Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: Wymiana osłony przegubu zewnętrznego

  1. #1
    bialy009
    Gość

    Domyślnie Wymiana osłony przegubu zewnętrznego

    Witam,
    Posypała mi się osłona przegubu zewnętrznego (od strony koła). Podobno da się ją wymienić rozcinając ją i w jakiś sposób rozbierając przegub. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć w jaki sposób to zrobić ? Obecnie mam rozciętą osłonę i i nie wiem co dalej ...
    Z góry wielkie dzięki !!!

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Są dwa sposoby na jej wymianę. Wyjmując przegub z piasty (odkręcasz centralną śrubę , mocującą półoś w zwrotnicy, widoczną po zdjęciu koła) i zdejmując go z półośki (tam jest zawleczka blokująca go). Potem należy usunąć wszelaki brud z okolicy pokrytej smarem (o ile go nie wypłukało już...) i założyć osłonę na ośkę. Jak już połączysz przegub z osią, wtedy wyciśnij smar grafitowy do przegubu (powinna być tubka z osłoną dostarczona) i zmontuj to na nowo.
    Inny sposób bez demontażu przegubu, to naciągnięcie osłony na przegub poprzez specjalne urządzenie dostępne w warsztatach.
    Jednak proponował bym się za to nie brać samemu, bo mój opis tylko z pozoru wygląda prosto, a przy tym trzeba się nieraz dość dobrze namęczyć. Wymiana osłony to około 30-50 zł w warsztacie, więc nie warto się za to brać samemu, jeśli nie robiło się tego nigdy.

  3. #3
    bialy009
    Gość

    Domyślnie

    Ok dzięki !!! Udało się zrobić to bez odkręcania tej dużej śruby centralnej. Odkręciliśmy wahacz i drążek po czym jeden z nas rozpinał spinkę trzymającą półoś w przegubie, a drugi napieprz** młotem w półoś po drugiej stronie aż wyszła z przegubu. Potem to już wiadomo ...

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2009
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa 156 1.9JTD 115KM 2002r
    Postów
    10

    Domyślnie

    Mam jeszcze pytanie nt wymiany osłony tego przegubu. Czy opłaca się to robić? Tj. ostatnio oglądałem z moim znajomym mechanikiem zawieszenie mojego auta i zauważyłem właśnie rozerwaną osłonę przegubu. Znajomy skwitował to tak, "że jeśli stałoby się to dziś to jeszcze można wymienić osłonę, ale jeśli jeżdżę z tym już z tydzień to przegub do wymiany". Czy ktoś mógłby się do tego odnieść? Dodam, że nie mam 100% pewności co do kompetencji znajomego

    Pozdrawiam.

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar rafal_n5
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    AR147 1.9jtd16v, AR 159 1.9jtdm 8v
    Postów
    866

    Domyślnie

    Cytat Napisał mihau Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie nt wymiany osłony tego przegubu. Czy opłaca się to robić? Tj. ostatnio oglądałem z moim znajomym mechanikiem zawieszenie mojego auta i zauważyłem właśnie rozerwaną osłonę przegubu. Znajomy skwitował to tak, "że jeśli stałoby się to dziś to jeszcze można wymienić osłonę, ale jeśli jeżdżę z tym już z tydzień to przegub do wymiany". Czy ktoś mógłby się do tego odnieść? Dodam, że nie mam 100% pewności co do kompetencji znajomego

    Pozdrawiam.
    No jeżeli do przegubu dostały sie zanieczyszczenia to w niedalekiej przyszłości przegub się uszkodzi.Ale może warto jeszcze spróbować wymienic manszete,wymienic smar na nowy i jeszcze bedzie długo chodził.Możesz jeszcze po zdjeciu osłony zobaczyć czy dużo syfu sie dostało do przegubu.
    Ostatnio edytowane przez rafal_n5 ; 10-03-2010 o 13:23

  6. #6
    qwerek
    Gość

    Domyślnie

    Mam pytnie, które nie daje mi spokoju. Ostatnio w mojej 147 mechanik wymieniał osłone osłone lewego przegubu zewnętrznego. Kupiłem cały zestaw: guma, śruba itd. Zostało mu to co na zdjęciu. Mówił, że w moim przegubie jest jakieś inne zabezpieczenie. Jednak w instrukcji do alfy jest własnie takie coś. Boję się że rozłączy mi się to i rozwali podczas jazdy. Czy to możliwe, czy raczej powinienem się jednak bać?

  7. #7
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Dużo jest roboty przy wymianie osłony przegubu,tego przy kole w 159?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar slider2002
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Gniezno
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9JTD 110KM
    Postów
    591

    Domyślnie

    Cytat Napisał mihau Zobacz post
    Mam jeszcze pytanie nt wymiany osłony tego przegubu. Czy opłaca się to robić? Tj. ostatnio oglądałem z moim znajomym mechanikiem zawieszenie mojego auta i zauważyłem właśnie rozerwaną osłonę przegubu. Znajomy skwitował to tak, "że jeśli stałoby się to dziś to jeszcze można wymienić osłonę, ale jeśli jeżdżę z tym już z tydzień to przegub do wymiany". Czy ktoś mógłby się do tego odnieść? Dodam, że nie mam 100% pewności co do kompetencji znajomego

    Pozdrawiam.
    Ma chlopak racje. Jak do przegubu dostanie sie brud i woda to nawet woda swiecona mu nie pomoze...

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Kiss1990
    Dołączył
    12 2010
    Mieszka w
    Nowy Tomyśl/ Dęborzyce / Pniewy /WLKP
    Auto
    Alfa Romeo 156 1.9 JTD i 2.4 JTD
    Postów
    78

    Domyślnie

    Cytat Napisał qwerek Zobacz post
    Mam pytnie, które nie daje mi spokoju. Ostatnio w mojej 147 mechanik wymieniał osłone osłone lewego przegubu zewnętrznego. Kupiłem cały zestaw: guma, śruba itd. Zostało mu to co na zdjęciu. Mówił, że w moim przegubie jest jakieś inne zabezpieczenie. Jednak w instrukcji do alfy jest własnie takie coś. Boję się że rozłączy mi się to i rozwali podczas jazdy. Czy to możliwe, czy raczej powinienem się jednak bać?

    witam, chcialem sie podlaczyc pod temat poniewaz wlasnie prubuje takze wymienic przegub ale cos mi to nie idzie poniewaz ogladam go z kazdej strony i nie widze owej zawleczki ani zadnego zabezpieczenia pod ta guma przy przegubie, jadyny seger jest przy przegubie wewnetrznym z drugiej strony polosi...

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Musisz patrzeć w jedno oczko które jest chyba większe/szersze z tego co pamiętam. Może seger się obrócił trochę i go nie widać
    Genetics makes the champions, want to compare?!

Podobne wątki

  1. Wymiana osłony przegubu 2.4 JTD
    Utworzone przez premek w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 18:41
  2. [159] Wymiana osłony przegubu.
    Utworzone przez pabloXXL w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-08-2014, 07:21
  3. wymiana gumy przegubu zewnętrznego, co i jak??
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-03-2011, 22:16
  4. Wymiana osłony przegubu....???
    Utworzone przez b-ski w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-08-2010, 21:16
  5. Wymiana osłony przegubu w jtd
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2010, 17:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory