Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Naprawa SeleSpeeda wcale nie taka kosztowna jak straszą, ale tylko w servisie-polecam

  1. #1
    Guziec1983
    Gość

    Smile Naprawa SeleSpeeda wcale nie taka kosztowna jak straszą, ale tylko w servisie-polecam

    Właśnie dzisiaj odebrałem z serwisu(fenomenalny- Pszczyna Ganinex, polecam).U mnie było podobnie, tzn. sama schodziła na neutral, szarpała, palila sie kontrolka ;-( A do tego wszystkiego jak stala w nocy, a temp spadala na dworze to o 6 jak jechalem do pracy to musialem czasem jechac wyłącznie na drugim biegu i niestety tydzien temu musialem jechac tak az 5 kilosow ;-(

    Jest tylko jeden sposób i mało kto potrafi poradzić sobie z tymi usterkami. Przejrzałem całe forum i nikt o tym nie pisał. Niestety wymaga to kilkuset złociszy żeby w pełni rozkoszować sie jazdą.

    Auto spędziło w serwisie tydzień.Niestety jechałem drugi raz bo za pierwszym razem pomogło tylko trochę i do czasu.

    Za pierwszym razem zapłaciłem 360 zł za regulacje docisku tarczy sprzęgła(różnica wynosiła 2mm, niestety trzeba reg. co ok 40 tyś) wymianę oleju w hydraulice czego także nie można zrobić samemu ponieważ potrzebne jest podpięcie do kompa i zbicie ciśnienia) Oprócz tego kasowanie błędu.
    Druga sprawa to była zajechana pompa ze starości która ładuje ciśnienie do całego układu, a zimna jak w moim przypadku nie działała poprawnie. Wymienione zostały także szczotki w pompie.Koszt regeneracji 650 zł, Auto umyli a na koniec pocałowali mnie w dupę z przeprosinami i dali rabat na naprawę ponieważ nie zrobili tego wszystkiego za pierwszym razem (udało mi się zapłacić 430)

    Prawidłowo działająca skrzynia powinna także mieniać biegi do piątki przy załączonej stacyjce a przy wyłączonym silniku(chyba położenie MAR)- mi zmieniało tylko do 2 ;-(

    W tej chwili auto nie szarpie nie wyrzuca biegów, na city przy spokojnej jeździe zmienia już przy 2500 obrotów(przedtem przy 3000) oraz chodzi ciszej.
    Jeśli ktoś nic z tym wcześniej nie robił to musicie się przygotować właśnie na taki wydatek.
    Niestety o to auto trzeba dbać bardziej niż o inne.

    Mam nadzieję że mogłem Wam pomóc;-)
    Pozdro

  2. #2
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Miałeś szczęście, winna była pompa wysokiego ciśnienia.
    Skoro udało się ją zregenerować, problem z głowy.
    Ale niektórym po regeneracji krótko chodziła, więc pilnuj.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  3. #3
    tomekdominik
    Gość

    Domyślnie

    W instrukcji skrzyni selespeed, jest jasno napisane, że przy nie pracującym silniku, wrzucić można, "jedynkę", "dwójkę" lub bieg wsteczny.

  4. #4
    Guziec1983
    Gość

    Domyślnie

    Ale jest także coś takiego jak aktualizacja oprogramowania, może nowsze miały inaczej i to mam wgrane...hmmm, poza tym jak padnie to jest gwarancja 2 lata, można naprawiać w nieskończoność ;-P

  5. #5
    romek126
    Gość

    Domyślnie

    W 147 można i pewnie masz teraz taki soft.

  6. #6
    pitt24
    Gość

    Domyślnie

    Też przerabiałem temat pompy....jak napisał poprzednik, nie chce Cie martwić ale u mnie regeneracja starczyła na 2 miesiące....potem i tak musiałem zakupić nową...święty spokój a w razie czego jeszcze gwarancja na pompe ....mam nadzieje,że w Twoim przypadku ten scenariusz się nie sprawdzi powodzenia!

  7. #7
    Guziec1983
    Gość

    Domyślnie

    Na fakturze jest m.in. napisane że na naprawy mechaniczne jest 24 miesiące gwarancji także jestem spokojny.

    Tak w ogóle o automatach mówią źle ci co nigdy nimi nie jeździli, a przeczytali lub usłyszeli jakieś herezje. Poza tym wole jechać zrelaksowany i skupić się na jeździe niż pocić się zmieniając biegi w korkach ;-)

    Pozdrawiam Wszystkich zrelaksowanych podczas jazdy

    ---------- Post dodany o godzinie 15:13 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 15:12 ----------

    Zawsze trzeba być dobrej myśli ;-) Nigdy nie ma cały czas źle...

  8. #8
    -lukasz-
    Gość

    Domyślnie

    wiatm posiadam alfe 156 selesped i jakies trzy dni temu pojawil sie problem przy otwieraniu drzwi zawsze sie wlanczala pompka hydrauliki i ostatnio zaczelo sie cos piepszyc wsiadam a tu nic przekrecam kluczyk kontroslka skrzyni mruga caly czas wysiadlem otwieram maske i zaczolem ruszac kablami kolo akumulatora i wlonczyla sie, wsiadlem i pojechalem i co jakis czas sie takie cos powtarzalo dzis wsiadlem tez sie niewlinczyla poruszalem kablami i ok ujechalem kawalek i kontrolka zaczela mrugac i niewloncze zadnego biegu ma ktos instrukcje selespeda po polsku albo wie ktos gdzie jest jakis sterownik pompy bo cos buczy tylko tak jak by gdzies zwarcie bylo

  9. #9
    Guziec1983
    Gość

    Domyślnie

    W pompie są podobne szczotki jak w rozruszniku, mogą się zawieszać lub zwyczajnie mogą być zużyte. Jeżeli układ selespeed nie był serwisowany(trzeba to robić osobno niestety) to musisz się liczyć z wizytą w serwisie. Pozdrawiam.
    Merry Christmas and Happy New Year

  10. #10
    -lukasz-
    Gość

    Domyślnie

    pompa chodzi bo sprawdzałem sprÓbuję te przekaźniki zmienić tylko nie wiem które są do włĄczania pompy
    Ostatnio edytowane przez fr33 ; 27-12-2009 o 18:22

Podobne wątki

  1. odpala ciężko, czasem wcale
    Utworzone przez Charlie w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 07-05-2012, 22:26
  2. Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 10:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory