Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: V6 - Brak mocy, po dodaniu gazu

  1. #21
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Po to ostatnie zdanie, pytanie. Czytałem 2 razy temat i słabo skumałem. Jeżeli silnik wkręca sie normalnie sprawdź sprzęgło, jeśli nie sprawdź przepływkę, to że jest czysta nie znaczy że dobrze działa. Najlepiej lap i diagnoza przepływu i V lub podmianka.

  2. #22
    Dawidc
    Gość

    Domyślnie

    Samochód odpala normalnie chodzi wszystko ok na jałowym biegu z obrotami, wrzucam jedynkę i rusza, ale nie ma gazu, po wciśnięciu go zaczyna silnik delikatnie falować, ale żadnej reakcji zwiększenia obrotów nawet po dodaniu gazu do dechy. Jutro sprawdze filtr paliwa, i dokładniej przepustnice rozkręcę całą, bo dziś zdjąłem tą gumę by zobaczyć czy klapka się otwiera i po odpaleniu silnika i wduszeniu pedału gazu nic się nie działo.

    Ogólnie jeszcze zdiagnozuje alfe, a powiedzcie mi czy ten kabel jak zamówię mi wystarczy mi:
    http://allegro.pl/item729344204_najl...tyku_obd2.html

  3. #23
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawidc Zobacz post
    Jutro sprawdze filtr paliwa, i dokładniej przepustnice rozkręcę całą, bo dziś zdjąłem tą gumę by zobaczyć czy klapka się otwiera i po odpaleniu silnika i wduszeniu pedału gazu nic się nie działo.
    Jak znajdziesz filtr paliwa to daj znać . Nim zaczniesz rozbierać pół auta to zasadniczo już sobie odpowiedziałeś na pytanie - co się dzieje . Jak widzisz przepustnica nie reaguje na pedał gazu . Już Ci napisałem przeczyść kostki od potencjometru pedału gazu.

  4. #24
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superjahu007 Zobacz post
    Jak znajdziesz filtr paliwa to daj znać . Nim zaczniesz rozbierać pół auta to zasadniczo już sobie odpowiedziałeś na pytanie - co się dzieje . Jak widzisz przepustnica nie reaguje na pedał gazu . Już Ci napisałem przeczyść kostki od potencjometru pedału gazu.
    Tyle że jakby to był potencjometr (albo jego łączenie) to by się zaświeciła kontrolka błędu (chyba ze kontrolka jest zaślepiona/spalona). Dziwna sprawa.
    Może jakieś uszkodzenie fizyczne mechanizmu otwierającego przepustnicę? Zalewa go paliwem/ przepustnica się nie otwiera -> obroty nie rosną a tylko falują?
    Po podłączeniu do kompa zobaczysz czy komputer widzi wciśnięty pedał gazu czy nie.
    Najlepiej chyba jednak odwiedzić mechanika
    Ostatnio edytowane przez marekm ; 13-09-2009 o 22:34

  5. #25
    Dawidc
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekm Zobacz post
    Tyle że jakby to był potencjometr (albo jego łączenie) to by się zaświeciła kontrolka błędu (chyba ze kontrolka jest zaślepiona/spalona). Dziwna sprawa.
    Może jakieś uszkodzenie fizyczne mechanizmu otwierającego przepustnicę? Zalewa go paliwem/ przepustnica się nie otwiera -> obroty nie rosną a tylko falują?
    Po podłączeniu do kompa zobaczysz czy komputer widzi wciśnięty pedał gazu czy nie.
    Najlepiej chyba jednak odwiedzić mechanika
    Dokładnie takie objawy są, ze po wciśnięciu gazu, obroty falują, a nie rosną.
    Widzę, że mam wielkiego pecha w tym przypadku, dlatego będę musiał oddać go do jakiegoś specjalisty. Z dnia na dzień niestety tak się stało. Kontrolki błędów żadne się nie świecą, poza poduszką i postojów kami które od początku zakupu dawały o sobie znać.

  6. #26
    Dawidc
    Gość

    Domyślnie

    Okazało się, ze problem był spowodowany myciem silnika. Chodziło o przepływkę i restart komputera. Diagności mi zresetowali wszystko, okazało się, ze mam poduszki powietrzne, których błąd się wyświetlał. Teraz samochód jakby odzyskał ducha i jeździ się bardzo bardzo dobrze. Dziękuje wszystkim za pomoc

  7. #27
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawidc Zobacz post
    Okazało się, ze problem był spowodowany myciem silnika. Chodziło o przepływkę i restart komputera. Diagności mi zresetowali wszystko, okazało się, ze mam poduszki powietrzne, których błąd się wyświetlał. Teraz samochód jakby odzyskał ducha i jeździ się bardzo bardzo dobrze. Dziękuje wszystkim za pomoc
    to nie wiedziales ze masz poduszki w alfie? :| bo tak to zrozumialem...a druga rzzecz jesli wywalaly blad swiecilaby CI sie kontrolka chyba a mowies ze nie

  8. #28
    Dawidc
    Gość

    Domyślnie

    byłem przekonany, że poduszek nie ma, bo był błąd poduszek, ale na serwisie sprawdzili i okazało się, ze są one fizycznie i są sprawne. A kontrolka świeciła się tylko właśnie od poduszek, która nie gasła. Ogółem najważniejsze, że znów śmiga aż miło.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 10-05-2015, 18:54
  2. Po dodaniu gazu szarpie i ma mało mocy
    Utworzone przez dereza w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 09:13
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 22:19
  4. 1.9 JTD, wyje po dodaniu gazu, brak mocy
    Utworzone przez pkogut w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 20:06
  5. Brak mocy przy dodaniu gazu 1.9 JTD
    Utworzone przez kary156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-10-2010, 20:39

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory