Strona 6 z 126 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151656106 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 1257

Temat: Falujace obroty w TS

  1. #51
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Question selespeed 2.0TS 156

    Mam taki sam problem jak piszecie koledzy. mi też te obroty falują jak szalone. po odpaleniu ok, utrzymują się na normalnym poziomie, a gdy włączę wsteczny albo 1 to później jak zluzuje to od 1500 do 2000 szaleją
    no i w dodatku mi wsteczny później nie załącza za każdym razem także lipa jak nie wiem co. jeśli ma ktoś jakieś sugestie to proszę o rady co to może być.
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 09-07-2010 o 07:11

  2. #52
    Faza
    Gość

    Smile Falujące obroty selespeed

    Kolego sprawdź komputer ja z tym problemem borykałem się 3 miesiące. Wymieniłem przepływke, przepustnicę i nic. Fachowcy z ASO nie dali rady.Dopiero jak oddałem do serwisu specjalizującego się w Alfach ( pod Krakowem od strony zakopianki) udało im się zdiagnozować problem.Najlepiej ja uda Ci się dopaść komputer z innego selespeeda i zrobisz przekładkę wtedy dowiesz się czy to komp ( pamiętaj że musisz przełożyć również cały immobilizer bo inaczej nie odpalisz auta). Operacja prosta i nie wymaga poświęcenia dużej ilości czasu. Na forum można znaleźć temat z folującymi obrotami gdzie wskazywany jest problem z "ODMĄ" ja osobiście sprawdzałem ten patent i nic nie pomagał.Pamiętaj że w selespidzie ważną rolę odgrywa akumulator ( odpalanie auta na kablach nie wchodzi w grę, właśnie w taki sposób można uszkodzić kompa).Jeszcze jest opcja że rozkalibrowała Ci się przepustnica np.podczas jej czyszczenia. Musisz wtedy zrobić jej adaptację, na forum jest post jak to zrobić. Mam do odsprzedania przepustnice jeśli będziesz potrzebował.Pozdrawiam i jak masz jeszcze jakieś pytania to pisz.

  3. #53
    salfist
    Gość

    Domyślnie

    Mechanicy zdiagnozowali, ale co, czy kompa? Jak przełożysz kompa, to musisz zrobić adaptację. I potem jeszcze raz, jak wrócisz z kompem do auta-dawcy. I ewntualny trzeci raz nowego kompa w swoim wozie. To jest do zrobienia, ale nie w 15 minut.

  4. #54
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Red face

    O kurde to dużo tego do zrobienia najwidoczniej, a nie mam nikogo kto byłby skłonny pożyczyć mi swój komputer do sprawdzenia. w warsztacie sprawdzali kompa i nic nie mówili. gdyby był walnięty chyba by były jakieś oznaki >?
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 10-07-2010 o 22:40

  5. #55
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar devon58
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    Alfa romeo 156 1.8 T.S. 98r AR32201
    Postów
    121

    Domyślnie

    Witam posiadaczy falujących 156 a że również takim jestem napisze jak to wygląda u mnie, może ktoś miał identycznie

    Problem falujących obrotów dotyczy tylko i wyłącznie sytuacji gdy silnik schodzi z obrotów podczas jazdy gdy wcisne sprzęgło z przedziału do 3tyś/obr Gdy np kulam się w korku i ruszając nie przekroczę 3tys i wcisnę sprzęgło to obroty spadną do 800 i wskoczą na np 1500 i tak se hula dopóki się nie zatrzymam, wtedy wszystko wraca do normy.

    Gdy wcisnę sprzęgło przy prędkości obrotowej wyższej niż 3tys to wszystko jest ok, nawet przy większej prędkości obroty spadną i ładnie trzyma 1100 aż się zatrzymam.

    Świece były wymienione, przepustnica wyczyszczona. Po podłączeniu pod kompa pokazuje błąd sondy która była wymieniona i pracuje prawidłowo. Podobno przepływ powietrza podczas pracy na biegu jałowym powinien wynosić ok 17kg a u mnie było 10-11kg wiec diagnoza jedna - przepływomierz.

    Kupiłem nowy oryginalny Boscha ale niestety objawy nie ustąpiły a odczyty sa takie same. Wszystkie problemy dotyczą zakresu obrotów do 3 tyś bo nie dość że jest problem z obrotami to Bella nie idzie tak jak powinna w tym zakresie i przy dodaniu gazu ze tak powiem "prycha" sobie jakby nie miała wystarczająco duzo powietrza.
    Zastanawiam się jeszcze czy ukłąd wydechowy miałby znaczący wpływ na te objawy bo słychać podczas pracy mniej więcej w połowie długości auta syczenie dobiegające z podwozia ale nie mogę tego zlokalizować i przy odpaleniu słychać jakby "pierdzenie" z układu wydechowego z miejsca również bliżej nie określonego ale jak silnik się rozgrzeje to trochę ustaje (pasowałoby do błędu sondy która jest sprawna).

    Zanim silnik się nie rozgrzeje to pracuje nierówno na biegu jałowym, nieznacznie ale jest to zauważalne. Na pewno powoli kończy mi się wariator bo słychać go przy odpalaniu ale nie wiem czy to on byłby sprawcą tego zamieszania.

    Pozdrawiam i liczę na jakieś sugestie z waszej strony

  6. #56
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Arrow

    Na wstępie wybaczcie Panowie że was męczę tymi postami ,ale gdzie jak nie na forum mógłbym się czegoś wartościowego dowiedzieć w kwestii mojego problemu z Bellą. Dzisiaj dzwoniłem do mechanika , podobno wymienili świece no i filtr paliwa i podczas jazdy próbnej ,odkryli że coś jest nie tak z czujnikiem przepływu powietrza (przepływomierz o ile się nie mylę) mają to wymienić i zobaczyć czy podziała na te falujące obroty, jak będzie coś wiadomo, co było przyczyną tego stanu rzeczy, to podzielę się moimi doświadczeniami w tej kwestii. Pozdrowienia dla wszystkich Alfa maniaków

  7. #57
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    @devon58
    Świece były wymienione, przepustnica wyczyszczona. Po podłączeniu pod kompa pokazuje błąd sondy która była wymieniona i pracuje prawidłowo. Podobno przepływ powietrza podczas pracy na biegu jałowym powinien wynosić ok 17kg a u mnie było 10-11kg wiec diagnoza jedna - przepływomierz.
    - uszkodzony MAF, nic bardziej mylącego.
    - obroty biegu jałowego, czyli jakie ?
    - przepływność na biegu jałowym to 8.6 -- 11.5 kg/h.
    - jaki był wtedy injtime
    - czy była klimatyzacja właczona.
    - czy po czyszczeniu przepustnicy była robiona adaptacja ?
    - czy .....
    - należy zrobić porządnie diagnostykę, czyli podać wszystkie parametry tego ECU.
    - jesli warsztat ma tylko examinera, to uciekaj od nich, to nie jest program dla diagnostyki 156 TS i ECU M1.5.5
    - dedykowany program to alfadiag.
    - w ten sposób to oprócz sondy wymienisz jeszcze czujnik położenia i obrotów, rozrząd, pompe wodną oraz na końcu ECU.
    - a problem być może tkwi w łączniku elastycznym lub zabitym katalizatorze.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  8. #58
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar devon58
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    Alfa romeo 156 1.8 T.S. 98r AR32201
    Postów
    121

    Domyślnie

    Warsztat miał właśnie examinera a do tego ja żeby sobie co nie co podejrzeć podpinam sobie pod Euroscana (wiem lipa ale podejrzeć parametry jakies można)

    Obroty biegu jałowego trzyma na ok 900obr. przepływ w tym czasie wynosi ok 11kg,
    klima wyłączona
    silnik rozgrzany,
    injtime 3,2ms
    adaptacja przepustnicy była zrobiona.

    Musze poszukać zatem kogoś z alfadiag z okolicy który zna się na rzeczy.
    Błędy które się pojawiają to błąd sondy oraz Fuel trim (ECU nie dokonuje korekty mieszanki?)

    Pozdrawiam.

  9. #59
    salfist
    Gość

    Domyślnie

    @Woland83
    Najważniejszy krok - zakup Alfy - masz za sobą. Na celny strzał zbyt mało podajesz danych. Jeśli początkujesz, musisz poczytać polecane tematy:
    - o tym, jak zbierać dane z pracy silnika
    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...st_dobrze.html
    - i obsłudze programu do zbierania danych
    http://www.forum.alfaholicy.org/147_..._alfadiag.html
    także inne o falujących obrotach. Chyba każdy z nas zaczyna od czyszczenia przepustnicy, jeśli ją ma.

  10. #60
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar devon58
    Dołączył
    07 2010
    Auto
    Alfa romeo 156 1.8 T.S. 98r AR32201
    Postów
    121

    Domyślnie

    Czy np Unidiag wystarczy żeby można było określić co jest przyczyną czy konieczny jest alfadiag. Rozważam zakup kabelka ponieważ posiadam starszego laptopa z USB i COM i nie wiem na który interfejs kabel zamowić aby obsługiwał maksymalna ilość programów do diagnostyki. Wiem jest do tego inny topic ale jeśli ktoś by podrzucił linka jaki kabel (najlepiej z przełącznikiem do ABS i Airbag) zamówić (COM czy USB?) byłbym wdzięczny.

Podobne wątki

  1. [145] falujace obroty
    Utworzone przez poziomka w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-12-2012, 09:21
  2. falujace obroty
    Utworzone przez dawmaj w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 09:07
  3. falujace obroty, zdjełem zaworek i obroty nie faluja
    Utworzone przez nerlo1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 22:19
  4. falujace obroty
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 19:35
  5. Falujace obroty 146 1.4 TS
    Utworzone przez doggy w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-03-2007, 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory