Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Temat: Naprawa SeleSpeeda wcale nie taka kosztowna jak straszą, ale tylko w servisie-polecam

  1. #11
    romek126
    Gość

    Domyślnie

    Obok aku jest skrzynka bezp. sprawdź FO3 taki duży 30A oraz pod konsolą wewn. pod kierownicą zdejmij maskownicę i sprawdź F39 - 15A ; F51 - 7,5A.
    Sprawdź też wyłącznik drzwi kierowcy może zwyczajnie nie dawać sygnału do włączenia pompy.
    Najlepiej gdybyś sobie sprawił programik alfadiag 3.2 lub 3.3 .
    W temacie podwieszonym w tym dziale o alfadiagu znajdziesz info skąd go wziąć. Przydałoby się jeszcze mieć e-Learn też fajna rzecz choć bardziej dla 147.

  2. #12
    romek126
    Gość

    Domyślnie

    Proszę admina o usunięcie. Niechcący mi się wkleiło nie potrzebnego posta. Sam niestety nie mogę usunąć.
    Ostatnio edytowane przez romek126 ; 28-12-2009 o 22:49

  3. #13
    tomekdominik
    Gość

    Domyślnie

    I co było? Znalazłeś rozwiązanie? U mnie było podobnie. Ale to przez znikający olej w układzie selespeed. Przez niski stan oleju w tym układzie, pompka włączała się przy każdym otwarciu drzwi, żeby dopompować olej, którego było jednak za mało. Więc biegi też nie zawsze chciały wskoczyć.

  4. #14
    grucha8899
    Gość

    Domyślnie

    witam moze ktos odpisze na moj problem , mianowicie 3tyg temu zaczelo cos sie dziac ze selespeedem nie szlo odpalic auta nie bylo zadnego biegu w koncu odpalilo przejechalem kawalek i zostalem na 2-ce na skrzyzowaniu;/ doszedlem ze to wina pompy w ASO wymienili pompe i przy okazji mieli wyregolowac docisk bo jeszcze jak byla sprawna to zgrzytalo cos i dzisiaj bylem odebrac auto po wyjechaniu z serwisu zauwazylem ze jednak nie wyreguloali bo zgrzytalo ale biegi wchodzily i normalnie zajechalem do domu,po paru godzinch wsiadam do auta a tu d..a;/ po przekreceniu stacyjki rozrusznik kreci ale nie odpala po chwili zaswieca sie kontrolka skrzyni <mruga>;/ale na zgaszonym biegi wchodza 1,2,R, i dodam ze jak wrzuce 1 i chce odpalic to wyrzuca mi na N i chwile pomruga.jesli ktos wie co moze byc przyczyna tego to prosilbym o odpowiedz

  5. #15
    -lukasz-
    Gość

    Domyślnie

    wyczyscilem przekazniki bo byly zasniedziale i zamoczone i wszystko dziala

  6. #16
    Blojda
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał grucha8899 Zobacz post
    witam moze ktos odpisze na moj problem , mianowicie 3tyg temu zaczelo cos sie dziac ze selespeedem nie szlo odpalic auta nie bylo zadnego biegu w koncu odpalilo przejechalem kawalek i zostalem na 2-ce na skrzyzowaniu;/ doszedlem ze to wina pompy w ASO wymienili pompe i przy okazji mieli wyregolowac docisk bo jeszcze jak byla sprawna to zgrzytalo cos i dzisiaj bylem odebrac auto po wyjechaniu z serwisu zauwazylem ze jednak nie wyreguloali bo zgrzytalo ale biegi wchodzily i normalnie zajechalem do domu,po paru godzinch wsiadam do auta a tu d..a;/ po przekreceniu stacyjki rozrusznik kreci ale nie odpala po chwili zaswieca sie kontrolka skrzyni <mruga>;/ale na zgaszonym biegi wchodza 1,2,R, i dodam ze jak wrzuce 1 i chce odpalic to wyrzuca mi na N i chwile pomruga.jesli ktos wie co moze byc przyczyna tego to prosilbym o odpowiedz
    Już chyba gdzieś o tym napisałeś a ja Ci odpowiedziałam: miałam taki sam problem: aktywator, najpierw sprawdź czy masz olej ( po prawej stronie na nadkolu). Nie można dopuszczać by go tam nie było znajdź mój inny post gdzie Ci opisałam co się działo u mnie to może unikniesz moich błędów)
    pozdrawiam
    BB

  7. #17
    Cyzia91
    Gość

    Domyślnie

    Witam, mam alfę romeo 147 2.0 TS selespeed o 1.5 roku, miałam problem z selespeedem już rozwiązany. Wybijało biegi z 5 na N później coraz gorzej z 3 tez, a nie raz było tak, że się zatrzymałam i już nie mogłam nic zrobić, a jak już po wielu próbach i wbiło 1 to przejechałam trochę i 2 już nie chciało wbić.. albo mrugała kontrolka selespeed system feilure itd.. no dramat.. jak już było auto uziemione tak, że strach było nim jeździć, żeby czasem podczas jazdy się tak nie stało zaczęłam już szukać cudotwórców. Oczywiście nie wspomnę o wcześniejszych jazdach rok temu po innych różnych "mechanikach od alfy".. wszystkie moje jazdy do nich gdzie twierdzili, że się znają kończyły się kalibracją i nie potrzebnym wydawaniem 350 zł.. dramat.. =/ byłam na arkuszowej w Warszawie, gdzie też niby się alfami zajmują i co? stwierdzili że nie widzą żadnego problemu i też kalibracja.. No i z 2 miesiące temu auto zostało w garażu, bo bałam się jeździć, wtedy znalazłam Pana Dominika z pod Poznania. Twierdził, że potrafi naprawić każdego selespeeda, więc nie szkodziło nam spróbować, coś trzeba było zrobić. Mieszkamy pod krakowem, więc wycieczka do Poznania takim autem nie wróżyła niczego dobrego, tak więc wymontowaliśmy pompę hydrauliczną i cały układ selespeed. Pan Dominik wysłał dokładną instrukcję demontażu aktywatorów, więc mechanik poradził sobie bez problemu i wysłaliśmy to do Pana Dominika. Nikomu nie chce się po prostu z tym bawić! z naprawą tego, bo to trochę się namęczyć trzeba, ale jest to naprawialne!! Pan Dominik rozebrał aktywatory, (gdzie mechanicy twierdzą, że są one nie rozbieralne) wymienił oringi i wszystkie uszczelnienia. Pompę rozebrał wymienił szczotki i też jakieś tam uszczelnienia (chociaż to tylko na 60 tys km pomoże) i wysłał nam z powrotem. Po założeniu powinno było wszystko działać, ale coś było nie tak. Jeździł ale ruszał dopiero na 1 od jakiś 3-4 tys obrotów, na innych biegach trochę lepiej, ale szarpało później znowu 1 nie mogło wbić, no czary jakieś, nie wbijał 2 i 4 od niższych biegów a 4 tylko z 5 wbijał, a jak przy zwalnianiu miał na 2 wbić to wyrzucał na neutral.. I wtedy znaleźliśmy kolejnego znawce!! Alfa serwis w Moglilanach (Pan Krzysztof), pracował kiedyś w alfie, też na tym zęby zjadł. Pojechaliśmy tam ledwo co z biegami 1, 3 i 5 i zostawiłam auto. Pan Krzysztof znalazł przyczynę okazało się że jakiś czujnik wybierania biegów na skrzyni czy coś było nawalone i jeszcze jakieś inne elektroniczne rzeczy. Ale gdyby nie Pan Dominik to musiałabym nowy aktywator kupować a to nie małe pieniądze. Jeśli ktoś ma bliżej do Poznania to bardzo polecam Pana Dominika!!! Naprawdę za nieduże pieniądze takie cuda robi!! Tel 667612467 email: alfaserv@wp.pl Jeśli będzie miał auto na miejscu na pewno go naprawi!!! A jeśli ktoś ma bliżej do Krakowa to alfa serwis w Mogilanach (od selespeedów Pan Krzysztof) http://www.alfaserwis.supertraders.pl/ albo http://www.alfaserwis.com.pl/index.php Zarówno Pan Dominik jak i Pan Krzysztof znają się na rzeczy i wiedzą jak się zabrać do tego auta!! Na prawdę polecam!!!!! problemy ze zmianą biegów w końcu się skończyły!!
    Ostatnio edytowane przez Cyzia91 ; 22-08-2012 o 18:10

  8. #18
    Użytkownik Romeo Avatar Woland83
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Malanów
    Auto
    Alfa Romeo 156 TS 2.0L '99 selespeed 155KM Grigio Chiaro met.
    Postów
    1,118

    Domyślnie

    Pogratulować wytrwałości przy naprawie, nie jednego by szlag trafił przy remontowaniu tego. Wiem bo sam kilka razy się z tym bawiłem.

  9. #19
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,468

    Domyślnie

    Wytrwałości to faktycznie Ci nie brakowało.
    Dziwne,że na arkuszowej zignorowali Twoje problemy.Chyba nastawienie na droższego klienta pomieszało im trochę wartości. No cóż.
    Kto chce szuka sposobu,
    kto nie chce szuka powodu.
    155 V6 LPG-163 KM-była
    156 V6 LPG-190 KM-była
    147 2.0TS 150 KM Selespeed LPG.-była
    166 2.0 V6 TB -215 KM- LPG-była
    Giulietta 1.4 TB -207KM -LPG -jest

    Lancia Delta 1.8 TBI 283KM -jest

  10. #20
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    12 2017
    Auto
    Alfa romeo 147 2.0 t.spark
    Postów
    3

    Domyślnie

    Dzień dobry można się dowiedzieć lub prosić o jakiś kontakt do pana Dominika ?? Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. odpala ciężko, czasem wcale
    Utworzone przez Charlie w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 22:26
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 10:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory