Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: zmiana silnika na mocniejszy

  1. #1
    alfa-lover
    Gość

    Domyślnie zmiana silnika na mocniejszy

    Witam,
    czeka mnie zmiana silnika (spory przebieg). Zamiast remontu chcę wymienić na inny, mocniejszy tak ze 140KM. Obecny to 1.9jtd z końca 2003 o mocy 115KM. Na jakie można wymienić bez zmiany oprzyrządowania ? Słyszałem, że mocniejsze to już 16V. Z jakimi wydatkami się to wiąże ? Macie jakieś polecone firmy z silnikami po demontażu ? Co do turbiny, to też będzie na wymianę. Skrzynię, jeśli da radę, pozostawię.
    Z góry dzięki za podpowiedzi !

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa-lover Zobacz post
    Witam,
    czeka mnie zmiana silnika (spory przebieg). Zamiast remontu chcę wymienić na inny, mocniejszy tak ze 140KM. Obecny to 1.9jtd z końca 2003 o mocy 115KM. Na jakie można wymienić bez zmiany oprzyrządowania ? Słyszałem, że mocniejsze to już 16V. Z jakimi wydatkami się to wiąże ? Macie jakieś polecone firmy z silnikami po demontażu ? Co do turbiny, to też będzie na wymianę. Skrzynię, jeśli da radę, pozostawię.
    Z góry dzięki za podpowiedzi !
    Co to znaczy spory przebieg w JTD? Jak nie masz 300 tyś i nie był przegrzany lub kręcony wysoko, to można mówić, że.... już jest dotarty dobrze. Natomiast zmiana silnika JTD na benzynę wiąże się ze zmianami wielu rzeczy. W ogóle dziwią mnie takie zamiary. Nie lepiej zmienić auto? Przecież sprzedaż 156 JTD to nie jest rzecz niemożliwa, a zakup młodszego modelu z mocniejszą benzyną też nie powinien przysporzyć tylu problemów, co zamiana diesel'a na TS lub JTS.

  3. #3
    alfa-lover
    Gość

    Domyślnie

    nie pisałem, że na benzynke. Interesuje mnie nadal diesel. Auto ma 200 tys., ale już nie jedno przeszło. Jeśli już miałbym wymieniać to na nowy, bo używek nie cierpię. Wolę na razie zmienić silnik, a mieć pewny pojazd, o którym wiem wszystko.

  4. #4
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Czegoś nie rozumiem, jak wymienisz silnik ten pojazd już nie będzie pewny. Chyba że "nowy" silnik będzie rozebrany na części pierwsze i wymienione co potrzeba. Tak P&P to chyba nie będzie. Większość jtd na rynku mają +- 200tyś przebiegu, no chyba że dobrze trafisz. Można także silnika z anglika poszukać z książką serwisową i MOT-ami (na każdym masz aktualny przebieg) Powodzenia życzę.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał alfa-lover Zobacz post
    nie pisałem, że na benzynke. Interesuje mnie nadal diesel. Auto ma 200 tys., ale już nie jedno przeszło. Jeśli już miałbym wymieniać to na nowy, bo używek nie cierpię. Wolę na razie zmienić silnik, a mieć pewny pojazd, o którym wiem wszystko.
    Informację o nowym silniku potraktuję jako żart... Czy wiesz ile kosztuje nowy silnik?! Przecież jego koszt przekroczy wartość całego auta. (23500 kosztuje nowy silnik JTD 115 KM według katalogu Fiat Compact)
    Natomiast montaż silnika 16V JTD to również zmiana skrzyni i wielu innych elementów, ale możliwe to jest, tylko koszty będą również niewspółmierne do wartości auta.

  6. #6
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Kolega pyta o silnik z demontażu a to chyba nie nowy.

  7. #7
    jas.bu
    Gość

    Domyślnie

    Kolego Belfer27, skrzynia pasuje do każdego JTD niezależnie od ilości zaworów czy cylindrów,

    16V będzie wymagało kompa od 16, a reszta osprzetu powinna (powtarzam powinna!) pasować.

    Czemu uwazasz, że motor jest na wykończeniu? jakie objawy? Może wystarczy gruntowny przegląd???

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał jas.bu Zobacz post
    Kolego, skrzynia pasuje do każdego JTD niezależnie od ilości zaworów czy cylindrów,

    16V będzie wymagało kompa od 16, a reszta osprzetu powinna (powtarzam powinna!) pasować.

    Czemu uwazasz, że motor jest na wykończeniu? jakie objawy? Może wystarczy gruntowny przegląd???
    Skrzynia w JTD 16V ma 6 biegów i pochodzi od Saab'a i jest montowana również w Oplu. Poza tym, jak można napisać komuś takiej porady udzielić, że skrzynia do każdego JTD jest taka sama?! Przecież nawet przełożenia w skrzyni przeznaczonej do mocniejszego silnika są inne pomijając kwestię wysprzęglików itp.

    ---------- Post dodany o godzinie 20:45 ---------- Poprzedzający go post został napisany o godzinie 20:42 ----------

    Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    Kolega pyta o silnik z demontażu a to chyba nie nowy.

    "Jeśli już miałbym wymieniać to na nowy, bo używek nie cierpię." Czy tutaj chodzi o silnik z demontażu?
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 14-10-2009 o 22:22

  9. #9
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2008
    Mieszka w
    Gdynia
    Auto
    Lancer, Giulia quadrifoglio
    Postów
    1,256

    Domyślnie

    Chyba chodziło o budę.
    Cytuję: Macie jakieś polecone firmy z silnikami po demontażu ?

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał dance1 Zobacz post
    Chyba chodziło o budę.
    Cytuję: Macie jakieś polecone firmy z silnikami po demontażu ?
    Być może, ale pisał o silniku, więc tym się sugerowałem.

Podobne wątki

  1. Mocniejszy ręczny
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-08-2014, 21:02
  2. [145] Zmiana silnika w 145
    Utworzone przez BlackGuard w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 19:52
  3. Wymiana silnika 2.0 TS na mocniejszy
    Utworzone przez bella w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-09-2011, 20:31
  4. Swap silnika na mocniejszy
    Utworzone przez peter w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-03-2010, 14:59
  5. zmiana silnika
    Utworzone przez szewczu w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 17-03-2007, 16:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory