Strona 52 z 126 PierwszyPierwszy ... 2424344454647484950515253545556575859606162102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 511 do 520 z 1257

Temat: Falujace obroty w TS

  1. #511
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    adam.st a masz instalacje gazową? jak nie masz gazu to musisz podpiąć się pod kompa i sprawdzić parametry:
    -TRA- czy nie za wysokie, norma to max 50000ms,
    -FRA powinno być w granicach 0.8 -- 1.2,
    -MAF- napięcie i przepływ powietrza, 4.45V przy 480kg/h, Przepływność na biegu jałowym to 8.6 -- 11.5 kg/h,
    -Sonda jak pracuje?, musisz mieć ładną amplitudę, sonda musi pracować w zakresie 0.1-0.9
    -Lambda regulation Row 1- parametr ten powinien być w przedziale 0.97 -- 1.03 (skład mieszanki, stan silnika),
    -Sonda powinna oscylować najlepiej od 0 do 1 V, nie mniej niż 0.2 - 0.8 V,
    -Sonda pracuje w trybie close i loop, czyli otwarty i zamknięty, w trybie otwartym paliwo jest dawkowane z mapy paliwowej, w trybie close paliwo dawkowane jest z sondy, tryb close załącza się dopiero przy rozgrzanej sondzie,
    -Szczelina na przepustnicy ma ok. 2.3 stopnia odchylenia na biegu jałowym- sprawdzisz to np alfadiagiem,
    -Czas wtrysku nie może przekraczać 3.5 msek na biegu jałowym,
    -Sprawdź zaworek odmy, po wyjęciu trzpienia zaworka Odmy ze sprężynką, obroty powinny wzrosnąć do ok. 1200-1300,

    to na początek, jak sprawdzisz to wszystko to powinieneś już coś wiedzieć
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  2. #512
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    Cytat Napisał motofan Zobacz post
    a) płynu chłodzącego przy termostacie? b) silnika (gdzie się znajduje) ?
    to ten sam czujnik przy termostacie
    ma w sobie dwa czujniki
    ale to i tak tylko domysł.
    jak masz kabelek to odpal autko i obserwuj temperaturkę (engine .... temp) wtedy jak faluje
    a najlepiej jak ktoś będzie jechał i "wzbudzał" to falowanie jeżeli nie faluje na postoju
    i 1 zasada: NIGDY NIE WYMIENIAJ NIC W CIEMNO bo to jak trafić szóstkę w lotka, można tylko stracić kasę

  3. #513
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Zaviaseq na postoju nic nie faluje, ale jak auto zacznie się toczyć na zimnym silniku to zaczyna się falowanie. Falowanie ustaje po rozgrzaniu się auta, gdy osiągnie już temp 70st, wtedy przy dojeżdzaniu do świateł lub toczeniu się samochodu nie ma mowy o falowaniu.

    Zaviaseq może jeszcze nie wiesz, pisałem kilka postów wcześniej, że auto falowało nawet na rozgrzanym silniku. Wymieniłem zatem kolektor ssący i zrobiłem reset parametrów adaptacyjnych. Wydaje mi się że ECU musi przejść adaptację tych 200km (sama adaptacja alfadiagiem nie wystarcza), bo jeszcze na zimnym coś próbuje robić. U nas w Słupsku na zloty Alf przyjeżdża pan który pracował kiedyś we Fiacie na serwisie, to mówi że jakkolwiek coś wymieniali w samochodzie, nigdy nie robili resetów, mówi że auto po prostu po tych 200km musi samo się nauczyć nowych części.
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  4. #514
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    a ja bym na Twoim miejscu odpiął, choćby dla testów kabelek przy zegarach. ja tak jeździłem przez jakiś czas, potem przy wymianie MAF-a podpiąłem go, zrobiłem reset i nie falowało. teraz faluje, ale zdecydowanie rzadziej i mniej bo nawet nie spada poniżej 600 obrotów.
    z tym kabelkiem pomaga, ale dlaczego? tego nie wiem ;/

  5. #515
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Uchylenie przepustnicy jest sterowane poprzez ECU który wysyła sygnał do siłownika położenia przepustnicy- krokowego. Ten kabelek o którym mowa, odbiera jakoś sygnał o tym czy auto jedzie czy nie i przekazuje go dalej, gdzie?. Po jego odpięciu mniej faluje. Dlaczego? nie wiem, ale tym odpięciem w jakiś sposób ogłupia się ECU. Chociaż o tym czy auto jedzie czy nie, informują czujniki wbudowane w łożyska ABS które odczytują prędkość pojazdu. Nawet po odpięciu tego kabelka, ECU nadal musi otrzymywać info o prędkości, o czym świadczy działający nadal prędkościomierz. Pytanie jest, gdzie ten sygnał przekazuje kabelek, dlaczego falowanie się zmniejsza.

    Ja u siebie nie widzę potrzeby odpinać póki co tego kabelka, poczekam te 200 km na zrobienie adaptacji i zobaczę wtedy.
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  6. #516
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    jadę sobie dziś aż tu nagle silnik przestaje reagować na pedała gazu, tak choćbym puścił gaz i auto se zwalnia, wciskam pedał i zero reakcji
    zgasiłem , zapaliłem i jade, potem dwa razy powtórka ale za każdym razem, jakiś czas temu zdarzyło mi się to na lpg a dziś tylko benzyna
    stawiam na silnik krokowy przepustnica raczej się nie zacina, jak uważacie?

    no i błędzik

    P0170 Fuel Trim Malfunction (Bank 1) Signal High
    The reason for this fault is that ECU has received very high signal from the sensor. The fault is not detected now, but it is stored in memory. Clear fault codes, and observe for
    future appearance of the same fault. Dashboard warning light was not activated for this fault.

    ---------- Post added at 16:51 ---------- Previous post was at 12:38 ----------

    dałem test krokowego i wszystko ok, przepustnica sobie lekko uchyla, no i nic odpalam furkę i po kilku sekundach gaśnie i tak kilka razy
    nie ma ciśnienia paliwa, przekaźnik podmieniony, włącznik pod fotelem wciśnięty, pompa podmieniona,
    napięcie do pompy dochodzi na chwile po przekręceniu kluczyka 12v miernik pokazał ale jak dam próbnik to nie świeci ?
    kolejny błąd P1513 - Idle actuator control, nie da się go skasować
    Się zastanawiam czy mi komputer nie pada?

  7. #517
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    1513 to błąd potencjometru położenia przepustnicy
    1512 i 1511 też

  8. #518
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    no tak, tylko skąd się to wszystko bierze, co z tym paliwem, nie mam już sił do tego auta, dostała kuwa full bak 98 i fochami dupie

    pompa po zwarciu na przekaźniku działa, albo nie ma masy albo sterowanie z ecu nawala

  9. #519
    Użytkownik Rowerzysta Avatar adam.st
    Dołączył
    05 2011
    Mieszka w
    Kraków, Poland, Poland
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm
    Postów
    428

    Domyślnie

    Cytat Napisał kiepas96 Zobacz post
    włącznik pod fotelem wciśnięty,
    O, rozwieje swoje wątpliwości, do czego ten włącznik jest?

  10. #520
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    odcięcie zasilania pompy paliwa - wyłącznik bezwładnościowy

Podobne wątki

  1. [145] falujace obroty
    Utworzone przez poziomka w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-12-2012, 09:21
  2. falujace obroty
    Utworzone przez dawmaj w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 09:07
  3. falujace obroty, zdjełem zaworek i obroty nie faluja
    Utworzone przez nerlo1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 22:19
  4. falujace obroty
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 19:35
  5. Falujace obroty 146 1.4 TS
    Utworzone przez doggy w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-03-2007, 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory