.S. 98r AR32201
    Postów
    121

    Domyślnie

    Dzisiaj podłączyłem alfadiag i wyświetlił mi się błąd P1653 jest to jedyny błąd jaki powraca po jakimś dłuższym czasie od skasowania

    http://img580.imageshack.us/i/blad1.jpg/

    http://img101.imageshack.us/img101/5071/bad2l.jpg


    Ciekawe czy to on może powodować problemy z obrotami

  5. #105
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    u mnie zaczęło już falować na maxa.
    odłączyłem krokowca, odpaliłem silnik, obroty podskoczyły i FALOWAŁY nie wiedząc czemu
    wina krokowca odpada.
    podpiąłem i jadę
    dojeżdżam do skrzyżowania obroty falują, więc nacisnąłem pedał gazu, żeby nie zgasł silnik
    trzymam obroty nogą na 1100 a one falują nadal
    ale dziwnie falują...
    podskakują na 1250 i spadają na 1100 po czym silnik jakby przerywał i z powrotem na 1250 i na 1100 z takim jakby dławieniem się, przerywaniem
    dzieje się tak w zakresie do 3000 tzn. jeżeli przytrzymam obroty na 2000 falowanie jest cały czas takie samo, tj z przerywaniem
    nasuwa się komuś jakaś myśl z takimi objawami?
    powoli ręce mi opadają

    do mechanika wolę nie jechać bo albo będzie jakaś oferma albo zrobi mi reset skasuje pieniądze a falowanie powróci na drugi dzień

  6. #106
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie

    Jaką Ty wachę tankujesz? Może tu leży problem? Jak zatankowałem jakieś ścierwo to też miałem problem z silnikiem. Świece masz ok, przepływka ok, sonda też, zaworek odmy czysty nie zapchany, przerwy na świecach w normie, cewki sprawne, wtryski nie zabite, filtr powietrza czysty - to co może być?

    Zrób adaptację ECU jeszcze raz na spokojnie, w trakcie adaptacji nie ruszaj pedału gazu, poczekaj aż dwa razy włączy się I bieg wentylatora. Na spokojnie, bo mi się zdaję że coś chaotycznie robisz ;-).

  7. #107
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    Paliwo BP 98 Ultimate <--- zawsze tankowane do pełna
    świece sprawdzałem (przerwy, nagar)
    filtr powietrza nowy (miesiąc temu)
    zaworek odmy czysty, przepływka i sonda Bosch (ok miesiąca) odpięta sonda i tak faluje silnik
    cewki, wtryski <--- falowanie byłoby cały czas a po resecie jest spokój na jeden dzień
    używałem już STP i zero reakcji
    reset i adaptacja <--- zawsze wykonuje ją dokładnie
    czekam na parametr TRA aż uzyska jakąś wartość

    razem z falowaniem przyszedł problem zamulania na zimnym po odpaleniu na odległość ok 500 m
    zamulanie jest do 3000 obr, przekraczam je minimalnie i nie szaleje na zimnym, ale jak minę barierę 3000 to czuć "kopa"

    jak cofam po odpaleniu (tak akurat parkuję że najpierw cofam) obroty też spadną ale z ok 1200 na 950
    Ostatnio edytowane przez zaviaseq ; 20-08-2010 o 10:02

  8. #108
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie

    A spróbuj zatankować 95. Wyjeździj 98 i na 95 przejdź - wiem, że to głupie,ale warto spróbować. Różne są opinie na temat jazdy na 95 i 98, jedni piszą, że 98 zamula silnik,ale jego praca jest równiejsza inni natomiast, ze jest odwrotnie. Spróbować nie zaszkodzi.W tym czasie nic nie kombinuj z autem bo pogubimy się jak przestanie falować co było przyczyną. W moim zamulanie było na zimnym,ale zmiana softu pomogła.

  9. #109
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    a wiesz że falowanie zaczęło się zaraz po zakupie jak zatankowałem do pełna jakiegoś lepszego paliwa na shellu... ponad 5zł za litr ok 3,4 miesiące temu
    jakoś tak powoli zaczynało sobie falować....
    z tym że zdarzyło mi się tankować już jeden, może dwa razy 95 do pełna i nie kojarzę żeby jakoś falowanie ucichło

    jak wyjeżdżę stare paliwko to zatankuje zwykłą 95
    w poniedziałek zdam relacje czy to rozwiązanie odmy w TS wymyślone przez konstruktorów Alfy jest ok
    rozbiorę pokrywę zaworów, separator
    zrobię reset i zobaczę czy powróci to cholerstwo

    bubu w innym poście napisał
    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    - nie jest to problem jeśli po naciśnieciu hamulca objaw znika.
    objaw znika jeżeli bardzo gwałtownie zahamuję, na pograniczu ABS
    wtedy obroty spadają do 1100 i stoją a po chwilce spadają na prawidłowe <--- co to oznacza? może tu gdzieś tkwi problem?

    mam już problem przy odpalaniu
    odpalam, obroty ustawiają się na ok 750, silnik się podusi troszkę i idą na prawidłowy poziom
    Ostatnio edytowane przez zaviaseq ; 20-08-2010 o 15:26

  10. #110
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar devon58
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    Alfa romeo 156 1.8 T.S. 98r AR32201
    Postów
    121

    Domyślnie

    A mógłbyś wrzucić wykres pracy sondy? Ja nadal nie moge dojść do ładu z tym wykresem po wycięciu kata. Przed wywaleniem była sinusoida a teraz to ten wykres jest jakis dziwny i nawet po resecie parametrów przez cały czas jest taki sam, nie ważne czy silnik ciepły czy zimny.

Podobne wątki

  1. [145] falujace obroty
    Utworzone przez poziomka w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-12-2012, 09:21
  2. falujace obroty
    Utworzone przez dawmaj w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 09:07
  3. falujace obroty, zdjełem zaworek i obroty nie faluja
    Utworzone przez nerlo1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 22:19
  4. falujace obroty
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 19:35
  5. Falujace obroty 146 1.4 TS
    Utworzone przez doggy w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-03-2007, 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory