Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Spryskiwacze padły :/

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meydey232
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 16v 2002r
    Postów
    59

    Domyślnie Spryskiwacze padły :/

    Jaki tydzień temu nagle przestały mi działać spryskiwacze przedniej szyby. Nie jest to taki problem jak to opisują inni, że słabo płyn z nich leci etc. Po prostu pewnego dnia przestały działać. Dziś gdy wreszcie udało mi się znaleźć trochę czasu przyjrzałem się temu dokładniej. Jak się okazało silniczek/pompka nie daje oznak życia. Po dotknięciu go i pociągnięcia dźwigni, aby prysnąć nie czuć żadnych drgań, ani nic co mogłoby świadczyć o jego pracy. Pytanie czy możliwe, że gdzieś jakiś kabel sie odpiął, przy samym silniczku wszystko wygląda w porządku. Może jest coś odpowiedzialnego za to w kolumnie kierowniczej? Dodam, że po pociągnięciu dźwignią spryskiwacze nie dają oznak życia, ale po chwili normalnie włączają się wycieraczki. Proszę o jakieś sugestię, we wtorek będę miał trochę czasu to pogrzebię coś przy tym.

  2. #2
    ViP Maniak resoraków Avatar Mariusz AutoDS
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Mińsk Maz.
    Auto
    147 1.9 , 159 SW 2.4, Fiat x1/9
    Postów
    884

    Domyślnie

    Najpierw podciącnij zasilanie bezposrednio z aku do pompki, sprawdzisz czy to nie ona padła..
    pozdrawiam, Mariusz / AutoDS Team Poland / Alfa 147 1,9 JTD GTA-look, Alfa 159 SW 2,4 JTDm, Fiat X1/9

  3. #3
    Doman
    Gość

    Domyślnie

    dokladnie podlacz pompe na krotko i sprwawdz bezpieczniki trzeba zaczynac od podstaw
    pozdro

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meydey232
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 16v 2002r
    Postów
    59

    Domyślnie

    Bezpieczniki sprawdzone i są OK. Szczelność układu także w najlepszym porządku. Jutro podłącze ją na krótko i się zobaczy. Jak już miało się popsuć to dobrze by było jakby to ta pompka była bo droga nie jest, a i dostęp w miarę dobry

  5. #5
    MarcinTM
    Gość

    Domyślnie

    Tylko nie wyłam tego cypelka w silniczku, na który wsadza się wężyk strasznie kruchy ten plastik

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar meydey232
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Skarżysko-Kamienna
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 1,9jtd 16v 2002r
    Postów
    59

    Domyślnie

    Problem w końcu rozwiązany. Z braku czasu dopiero wczoraj się za to wziąłem i jak się okazało silniczek nawalił przez brak mózgu u poprzedniego właściciela najwidoczniej. Musiał lać wodę do zbiorniczka bo silniczek był cały zardzewiały.
    Ostatnio edytowane przez meydey232 ; 25-10-2009 o 10:57

  7. #7
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał MarcinTM Zobacz post
    Tylko nie wyłam tego cypelka w silniczku, na który wsadza się wężyk strasznie kruchy ten plastik
    Ja się o tym przekonałem. Ale kupiłem nowy Hella za 29 zł i leje aż na tylnią szybe

  8. #8
    krolik_AR156
    Gość

    Domyślnie

    Dla ułatwienia dodam, że pompka/silniczek spryskiwaczy w Alfie 156 jest niestety dokładnie taka sama jak w VW. Dowiadywałem się o pompkę do Alfy- ceny wynosiły 50-70zł, za tę samą pompkę do VW zapłaciłem 20zł (oczywiście nowa). A więc możecie trochę oszczędzić

    To też dla tych, którzy sądzą, że VW się nie psuje, a Alfa to szrot, ale tu chyba takich nie ma

  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Cytat Napisał krolik_AR156 Zobacz post
    Dla ułatwienia dodam, że pompka/silniczek spryskiwaczy w Alfie 156 jest niestety dokładnie taka sama jak w VW. Dowiadywałem się o pompkę do Alfy- ceny wynosiły 50-70zł, za tę samą pompkę do VW zapłaciłem 20zł (oczywiście nowa). A więc możecie trochę oszczędzić

    To też dla tych, którzy sądzą, że VW się nie psuje, a Alfa to szrot, ale tu chyba takich nie ma
    Dokładnie! Ja kupiłem pompke do jakiegos VW i Opla jak pisało na opakowaniu i jest taka sama.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar 100P
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Kujawsko Pomorskie
    Auto
    AR GT 1.9 JTD DISTINCTIVE
    Postów
    489

    Domyślnie

    kontynuując temat- padła mi pompka spryskiwaczy szyb przy alfie GT. podłączałem na krótko- nie działa.mam opcje zbiorniczka z 2 pompkami ( jedna na reflektory). jeśli ktoś z Was kupował pompkę spryskiwaczy szyb i wymienial ją we własnym zakresie prosiłbym o poradę (jak wymienić) oraz ew. link do takowej cobym mógł kupić. Pompka ma kolor biały i wygląda praktycznie identycznie jak ta-

    http://nitroauto.bazarek.pl/opis/148...orsche-vw.html
    Ostatnio edytowane przez 100P ; 29-08-2010 o 13:37

Podobne wątki

  1. Padły spryskiwacze
    Utworzone przez adam08 w dziale 147
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 10-08-2014, 15:55
  2. [159] padły przeguby wewnętrzne
    Utworzone przez xdj1 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-06-2014, 16:59
  3. Wycieraczki padły
    Utworzone przez abbazabba w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-01-2010, 13:40
  4. [145] padły głośniki?
    Utworzone przez wilczasty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-02-2009, 18:00
  5. Wahache padły po 4 miesiącach
    Utworzone przez selespeed1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 20-09-2008, 16:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory