Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Odpalanie

  1. #1
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    ŁAŃCUT
    Postów
    213

    Domyślnie Odpalanie

    AR 156 2,4 JTD z 1999r komp nie pokazuje żadnych błędów wszystko jest jak trzeba co trzeba powymieniane lecz ma takie cos że po nocnym postoju nie zawsze chce odpalic po pierwszym przekręceniu kluczyka. Wtedy wyłącze zaplon włącze i za drugim odpala bez problemu.Potem w ciągu dnia nigdy nie ma problemu zapala czy stoi chwilke czy pare godzin pod praca zawsze zapali.Jest miesiąc że zapala zawsze rano potem znowu kilka dni tak w kratke raz zapali od razu po nocy raz nie.
    Moze ktos z kolegów tak miał i wie co mam w niej jeszcze sprawdzić?

  2. #2
    Arik
    Gość

    Domyślnie

    kolego ja mam podobmy problem w mojej 156 2.0 2001, dzis sie zaczelo, nie dawno wrocilem z strasy co dalo 800km w jedna strone, dzis jak pierwszy raz odpalilem to tak jakos dziwnie, tak jak by aku byl slaby, za drugim razem juz nici, nie dalo sie wogole odpalic, zakrecil rozrusznik i padlo, i tak za kazdym razem, jedyna kable i pomoglo. Przejechalem sie 30km, zgasilem i za jakas minute odpalilem i odpalil jak nowka, potem poszlem do sklepu i za godzine czy ponad godzinke wrocilem i zas aku do d..y, nie chcial odpalic, i zas kable. Nie wiem co to moze byc :|

    Sorki ze tutaj pisze ale kolega ma podobny temat, a nie chce zasmiecac forum

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Ale co sie dokładnie dzieje?? Rozrusznik kręci silnikiem i silnik sie tylko trzesie?? Czy nie ma reakcji po przekreceniu klucza za pierwszym razem??
    Ostatnio edytowane przez krzys-krzys ; 21-09-2009 o 20:17

  4. #4
    Arik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys-krzys Zobacz post
    Ale co sie dokładnie dzieje?? Rozrusznik kręci silnikiem i silnik sie tylko trzesie?? Czy nie ma reakcji po przekreceniu klucza za pierwszym razem??
    jak przekrecam to rozusznik zrob i jak by pol ruchu i koniec, w tym momencie juz lampki slabiej swieca i elektr szyby otwieraja sie jak w czolgu, to tak jak by aku byl slaby

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    olsztyn
    Auto
    alfa romeo156 1.9jtd 98r
    Postów
    362

    Domyślnie

    Cytat Napisał Arik Zobacz post
    jak przekrecam to rozusznik zrob i jak by pol ruchu i koniec, w tym momencie juz lampki slabiej swieca i elektr szyby otwieraja sie jak w czolgu, to tak jak by aku byl slaby
    Pytanie było skierowane do kolegi zuczek ale nic...Masz kolego prostownik??to bierz aku na noc do domu,naładuj...rano wkładasz jak odpali to kupuj nowy aku albo jak masz możliwość to zamień sie z kmś kto ma napewno dobry aku i wyprubuj.

  6. #6
    Arik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał krzys-krzys Zobacz post
    Pytanie było skierowane do kolegi zuczek ale nic...Masz kolego prostownik??to bierz aku na noc do domu,naładuj...rano wkładasz jak odpali to kupuj nowy aku albo jak masz możliwość to zamień sie z kmś kto ma napewno dobry aku i wyprubuj.
    heh git

    wiec tak, co jutro zrobie to pierwsze odpale na kable, zrobie pomiar ladowania i zobacze czy alternator jest ok, jak bedzie ok, kupie nowy aku bo ta sama przygode mialem w mojej ex 33, co dwa lata aku do wymiany obojetnie jakiej marki by byl i tak szlak trafil

  7. #7
    Arik
    Gość

    Domyślnie

    Dzis odpalilem na kable i zrobilem pomiar

    a wolnych obrotach

    bez odbiornikow - 14,2 V
    ze swiatlami - 14,1 V
    ze swiatlami + klima + radio - 14.1 V

    Wiec jak na oko to alternator jest ok jutro podladuje aku i obadam co znow sie stanie, jak sie rozladuje to kupuje nowy

  8. #8
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Sprawdź przewód masowy .

  9. #9
    Arik
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Superjahu007 Zobacz post
    Sprawdź przewód masowy .
    tzn ? troche nie czaje

  10. #10
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Przewód który podaje "minus" z akumulatora na masę i rozrusznik .Miałem problemy z odpalaniem 2.4 JTD i wszystko wskazywało na akumulator . A winien był właśnie ten przewód . Silniki diesla potrzebują dużo więcej prądu do rozruchu dlatego też ważne jest aby wszystkie przewody były w dobrej kondycji jak i sam akumulator .
    Ostatnio edytowane przez Superjahu007 ; 22-09-2009 o 21:10

Podobne wątki

  1. [159] odpalanie
    Utworzone przez hubert.janowski w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-05-2013, 16:58
  2. 147 odpalanie
    Utworzone przez kraku w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-02-2013, 07:42
  3. AR 156 2.4 jtd [odpalanie]
    Utworzone przez Marcin-156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-01-2011, 13:43
  4. Odpalanie
    Utworzone przez PSlowik w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-04-2009, 23:39
  5. Odpalanie
    Utworzone przez Korczu w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 19-03-2007, 23:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory