Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Temat: Po montazu sekwencji mulowaty na obu paliwach

  1. #1
    12345Arturro
    Gość

    Domyślnie Po montazu sekwencji mulowaty na obu paliwach

    Witam
    Ma pytanie...
    dzis zamontowalem sekwencje brc sequent 24 no i wsiadlem by jechac autem do domu i co ciekawe
    zarowno na benzynie jak i na gazie chodzi tak samo-ale nie tak jak przed montazem

    przed montazem od 2900obr dostawala nagle kopa czuc bylo bardzo ze ozywa

    a teraz na calym zakresie obrotow na benzynie i na gazie jest tak samo -nic sie nie dzieje na calym zakresie obrotow i nie ma tej mocy

    czy moze to wynikac z tego ze komp sie nie zaprogramowal jak odpieli klemy???


    moze by tak sciagnac klemy zrestartowac system??? tylko jak to zrobic w alfie-jak sie programuje/uczy jezdzic alfe 156 2.0 TS ???

  2. #2
    wind
    Gość

    Domyślnie

    OT do działu LPG trza.jak odpięli klemy to nic nie mogło się zdażyć. u mnie było podobnie
    ale mam podregulowane.jak sam chcesz żeby ci się mapy gazu i benzyny ustawiły to przejedż 5 km tylko na benzynce i potem 5 na gazie powinno być lepiej.ale u mnie i tak musieli poprawić na kompie.

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar alces1
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Żegocina
    Auto
    AR 159 JTDm Ti, AR Giulietta Sport, AR Spider 3.0 V6
    Postów
    6,673

    Domyślnie

    No to jedź tam gdzie Ci tą instalację montowali. Przecież zapewniali Cię o tym, że nie odczujesz różnicy w mocy, prawda? Poza tym wszystko jest na gwarancji, więc lepiej niech "obce" ręce tam teraz nie szperają, bo później może to być pretekst do anulowania gwarancji.
    Pozdrawiam.
    - Rafał

    Sprzedam naklejki: koniczynki QV 3D
    http://www.forum.alfaholicy.org/pozo..._dostepne.html

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,596

    Domyślnie

    Coś ci uszkodzili albo nie podpięli (np elektroaworu wariatora)
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  5. #5
    RONI
    Gość

    Domyślnie

    A skoro BRC...czy to przypadkiem nie ekipa z Czakramu montowała gaz ???

  6. #6
    12345Arturro
    Gość

    Domyślnie

    tak to ekipa z czakramu

    tez mi sie wydaje ze cos to ma wspolnego z wariatorem-gdzie ten elektrozawor znalesc jak wyglada itp???

  7. #7
    Superjahu007
    Gość

    Domyślnie

    Skopiowałem temat do działu LPG tak eksperymentalnie bo jeszcze nie sprawdzałem co niesie ze sobą ta opcja . Czy posty się przenoszą między tematami czy też każdy w oddzielnym dziale żyje swoim życiem .
    Dzięki za zgłoszenie posta

  8. #8
    12345Arturro
    Gość

    Domyślnie

    no i dzisiaj duzo lepiej chodzi ale dalej wydaje mi sie ze jej cos brakuje aczkolwiek moze to tylko moje zludzenia w kazdym razie smiga lepiej niz wczoraj

  9. #9
    dududs
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12345arturro Zobacz post
    tak to ekipa z czakramu

    tez mi sie wydaje ze cos to ma wspolnego z wariatorem-gdzie ten elektrozawor znalesc jak wyglada itp???
    prosze tu znajdziesz elektromagnes
    variator solenoid
    Załącznik 7540
    Ostatnio edytowane przez dududs ; 24-03-2010 o 10:21

  10. #10
    RONI
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał 12345Arturro Zobacz post
    tak to ekipa z czakramu

    tez mi sie wydaje ze cos to ma wspolnego z wariatorem-gdzie ten elektrozawor znalesc jak wyglada itp???
    Nie pisałem tej historii wcześniej , bo nie byłem pewny czy to aby ci "geniusze" właśnie

    Raz, gdy zdecydowałem się "wykastrować" swoje auto, zleciłem to właśnie tej firmie. Nie będę opisywał, jaki rodzaj instalacji dobrali i ile zapłaciłem, gdyż była to 3,5 litrowa rzędowa szóstka BMW. Nie to forum.

    Efekt jednak był taki, że po "montażu" musiałem 4 razy do nich wracać w celu regulacji instalacji (ponad 100km w 1 stronę!). Raz nawet w ogóle nie dojechałem na gazie. Musiałem przełączyć na benz. co jeszcze zwiększyło dodatkowo koszty, których rzecz jasna nikt mi później nie zwrócił.

    Nie będę opisywał wszystkich magicznych zabiegów, jakie wykonywał jakże wykwalifikowany personel tej firmy na moim aucie, ale jedna rzecz to po prostu mistrzostwo świata! :

    Otóż po wielu próbach regulacji, adaptacji, kalibracji i Bóg wie czego jeszcze, instalacja dalej nie pracowała poprawnie. Podejrzenie padło na wodę w zbiorniku gazu, że być może zatankowałem gaz z wodą na "wątpliwej" stacji LPG. W 80-litrowym zbiorniku było 3/4 gazu. Geniusze wyjechali z hangaru autem na zewnątrz, otworzyli bagażnik i zdemontowali elektrozawór pozostawiając na ponad godzinę auto na parkingu przed firmą by gaz odparował ze zbiornika i by zbadać dno butli na zawartość wody
    Przez dziurę wielkości pięści widziałem płynny gaz w butli, który unosił się swobodnie w powietrzu. Jak widziałem przechodniów z papierosem przechodzących obok, za każdym razem miałem wrażenie, że już niedługo wszyscy będziemy mieli problem z głowy Gaz bowiem było czuć na odległość 10m od samochodu! Wody w zbiorniku oczywiście żadnej nie było, a błąd tkwił (jak wyraził to rzeczoznawca i potwierdził inny profesjonalny serwis LPG) w doborze instalacji stosowanej w maksymalnie 2 litrowych jednostkach a konfiguracja samej instalacji nijak przeznaczona była do konstrukcji sześciocylindrowej rzędówki. Jednym słowem full profeska !


    Prawda jest taka, że firma ta montuje instalacje w sposób taśmowy i schematyczny. Jeśli jest problem, to nikt nie wie co jest przyczyną - padały słowa: "przecież wszystko zmontowaliśmy i podpięliśmy jak zwykle. nie wiemy czemu nie działa. Może problem z samym silnikiem? Ale my nie jesteśmy mechanikami. Zakładamy tylko instalacje."

    Piszę tę historię, by przede wszystkim zobrazować profesjonalizm działania tej firmy a po drugie by przestrzec przed ingerencją gaziarzy w rozwiązanie problemu, skoro jak sam piszesz mułowaty jest teraz zarówno na benzynie jak i na gazie. Nie mają żadnych kwalifikacji i mogą narobić więcej szkód niż korzyści, choć z tego co mnie akurat powiedzieli, nie angażują się w jakiekolwiek naprawy. Jedynie co zrobią to odłączą instalację tak jakby jej w ogóle nie było i sprawdzą, czy jest poprawa.

    Reasumując - pojechałbym do zaufanego magika od AR i dochodził, co jest przyczyną a wcześniej dla pewności do innego (sprawdzonego) gaziarza, by rzucił okiem co i jak.

Podobne wątki

  1. Strzał w kolektor ssący na sekwencji 2.0 16V
    Utworzone przez szkodnik w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 16-12-2011, 18:08
  2. Problem z odpaleniem po montazu silnika 3.0 do 166
    Utworzone przez CARENZO w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-12-2010, 19:26
  3. [156]Wystrzał na sekwencji
    Utworzone przez Kacper_agh w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-12-2009, 21:52
  4. Po montazu sekwencji mulowaty na obu paliwach
    Utworzone przez 12345Arturro w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-10-2009, 12:08
  5. Ustawienie sekwencji parametry przelaczania GAZ/BENZ
    Utworzone przez bmw535i89 w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-09-2008, 12:15

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory