Strona 89 z 126 PierwszyPierwszy ... 39798081828384858687888990919293949596979899 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 881 do 890 z 1257

Temat: Falujace obroty w TS

  1. #881
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    -Wariata nie wymieniałem, jeszcze nie klekocze, ale nie ma on wpływu na falowanie,
    -Miałem już trzy różne krokowe, mam obawy przed kupnem nowego,
    -Zaworek odmy nowy i nic nie pomogło, trzpień zaworka miał lekko wytartą wąską główkę, ale nie ma to wpływu na domykanie, zaworek nie może puszczać lewego powietrza nawet jeśli jest wytarty, całe powietrze które leci przez zaworek, mniej lub więcej to nic innego jak powietrze już zmierzone zabrane za przepływomierzem,
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  2. #882
    Użytkownik Znawca Avatar darek2116
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Bedzin
    Auto
    164 Super 3.0 V6 12V
    Postów
    1,536

    Domyślnie

    Silniczka krokowego w tym ukladzie wtryskowym nie ma,niestety ale jest tylko potencjometr czy nastawnik przepustnicy i role silcznika zajmuje sterowany pneumatycznie zaworek i odpowiada tez za bieg jalowy,trenowalem sprezynke o roznym nacisku i sa ciekawe efekty,jakby wypadal zaplon i bardzo nie rowna praca biegu jalowego
    Dla przykladu,system jednopunktowego wtrysku mono jetronic posiada identyczny nastawnik rozniacy sie koncowka sterujaca lecz nie jest sam do sterowania przpustnica,tyczy sie to roznych wersji takiego nastawnika ale od jalowych obrotow jest jakis krokowiec albo podcisnienie czy cos w tym stylu
    Moze zwyczajnie nie kazdy przypadek taki sam ?swoje auto mam sprawdzone i wytresowane w kazdym calu.co do innych nie wiem,musialbym miec jakies na test wtedy mozna potwierdzic moj przyklad
    Nie moge sie zgodzic ze powietrze docierajace za przeplywomierzem nie wtedy kiedy trzeba jest zgodne z danymi tolerancji ECU,co ciekawe po wymianie zaworka efekt byl natychmiastowy bez dluzszej adaptacji i innych zabiegow
    Polecam zapoznac sie z systemem V.I.S. czy chocby co to jest zwezka venturiego,powinno wytlumaczyc jak dziala kolektor dolotowy w naszych TS

  3. #883
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    http://chomikuj.pl/Techniczne/Mechan...,582148105.pdf

    warto poczytać jest tam trochę o diagnozowaniu motronica

  4. #884
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    To co wyczytałem z dokumentu wklejonego wyżej:

    1) Wpływ zasilania paliwem (sonda lambda) ustala się dawką wtrysku z uwzględnieniem przewietrzania zbiornika (doprowadzenie par paliwa do kolektora dolotowego) s.22
    2) "Układ przewietrzania zbiornika nie pracuje, gdy odbywa się diagnozowanie katalizatora" s.50
    3) "Diagnozowanie przewietrzania skrzyni korbowej. Tak zwane przedmuchy spalin które wpływają przez nieszczelności między tłokami a pierścieniami tłokowymi i cylindrami powinny być odprowadzone ze skrzyni korbowej. Jest to zadanie układu przewietrzania skrzyni korbowej. Powietrze wzbogacone spalinami zostaje oczyszczone z dymu w separatorze odśrodkowym i doprowadzone do kolektora dolotowego, tak że węglowodory powracają do spalenia." s.60
    4) Do obowiązkowych nadzorowanych czujników należą: masowy przepływomierz powietrza, różne czujniki ciśnienia (w kolektorze wylotowym, otoczenia, w zbiorniku paliwa), czujnik prędkości obrotowej, czujnik położenia wału rozrządu, czujnik temperatury powietrza, czujnik temperatury spalin." s.62
    5) "Urządzenia wykonawcze muszą być diagnozowane z uwagi na błędy elektryczne oraz w razie technicznej przesłanki- pod katem poprawności działania. ... Do takich urządzeń należą między innymi: wszystkie stopnie wyjściowe, przepustnica, elektroniczny pedał przyspieszania, zawór przewietrzania zbiornika, zawór pochłaniacza z węglem aktywowanym." s.63
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  5. #885
    Użytkownik Romeo Avatar zaviaseq
    Dołączył
    05 2010
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    Fiat Croma 1.9
    Postów
    1,621

    Domyślnie

    kiepas96
    a wymieniałes w końcu ten regulator? - http://www.forum.alfaholicy.org/czes...ark_156_a.html

  6. #886
    Użytkownik Romeo Avatar motofan
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Słupsk
    Auto
    Było Alfa Romeo 156 2.0 T.SPARK 16V 1999r jest Renault Laguna II 1.8 Dynamic
    Postów
    1,257

    Domyślnie

    Nie żadnego regulatora nie ruszałem. Mam drugą pompę całą w garażu, jak się ciepło zrobi to mogę ją całą podmienić.
    PS. mechanik sprawdzał ciśnienie przy pompie i jest 3.5bara.
    Ostatnio edytowane przez motofan ; 14-02-2012 o 23:36 Powód: Update
    spalanie 7.8l/100km
    ====================================
    pomoc w diagnostyce komputerowej Alf

  7. #887
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    Cytat Napisał zaviaseq Zobacz post
    kiepas96
    a wymieniałes w końcu ten regulator? - http://www.forum.alfaholicy.org/czes...ark_156_a.html

    podmieniłem pompę całą która trzyma ciśnienie, ale to nie była przyczyna z tamtego tematu
    miałem walnięty wtrysk od lpg który zalewał komore gazem i dlatego była bieda odpalić

  8. #888
    black1233
    Gość

    Domyślnie

    Panowie mam jeszcze pytanie odnośnie tych falujących obrotów, wymieniłem kilka dni temu filtr powietrza (wyglądał jak szmata) i na "luzie" czuje falowanie wcześniej było tylko przy hamowaniu ale na luzie pracował równo, to jest bęzyna. mam do wymiany jeszcze filtr paliwa i świece bo nie wiem w jakim są stanie. ostatnio miałem jeszcze sytuację że dopuściłem do rezerwy aż zabrakło mi paliwa, więc może pompa załapała jakieś syfy ze zbiornika , dolałem uszlachetniacza ale szerze mówiąc to nie odczuwam różnicy.

  9. #889
    Użytkownik Romeo Avatar kiepas96
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Czerwionka-Leszczyny
    Auto
    Alfa 156 1.8 TS
    Postów
    602

    Domyślnie

    nie ma filtra paliwa w 1.6 ts

  10. #890
    black1233
    Gość

    Domyślnie

    to ciekawe bo jakoś sprzedają pozatym pierwszy raz słyszę taką głupotę że nie ma

Podobne wątki

  1. [145] falujace obroty
    Utworzone przez poziomka w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 25-12-2012, 09:21
  2. falujace obroty
    Utworzone przez dawmaj w dziale 147
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 09:07
  3. falujace obroty, zdjełem zaworek i obroty nie faluja
    Utworzone przez nerlo1991 w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-12-2009, 22:19
  4. falujace obroty
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-09-2009, 19:35
  5. Falujace obroty 146 1.4 TS
    Utworzone przez doggy w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 17-03-2007, 14:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory